X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nadmiar żelaza we krwi
Odpowiedz

Nadmiar żelaza we krwi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję,że mi ktoś odpowie bo z tego co widzę na tym forum raczej nie ma specjalnego ruchu.. Wszystkie książki, internet trąbią o niedoborach żelaza w ciąży - a mi właśnie wyszło za wysokie i to sporo..przy max. 170 - mam 231..Mozna to zmodyfikowac dietą itp..ale czy orientujecie się czemu się tak zrobiło i czy to moze szkodzic dziecku?

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bierzesz żelazo w tabletkach ? Ja miałam hemiglobine za niska a żelazo za wysokie mimo to dostałam tardyferon czyli żelazo bo po 20 tyg zapasy żelaza szybko sie kończą moim zdaniem nie masz sie co przejmować dziecku to napewno nie zaszkodzi gorzej gdyby było za niskie :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewentualnie zapytaj na III trymestrze tam jest większy "ruch" i napisz w którym tyg jesteś bo to pewnie tez ma znaczenie :)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam za wysokie żelazo,ale nie dużo,przy maks 170 miałam bodajże 176.Też mnie to zdziwiło,zwłaszcza,że nie przyjmuję go dodatkowo (poza pregna plus-witaminami dla ciężarnych,gdzie po prostu między innymi jest żelazo),ani nie przepadam za produktami,które tego żelaza szczególnie dużo dostarczają.Lekarz nie przejął się tym wynikiem,stwierdził,że potem żelazo spada na łeb na szyję (robiłam to badanie jakoś w 7-8 tygodniu) i nawet dobrze,że mam zapas.Choć wyniki wolałabym mieć po prostu w normie,albo zaspokoić ciekawość i dowiedzieć się skąd to żelazo?byłam przekonana,że będzie niedobór,prawie nie jem mięsa,nie lubię zielonych warzyw...dziwne to.
    Jakoś niedługo może znowu zleci mi badania krwi w drugim trymestrze,to wtedy zobaczę,czy faktycznie spadło.

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam odwrotny problem - ogromny niedobór na poziomie anemii :/

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Ann_ Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam żelaza ponad normę. Lekarz zdziwił się tylko, że mam taki wynik przy diecie bezmięsnej. Ale ja przed i na początku pochłaniałam ogromne ilości warzyw zielonych i strączkowych. Teraz troszkę gorzej z dostępnością tych "świeżych" i apetyt nie ten sam...
    Za tydz robię kolejne badanie krwi, ciekawa jestem co pokaże.
    A i też biorę Pregnę Plus.
    madzik55 byłaś już u lekarza z tymi wynikami?

  • Kasjopea Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też miałamm ponad normę, nie wiem jak aktualnie, lekarz kazał mi brać witaminy dla kobiet w ciąży, niestety wszystkie mają w swoim składzie żelazo i to 200% dziennej normy

  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 9 lutego 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam badania genetyczne na hemochromatoze..czekam na wyniki.

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 9 lutego 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hemochromatoza to wada genetyczna w enzymach ktore transportuja żelazo,organizm przyswaja wiecej niz mu potrzeba..dziecku to nie zagraża ale moze dawac problemy u mnie w późniejszym wieku..w okresie menopauzy..zelazo kumuluje sie w stawach,watrobie,sercu itp..leczenia nie ma jako takiego..upusty krwi co najwyżej..brrr!Tymczasem czekam.

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lutego 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam niedobór.
    Daj trochę :P

    madzik55 wrote:
    Mam nadzieję,że mi ktoś odpowie bo z tego co widzę na tym forum raczej nie ma specjalnego ruchu.. Wszystkie książki, internet trąbią o niedoborach żelaza w ciąży - a mi właśnie wyszło za wysokie i to sporo..przy max. 170 - mam 231..Mozna to zmodyfikowac dietą itp..ale czy orientujecie się czemu się tak zrobiło i czy to moze szkodzic dziecku?

    zrz69vvj69ave0jf.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ