X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nagły bardzo silny ból w 15 tygodniu
Odpowiedz

Nagły bardzo silny ból w 15 tygodniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wieczorem miałam sekundowy przeszywajacy bol który powalił mnie na kolana myślałam że coś urodze bo poczułam aż parcie i widziałam gwiazdy. Po sekundzie przeszło i zaczęły mnie mocno bolec plecy . Mieszkam w uk. Pojechałam do szpitala Ale odmówiono mi pomocy bo tej nocy nie wykonywali usg. Czy któraś miała taki silny nagły bol?

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie były okoliczności skurczu? Zrobił się nagle, bez wcześniejszego wysiłku, czy może było coś co mogło go wywołać?

    Generalnie wszelkie skurcze, powinny być omówione z lekarzem, moja ginka na każdej wizycie pyta, czy nie pojawiły się skurcze, albo bóle miesiączkowe. Więc dobrze byłoby to z kimś skonsultować - lekarz, położna?

    Taki skurcz może być z gatunku tych "ćwiczących" skurczy macicy, czyli zupełnie niegroźny, ale może też oznaczać skracanie się szyjki macicy, może też być tak, że ta ciąża "ma taki urok", bo każda ciąża jest indywidualna.

    Wskazane byłoby na pewno omówienie tego z lekarzem i być może USG długości szyjki macicy?

    Może jakaś wizyta prywatnie u polskiego gina? Podobno w UK dużo ciężarnych Polek odwiedza polskich ginów, bo nie ma problemu z USG czy podtrzymaniem ciąży.

    klaudia382 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miewam bole, ale tlumacze sobie, ze to gazy/kolki. Po prostu wszystko w brzuchu teraz jest scisniete. Mi pomaga jak sie poloze i rozluznie. Ale ide zaraz do lekarza i oczywiscie sie spotam co i jak.

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból chwycił podczas stojącej pozycji robiłam kanapki. Nie wiązało się to z wysiłkiem . Jestem umówiona do polskiego ginekologa Ale dopiero za 10 dni i nie da się nic przyspieszyc. Oby wszystko było dobrze. Puki co był to jednorazowy bol. Najmocniej czułam go w podbrzuszu.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo że miewam lekkie bóle związane z rozciąganiem macicy Ale w tedy to był tak koszmarny bol że zgielo mnie w pół :(

    klz9h371w1o7q62n.png
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma krwawienia, nie ma plamienia, nic nie boli - wiec spokojnie. Pomysl sobie, ze na 99% byl to jakis duzy pecherzyk gazu, ktory nie mial gdzie sie przesunac i spowodowal taka chwilowa kolke!

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Wiadomo że miewam lekkie bóle związane z rozciąganiem macicy Ale w tedy to był tak koszmarny bol że zgielo mnie w pół :(

    Jedyne co możesz doraźnie sobie pomóc, do czasu wizyty to na pewno więcej leżenia, bardziej oszczędny tryb życia, magnez (tylko taki oznaczony mianem "lek" a nie "suplement diety") spokojnie możesz go brać 3x dziennie, a także nospę - ale to tylko w trakcie skurczu, jak Cię złapie drugi raz i będzie trzymać dłużej to weź jedną tabletkę i się połóż.

    To są zalecenia jakie dają polscy lekarze.

    Bóle związane z rośnięciem macicy są odczuwalne, ale raczej nie są tak silne, żeby zgiąć człowieka w pół, chociaż, co organizm to inne objawy więc może taki urok Twojej ciąży :)

    Jeśli to było jednorazowe i od dziś się nie powtórzy to być może jakiś mięsień Ci spłatał figla, albo maluch dziwnie się ułożył w trakcie skurczu i spotęgował ból?

    Myślę, że nie ma co panikować, najważniejsze, że masz wizytę umówioną. 10 dni to też nie tak długo, a na poważnie skrócenie się szyjki trzeba tygodni, a nie 1 skurczu :)

    Więc głowa do góry, obserwuj się i odpoczywaj najwięcej ile możesz :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby wszystko było dobrze... Tak właśnie zrobię położę się i będę leżeć i odpoczywać. Dziękuję bardzo za rady staram się myśleć pozytywnie

    klz9h371w1o7q62n.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak podbrzusze to mogą byc też jelita :) ja miałam tak kilka razy, trwa to dosłownie chwilę, mocny ścisk, aż nie można się wyprostować. Miewam to z reguły gdy się tego dnia nie wypróżnię :P no i tylko w ciąży.

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ