X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Netolerancja glukozy..
Odpowiedz

Netolerancja glukozy..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mika1987 Autorytet
    Postów: 970 1097

    Wysłany: 14 maja 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Mamuski:)zakladam taki watek,gdyz wlasnie mnie to spotkalo..tzn po krzywej cukrowej wynik wyszedl nie za fajny..po pobycie w szpitalu i profilu glukozy, ktory mi robili stwierdzono ze nie mam cukrzycy ciazowej ale wlasnie ta nietolerancje..nie moge jesc cukrow prostych..Moze ktoras z Was ma to samo?podzieli sie swoimi radami, menu?

    seneka lubi tę wiadomość

    iv09krhme1fe56cn.png

    f2w3rjjgc0akmsfq.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 14 maja 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede mną właśnie to badanie i też go się obawiam :/

    qq873e5erivgw16d.png
  • KasiaMJ Autorytet
    Postów: 288 242

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika1987 a jakie uzyskałaś wyniki z krzywej? Ja robiłam wczoraj i na czczo ledwo mieszczę sie w normie, ale zawsze tak miałam 92 (norma do 93), po godzinie 135 (norma do 153) więc też OK, ale po 2 godzinach mam bardzo niski wynik 70. Za 3 dni idę do endokrynologa, bo mam wizytę ze względu na tarczycę to dopytam, co o tym sądzi, ale denerwuję się, bo już mam tego dosyć. Co badanie, to jakiś problem :/

    zrz6sg18nurk8eki.png[/url]23b4270bd76f9de3.png[/url]
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 11 lipca 2014, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika ja w poprzedniej ciązy po obciążeniu 75g miałam wynik - coś ok 188.
    Idź do poradni diabetologicznej tam powinni dać Ci za free glukometr. Poproś gina/lekarza rodzinnego o paski i badaj się po każdym posiłku. Zapytaj u dibetologa o aktualne normy, bo tu się zmienia. Ja pamiętam, że 1h po posiłku musiałam zmieścić się z wynikiem do 120.

    Słodycze, cukier, ciasta - to na dzień dobry odstaw
    Z resztą jedz i sprawdzaj jak na dany produkt reagujesz. Nie zakładaj z góry, że coś Ci podniesie cukier, bo nie raz się zdziwisz, że po czymś lekkim masz wysoki cukier, a po mega posiłku Ci ładnie spadnie. Kombinuj i sprawdzaj.
    Ja pamiętam musiałam odstawić białe pieczywo i jeść taki domowy chleb.
    Im ciąża starsza tym nietolerancja mija i nie trzeba aż tak uważać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2014, 07:32

    kamenkaa lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ