X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nie czuję ruchów dziecka.
Odpowiedz

Nie czuję ruchów dziecka.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mrulinka Przyjaciółka
    Postów: 96 43

    Wysłany: 7 września 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy też tak miałyście?
    Jestem w 23 tyg ciąży i jak do tej pory nie czułam ruchów. Na usg niby wszystko ok, ale ja się martwię, bo powinnam już od miesiąca czuć małe kopniaczki. Pomóżcie. Czy to normalne?

    mrulinka
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 7 września 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takie mocniejsze ruchy to koło 25 tc poczułam :) Do 22 tygodnia to nawet lekkiego smyrania nie było.A żeby brzuch mi podskoczył razem z maluchem to jakoś nie całe 2 tygodnie temu pierwszy raz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2015, 19:19

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrulinka wrote:
    Dziewczyny, czy też tak miałyście?
    Jestem w 23 tyg ciąży i jak do tej pory nie czułam ruchów. Na usg niby wszystko ok, ale ja się martwię, bo powinnam już od miesiąca czuć małe kopniaczki. Pomóżcie. Czy to normalne?
    Hm a masz nadwagę? Osoby tezsze później odczuwają ruchy..

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 7 września 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęższe później odczuwają ruchy....no to u mnie się nie sprawdziło, nadwagi nie mam, mały szalał a ja nic nie czułam aż się moja pani doktor dziwiła

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łożysko na przedniej ścianie też sprawia że nie odczówa się tak

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka76 wrote:
    łożysko na przedniej ścianie też sprawia że nie odczówa się tak
    Też racja :)

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 7 września 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dwa w jednym czyli bliźnięta i jedno ma łożysko na przedniej ścianie (w ogóle go nie czuję), a drugi na tylnej i jego czuję od 13 tc- od delikatnego smyrania od czasu do czasu do coraz wyraźniejszych i częstych ruchów teraz :)

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie wiem...ja mam na przedniej ścianie łożysko,a ruchy czułam juz w 18 tygodniu...To raczej nie zalezy od położenia łożyska..Kazda z nas jest inna,u każdej z nas inaczej ,wiec spokojnie-jeszcze poczujesz ruchy ;-) z pewnoscia juz na dniach :-)najważniejsze,ze lekarka mowi,ze wszystko ok:-)
    Najlepiej połóż się na pleckach i połóż ręce na brzuszku i z pewnością wtedy cos poczujesz :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i raczej te pierwsze to poniżej pępka czasem są tak delikatne że trudno uwierzyć że to jest to, no i przy tym pełen relaks

    Ewela87 lubi tę wiadomość

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 8 września 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jednak położenie łożyska ma znaczenie, a do tego dochodzi osobista predyspozycja. Jest różnica jeśli dziecko ociera się bezpośrednio o ściankę macicy, a jeśli ociera się o łożysko to działa jak mata wygłuszająca. Tak na chłopski rozum. Jedna kobitka czuje ruchy w 15, a druga dopiero w 23 tc. Jeśli na usg wszystko ok, jeśli lekarz zbadał i twierdzi, że jest w porządku to jest :) Cierpliwości :)

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 8 września 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie jestem w 16tc, ale nie czuję jakoś bardzo ruchów, tylko czasem takie szmyranie, lekkie kopnięcie (mam nadwagę) więc pewnie poczekam jeszcze troszkę na mocniejsze kopniaki :)

    ❤❤
  • mrulinka Przyjaciółka
    Postów: 96 43

    Wysłany: 9 września 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Rzeczywiście łożysko mam na przedniej ścianie, dziecko odwrócone kręgosłupem do mego brzucha. Może dlatego nadal nic nie czuję. Ponoć moja dzidzia ma mało miejsca, tak lekarz powiedział. ponoć jest ściśnięte przez podłużną macicę. Ale tak też się zdarza. I mam niezbyt dużo wód, a to ponoć też ma znaczenie. Jeszcze raz dziewczyny dziękuję za duży odzew i podtrzymanie mnie na duchu. Może moja Zuzia w końcu się rozszaleje.

    mrulinka
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ