X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr niedoczynność tarczycy
Odpowiedz

niedoczynność tarczycy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż mnie zmroziło, że ginekolog kazał odstawić euthyrox przy takim wyniku tarczycy :/. U mnie niedoczynnośc zdiagnozowano jakoś półtora roku temu, od tego czasu do końca życia będę na euthyroxie a badania tarczycy od momentu zajścia w ciążę mam co 3-4 tygodnie. W przeciągu tygodnia od zaciążenia TSH wzrosło mi o ponad jedną jednostkę, tak samo trzeba kontrolować całą ciążę bo się podnosi. Zaczęłam z dawką 50, potem włączono mi na przemian 75 i 50 a po ostatnich badaniach biorę pon-piątek 75, a sobota i niedziela 50.
    Lekarz kazał mi poszukać lekarza typowo położnika do prowadzenia ciąży (a on jest endokrynologiem-ginekologiem) i jak zapytałam kto mi będzie kontrolować tarczycę, to mówił że każdy ginekolog powinien sobie z tym poradzić bo to bardzo podstawowe sprawy są! A jak nie to wrócić do niego.

    W chwili obecnej mam TSH na poziomie 0,8 - 1,63. To ostatnie już było za duże i zwiększono mi dawkę euthyroxu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2015, 14:56

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wizażystka24 wrote:
    Witam kochane,
    Chciałam zapytać czy któras z Was ma niedoczynnosć tarczycy? Ja w pierwszych tygodniach ciąży miałam wykrytą niedoczynność TSH wynosiło wtedy 3,17, później po wdrozeniu leków TSh wyniosło niedużo ponad 2. I tak brałam EUTHYROX N25 do około 20 tygodnia. Teraz jestem w końcówce 25 tygodnia i moje TSH wynosi 4,27 ;/ wizytę u endokrynologa mam za tydzień. Martwię się że maluszek moze się urodzić z jakimś upośledzeniem ;( Wszytskie inne badania mam dobre, czuję się super i nie mam żanych objawów nieoczynności. Jednak się boję czy nie jest za późno i czy już coś się mogło podziać złego z moim skarbem. Czytałam, że dzieci matek z niedoczynnością często rodza się z niedowagą, ale tydzień temu byłam na badaniach i maluszek jest o 8 dni większy i pani doktor mówi że będzie duży chłop, wiec moze jueszcze nie jest tak źle. Czy któas miała podobą sytuację? Będę wdzęczna za jakiekolwiek informacje :*
    Kochana tak jak już Ci pisałam nie denerwuj się tą sytuacją, wszystko będzie dobrze.
    Czytając Twoje posty też się zastanawiam czemu kazano przerwać Ci leczenie, zwłaszcza w ciąży. Znajdź sobie dobrego lekarza, najlepiej jakby był jednocześnie ginekologiem jak i endokrynologiem.
    Z tego co zauważyłam różne badania masz robione w Krakowie. Ja jestem z Krakowa i mogę CI polecić naprawdę rewelacyjnego lekarza spełniającego ww. wymagania :)
    Nazywa się Tomasz Bereza, jest on ze szpitala na Kopernika i przyjmuje prywatnie w gabinecie Harmonia. Prowadził moją pierwszą ciążę, przy drugiej którą poroniłam zlecił wszystkie możliwe badania i wtedy właśnie wyszło, że mam niedoczynność tarczycy. Powiem jeszcze, że przed wizytą u niego poszłam do lekarza w przychodni mówiąc mu, że czuję, że coś z ciążą jest nie tak i nawet mnie nie zbadał i nie zlecił podstawowych badań. Teraz prowadzi moją obecną ciążę. Jest lekarzem z powołania i każdej pacjentce poświęca tyle czasu ile wymaga tego sytuacja.
    Wiem zabrzmiało to jak jakaś reklama, ale ja umiem o tym człowieku opowiadać w samych superlatywach i naprawdę mu ufam!

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • Molcia Autorytet
    Postów: 1050 850

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja podobnie przed ciązą miałam wynik tsh 2,1, ft 4 miałam w normie, w I trymestrze skoczyło do 3,29, dostałam euthyrox - po jego przyjmowaniu spadło do 0,8 - lekarz zadecydował o odstawieniu leku jako, że to już ii trymestr - nie biorę od 4 tyg - wynik tsh skoczył mi do 2,32 (czyli mniej więcej jak przed ciążą) - czy to się mieści w normie? wizytę mam dopiero za tydzień

    3jgxugpj3q0r53wa.png3jgx43r8lmtsm6tc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jaki lekarz ginekolog???
    Dziewczyny szukajcie endokrynologa, moj ginekolog też bagatelizuje, teraz mi skoczyło TSH ginekolog stwierdził że w normie sie mieści i jest ok, poszłam do endokrynologa i tylko kręcił głową, podwyższył dawkę.

  • Molcia Autorytet
    Postów: 1050 850

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka - tak- ginekolog, nie chodziłam do endo, bo nie miałam problemów z tarczycą przed ciążą miałam jakieś 2,2

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2015, 14:05

    3jgxugpj3q0r53wa.png3jgx43r8lmtsm6tc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam sie z binka- leki na tarczyce powinien przepisywac ginekolog ze spacjalizacja endykrynologa rowniez albo sam endykrynolog.. ginekolodzy srednio sie orientuja ale nic dziwnego- to tak jakby karidolog mial zrobic badanie ginekologiczne..

  • Molcia Autorytet
    Postów: 1050 850

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli z tego wynika, że powinnam wrócić do brania euthyroxu? czy tylko powinnam to kontrolować dalej?

    3jgxugpj3q0r53wa.png3jgx43r8lmtsm6tc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisz się do endokrynologa- choć to może być trudne, albo ginekologa-endokrynologa, choćby miały być to wizyty kontrolne raz na 3mc.

    Naprawdę widzę jak traktuje to mój ginekolog, już lepiej "widzi" moje wyniki lekarz ogólny, który może wypisać receptę gdy masz zaświadczenie od endokrynologa, ale sam nie może zmienić dawki. Mieszkam w trójmieście i wiem jaki jest problem z endokrynologami, przeważnie tylko prywatnie, ale dla bezpieczeństwa dziecka a później siebie bym wybrała się.
    Pamiętajcie, że po ciąży organizm przeżywa szok, dużo kobiet ma zapalenie tarczycy, niektóre po 6mc same wracają do normy ,a u niektórych choroba rozwija się, często powiązana jest z depresją po porodową. Hormony tarczycy gdy wyjdą spod kontroli naprawdę sieją spustoszenie w naszym organizmie, niestety wiem to po sobie.

    Ja sama sobie robię co miesiąc dodatkowo prywatnie badania, jestem tyle lat "tarczycowa" że też umiem czytać z własnego organizmu gdy coś się dzieje, ale dawkowanie zawsze zostawiam specjaliście.

  • Molcia Autorytet
    Postów: 1050 850

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka76 wrote:
    Zapisz się do endokrynologa- choć to może być trudne, albo ginekologa-endokrynologa, choćby miały być to wizyty kontrolne raz na 3mc.

    Naprawdę widzę jak traktuje to mój ginekolog, już lepiej "widzi" moje wyniki lekarz ogólny, który może wypisać receptę gdy masz zaświadczenie od endokrynologa, ale sam nie może zmienić dawki. Mieszkam w trójmieście i wiem jaki jest problem z endokrynologami, przeważnie tylko prywatnie, ale dla bezpieczeństwa dziecka a później siebie bym wybrała się.
    Pamiętajcie, że po ciąży organizm przeżywa szok, dużo kobiet ma zapalenie tarczycy, niektóre po 6mc same wracają do normy ,a u niektórych choroba rozwija się, często powiązana jest z depresją po porodową. Hormony tarczycy gdy wyjdą spod kontroli naprawdę sieją spustoszenie w naszym organizmie, niestety wiem to po sobie.

    Ja sama sobie robię co miesiąc dodatkowo prywatnie badania, jestem tyle lat "tarczycowa" że też umiem czytać z własnego organizmu gdy coś się dzieje, ale dawkowanie zawsze zostawiam specjaliście.
    dzięki, na razie zrobiłam sobie jeszcze ft4 - zobaczymy czy tam też się mieszczę w normie dla II trymestru - będę to cały czas monitorować, a na razie idę na wizytę do gina i zobaczymy co on powie na ten skok, wtedy spróbuję się dostać do jakiegoś endokrynologa

    3jgxugpj3q0r53wa.png3jgx43r8lmtsm6tc.png
  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 22 czerwca 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przy problemach z tarczycą najlepiej mieć ginekologa-endokrynologa! Nigdy nie miałam problemów tarczycowych. W pierwszej ciąży miałam wyniki książkowe, drugą niestety poroniłam- właśnie przez wysoki poziom tsh- o czym w ogóle nie wiedziałam. Teraz jestem na lekach, tsh w normie i cały czas biorę leki. No i podstawa mam super lekarza!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2015, 10:07

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 22 czerwca 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Binka
    i jak Twoje FT4?
    do jakiego endokrynologa chodzisz? ja też jestem z Trójmiasta :)

    najpierw miałam nadczynność - tsh 0,047, FT4 21,8 - brałam metizol na zbijanie i zbiło się za bardzo - FT4 - 12,88, teraz każe mi brać eutyrox 25, po 2 tygodniach wynik prawie nie drgnął.

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do evimedu Mariusz Kazmirowicz
    Moje FT4 idealnie , TSH w samym środeczku, choć nie wiem jak to teraz będzie przed 13.07 muszę zrobić badania.

  • stokrotka1987 Przyjaciółka
    Postów: 86 49

    Wysłany: 3 lipca 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewcyzny, przed ciążą miałam problem z niedoczynnością. Jednak jak się o niej dowiedziałam zaniechałam brania euthyroxu. moja endo tak na mnie nakrzyczała, że do tej pory to pamiętam. W ciąży TSH nam skacze, czasem rośnie a czesem spada. Ważne by nie przekraczało 1,2... dla tych osób co mają problemy. Tarczycy w ciąży nie wolno lekcewzażyc. Moja endo powiedziała, że co msc muszę się u niej meldować na wizycie. moj ginekolog powiedział także, że nieważne jakie mam teraz tsh, muszę je kontrolować.
    w ciąży jakiekolwiek probklemy z tarczycą mają wpływ na mózg dziecka, szczególnie na początku

    307a45c6967abf523d6b51fdd3c10141.png

    36a0d6afdf4cec7408fa225fceed1a4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie
    a moje ft4 pofrunęło do gory :(
    przy spadku TSH, dobrze że zaraz wizyta

  • natali101 Autorytet
    Postów: 1288 862

    Wysłany: 6 lipca 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niedoczynność stwierdzono dwa miesiące przed ciążą. Moja ginekolog-endokrynolog od razu mi powiedziała,że cała ciążę będę brać euthyrox. Zaczynałam od 25 obecnie mam już 50 . O ile tsh jest 2,14 to niestety z ft4 już gorzej.

    Nie rozumiem dlaczego słuchasz gina i odstawiłaś lek? Dlaczego nie czytasz ulotek? Koniecznie znajdź dobrego endokrynologa lub ginekologa - endokrynologa. Nie jest to proste ale można. Rok temu prowadziła mnie też ginekolog-endokrynolog i nie reagowała na moje słowa. Za każdym razem słyszałam,ze to przez stres. Cieszę się, ze już nikomu nie zrobi krzywdy, bo ma zakaz wykonywania zawodu. Ja trafiłam do cudownej lekarki,którą na podstawie wywiadu postawiła diagnozę. Badania potwierdziły diagnozę. Teraz jestem w 20 tc i co 4 tyg kontroluje tsh i ft4.

    xnw490bvv7oz0z3a.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ