X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nadmierny przyrost wagi w II trymestrze.
Odpowiedz

Nadmierny przyrost wagi w II trymestrze.

Oceń ten wątek:
  • szpilka1985 Debiutantka
    Postów: 11 10

    Wysłany: 23 marca 2018, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaczęłam właśnie 23 tydzień i waga u lekarza pokazała 55 kg, a startowałam od 48, czyli +7 kg. Nawet zapytałam, czy to nie za dużo, ale gin stanowczo zaprzeczył. W sumie poza brzuchem nie widzę tego wzrostu wagi,nie przeżywam też każdego kilograma i waże się jedynie na wizytach. Jakoś to zrzuce

  • Izabela82 Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą 58 kg/165 cm. Praca średnio ruchliwa, 3 x w tygodniu fitness, 5 posiłków dziennie. Pierwszy trymestr przypadł na okres świąteczno-noworoczny, urlop, czyli luz i jedzenie, potem przyszły mdłości od rana do wieczora i tylko przekąszanie niwelowało nudności, plus zawroty głowy i złe samopoczucie- przeleżałam 6 tygodni, ruchu niewiele - no i w 14 tyg. ciąży + 5kg! W 15 tyg wróciły siły życiowe i ustąpiły mdłości, powróciłam do normalnych czynności, a że kocham jeść to powiedziałam sobie, że nie będę niczego sobie odmawiać, tyle, że wszystko z umiarem. Nie mam ochoty na słodycze, więc jak mam napad głodu, to wybieram np. plasterek sera żółtego;) No i codziennie ćwiczę zestawy dla ciężarnych - dzisiaj 19 tydzień i w sumie +6 kg od początku:) Nie wiem co będzie dalej i mam w nosie ile przytyję, ale mam wrażenie, że podstawa to racjonalne żywienie i ruch.

    wiki2, Natka1985 lubią tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ