X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nagły, przeszywający ból krzyża
Odpowiedz

Nagły, przeszywający ból krzyża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jamajka Ekspertka
    Postów: 176 121

    Wysłany: 15 marca 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 20 tc i w sobotę złapał mnie ostry, przeszywający ból krzyża, który pojawił się nagle, podczas siedzenia. Był na tyle mocny, że trudno było mi złapać oddech i wybrać jakikolwiek numer z komórki. Trwał około 2 minuty. Nie czekając na nic szybko pojechałam z mężem prosto na izbę przyjęć na oddział położniczo-ginekologiczny.
    Po długim oczekiwaniu przyjął mnie ordynator tegoż oddziału, oczywiście zdegustowany tym, że ktoś mu zawraca głowę. Opowiedziałam mu wszystko co i jak i sądziłam, że zostanę zbadana... A on, patrząc na mnie jak na rasowego debila, powiedział, że przecież jest to normalne, że w ciąży boli kręgosłup, bo macica rozrasta się 50 razy. Pomyślałam, że chyba mnie nie zrozumiał, i dokładnie wyłuszczyłam mu, co się działo, po raz drugi. Na co on ze stoickim spokojem stwierdził, że pewnie dziecko się akurat tak ułożyło, że naciska na jakiś nerw, albo dostałam kopniaka w nerw kulszowy i jak chcę, to może mnie wysłać na neurologię. Na odchodne kazał jeszcze "poczytać w internecie na temat ciąży, żeby nie przyjeżdżać z takimi błahostkami i nie pojawiać się tu dopóki nie krwawię".

    Atak bólu powtórzył się jeszcze 2 razy w ciągu kilku dni. Nie wiem, co o tym myśleć. W swoim mieście jest to jedyny szpital, do którego mogłam się udać. Czy któraś z Was miała podobne dolegliwości bólowe w ciąży? Jak brzmiała diagnoza?
    Na szczęście dziś widzę się z moim lekarzem prowadzącym - chyba jeszcze nigdy tak się nie cieszyłam, że go zobaczę...

    Podobno już urodziłam... Przynajmniej karta ciąży tak twierdzi ;)
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 15 marca 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też pobolewa krzyż, bardziej po bokach a jestem w 18 t.c. ale nigdy nie miałam tak silnego bólu także dobrze, ze zbada Cię Twój lekarz :) Co do izby przyjęć to ja też już niestety mam uraz i doszłam do wniosku, że dopóki nie pojedzie się tam z krwotokiem to jest się traktowanym jak przewrażliwiona mamuśka :/ Przykre to bo jak coś się dzieje nie zawsze można się dostać od razu do swojego lekarza prowadzącego a na IP mają ochotę Cię zamordować jak pojedziesz.. Na pewno nie wszędzie tak jest ale mieszkam w mieście gdzie również jest tylko 1 szpital i niestety ludzie, którzy tam pracuja to jakaś porażka.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • ustaw Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 15 marca 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie bóle, właściwie tez ok 20-21 tygodnia sie zaczęły, najcześciej gdy siedzę jakiś czas i chce wstać to czuje, także w nocy, gdy wstaje do łazienki albo sie przewracam. Moja lekarka ich nie zbagatelizowała, wyjaśniła, ze to z powodu zmieniającego sie wygięcia kręgosłupa i zaleciła ćwiczenia-koci grzbiet tylko bez mocnego wyginania kręgosłupa w dół, mówiła tez, żeby chodząc, starać sie podwijać od czasu do czasu kość ogonowa, to tez pomaga. Bóle jeszcze mnie łapią, ale mniej, teraz doszedł ból w pachwinach, ale na to już nie dostałam żadnych ćwiczeń.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, ze każda ciąża jest inna. Moja akurat jest jakoś bardzo bolesna, wiec się do tego przyzwyczaiłam i się nie martwię.

    U mnie ataki bólu kręgosłupa pojawiały się głównie w II trymestrze i wywnioskowałam, że to właśnie macica mi na jakiś nerw uciska. Ból z kosmosu jakby miazdzenie kości lędźwiowo ogonowa przez 20 minut.

    Jak brzuch mi rosnie to przez 3dni nie chodzę i zaciskam zęby przy siusianiu.

    Wiec jeżeli nie widać krwi a na usg wszystko Ok to nie ma szans żeby ktoś w szpitalu zwrócił uwagę na takie objawy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poduszką w kształcie C mi bardzo pomogła.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ