X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nadciśnienie w ciąży ..
Odpowiedz

Nadciśnienie w ciąży ..

Oceń ten wątek:
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Kto miał lub na nadciśnienie w ciąży? Chętnie poznam Takie mamusie... Jak sobie z tym radziły i radzą ..
    Dopadło i mnie to obecnie jestem od 2dni na DOPEGYT .. zobaczymy czy to pomoże bo narazie strasznie mi skacze... może trzeba poczekać by lek zadziałał ? Napiszcie coś na ten temat

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja całe życie miałam wahania cisnienia-rodzinns przypadłość.
    Na razie lekarz kazał przez 3 tyg mierzyć 2 razy dziennie a jak przekroczy 150/80,jechać do szpitala i ew.ustawi mi leki. Najbardziej mi skacze jak mi badają - tzw. Nadciśnienie białego fartuch.
    Rano mam zazwyczaj ok 120/75,wieczorami 130/80.
    A Tobie bardzo skacze? Kazał mi się nie denerwować, bo jak nie przejdzie,nie będę mogła chodzić do pracy.
    Trzymaj się Kochana!

    kamenkaa lubi tę wiadomość

  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam syndrom białego fartucha - podczas wizyty nawet 160/100. Mierzę w domu i nigdy nie przekracza norm. Sprawdzasz w domu czy te leki to na podstawie pomiarów u lekarza?

    kamenkaa, kot_bury lubią tę wiadomość

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za malolata mialam stwierdzone nadciśnienie. Bralam leki . Po 1,5 roku odstawilam i przez 4,5 roku nie mialam problemow z ciśnieniem. W ciazy wszystko bylo dobrze gdy nagle w 36 tyg trafilam do szpitala ,bo cisnienie mialam 160/100 gdy mierzylam w domu ,bo jakos glowa mnie bolala i nie chcialo spadac. W szpitalu dostalam dopegyt ,bylam tam 2 dni i potem do porodu bralam w domu 3x 1 . Wszystko bylo dobrze . Urodzilam silami natury zaraz jak przyszlam na ip dali mi tylko tabletke i git. Glowa do gory :)

    A i słyszałam ze zanim ten lek poorzadnie zadziala potrzeba troche czasu. Ja mimo ze go bralam nie zawsze mialam idealne ale w granicach normy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2016, 11:50

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • Clio Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba poczekac. Daj lekowi conajmniej tydzien. Dodatkowo przyjrzyj sie diecie.

    Ja mialam nadcisnienie w poprzedniej ciazy. Codzienny monitoring i dopegyt. Porod w terminie bez komplikacji. Dziecie zdrowe, niewielkie co prawda ale taka moja uroda ze te dzieciaki male mi sie rodza. Potem jeszcze jakis czas na dopegycie ale szybko mi sie cisnienie ustabilizowalo.

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    Clio
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    Ja całe życie miałam wahania cisnienia-rodzinns przypadłość.
    Na razie lekarz kazał przez 3 tyg mierzyć 2 razy dziennie a jak przekroczy 150/80,jechać do szpitala i ew.ustawi mi leki. Najbardziej mi skacze jak mi badają - tzw. Nadciśnienie białego fartuch.
    Rano mam zazwyczaj ok 120/75,wieczorami 130/80.
    A Tobie bardzo skacze? Kazał mi się nie denerwować, bo jak nie przejdzie,nie będę mogła chodzić do pracy.
    Trzymaj się Kochana!


    Hejka u mnie włąśnie skacze cisnienie... Mi natomiast powiedział że jak bedzie 140 mam przyjechać na szpital znowu bo stwierdził że granica w ciazy to 140.. A Tobie mówił 150 hm każdy lekarz co innego...

    Cięnienie utrzymuje mi sie teraz 130/80 ..... nawet rano... w poludnie mam czasem 135/85 ........ Mam nadzieje ze sie po taletkach mi wyreguluje :(

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    unbeldi wrote:
    Ja też mam syndrom białego fartucha - podczas wizyty nawet 160/100. Mierzę w domu i nigdy nie przekracza norm. Sprawdzasz w domu czy te leki to na podstawie pomiarów u lekarza?

    ciśnienie mierze w domu co jakis czas nawet 5x dziennie .
    A u lekarza mialam cisnienie 170/80 .. Potem wyladowałam w szpitalu i dali mi wlaśnie Lek .. i utrzymuje sie na 130-135

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MłodaDama wrote:
    Ja za malolata mialam stwierdzone nadciśnienie. Bralam leki . Po 1,5 roku odstawilam i przez 4,5 roku nie mialam problemow z ciśnieniem. W ciazy wszystko bylo dobrze gdy nagle w 36 tyg trafilam do szpitala ,bo cisnienie mialam 160/100 gdy mierzylam w domu ,bo jakos glowa mnie bolala i nie chcialo spadac. W szpitalu dostalam dopegyt ,bylam tam 2 dni i potem do porodu bralam w domu 3x 1 . Wszystko bylo dobrze . Urodzilam silami natury zaraz jak przyszlam na ip dali mi tylko tabletke i git. Glowa do gory :)

    A i słyszałam ze zanim ten lek poorzadnie zadziala potrzeba troche czasu. Ja mimo ze go bralam nie zawsze mialam idealne ale w granicach normy.


    MłodaDama oby tak bylo bo strasznie sie boje :(

    Clio aaaaa i być moze musze odczekać jakiś czas by zaczoł ten lek działac wiec zbacze po kilku dniach

    Dziekuje Wam dziewczyny



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenka - mierze tez w domu i np. Dziś rano miałam 107/70 i musiałam kawę wypić a teraz 130/70 -wiec skacze...
    Wiec najważniejsze to obserwować a pewnie po paru dniach leków będzie lepiej :*

    kamenkaa lubi tę wiadomość

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez utrzymywalo sie na poziomie 130/80 czasem ciut wyzej ale nigdy nie bylo rowno 140/90 ani w zwyz wiec bylo ok. Mi kazali przyjechać jak tylko wzrosnie powyzej 140/90 i np po odpoczynku np herbatce z melisy nie przejdzie.

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    Kamenka - mierze tez w domu i np. Dziś rano miałam 107/70 i musiałam kawę wypić a teraz 130/70 -wiec skacze...
    Wiec najważniejsze to obserwować a pewnie po paru dniach leków będzie lepiej :*


    Gaga w poczatkowych tyg ciązy 9tydz,10tydz lezałam w szpitalu tam jak zwykle codzien mierza i miałam łądne ciśnienie bo czasem nawet 90/80 :p 100/80 .....

    ale nigdy 130...

    Teraz jak weszłąm w 2trym ciaży sie zaczeło a jak chodze męcze sie jak.... MAsakra boje sie że mnie rozlozy i bede w łózku leżeć z tym cisnieniem

    Slyszałam że sok z Aroni obniża cisnienie ?


    MłodaDama mi tez kochana jak bedzie wyzej niz 140 ... mam nadzieje ze bedzie dobrze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Banany tez obniżają i herbatka z pokrzywy

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze wiedzieć a porzywe można w ciąży?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytałam lekarza i powiedział, że 1-2 razy dziennie mogę i zapobiegnie zatrzymywania wody - koleżanka która była w ciąży w zeszłym roku mi polecila

    kamenkaa lubi tę wiadomość

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    Zapytałam lekarza i powiedział, że 1-2 razy dziennie mogę i zapobiegnie zatrzymywania wody - koleżanka która była w ciąży w zeszłym roku mi polecila


    Hejka :*

    A jak zapobiegasz ? bo nie wiem.....

    Dziś miałam rano 135/76 wiec juz blisko granicy skacze okropnie ahhh



    a po 2godzinch 138/75 :(

    juz nie wiem co robic by to obnizyc dobije do 140 i szpital :( MAsakra:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2016, 12:17

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim spokój kochana. Obserwuj, ja niestety też tak miałam 3 tygodnie do porodu tak skaczące ciśnienie.Ważne,że nie przekracza granicy i Ty musisz czuć się dobrze , mnie często głowa bolała niestety. A kiedy wizyta u lekarza? musisz powiedzieć jak reagujesz ,że nie spada ci niżej może coś doradzi albo Cię uspokoi. Meliski się napij albo herbaty z lipy i uspokój się a i gorzka czekolada :).Nie przemęczaj się i nie myśl za dużo :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2016, 13:30

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MłodaDama wrote:
    Przede wszystkim spokój kochana. Obserwuj, ja niestety też tak miałam 3 tygodnie do porodu tak skaczące ciśnienie.Ważne,że nie przekracza granicy i Ty musisz czuć się dobrze , mnie często głowa bolała niestety. A kiedy wizyta u lekarza? musisz powiedzieć jak reagujesz ,że nie spada ci niżej może coś doradzi albo Cię uspokoi. Meliski się napij albo herbaty z lipy i uspokój się a i gorzka czekolada :).Nie przemęczaj się i nie myśl za dużo :p


    wizyte mam w wtorek .. moze tez z przeziebienia mam wyższe te ciśnienie jak sądzicie? bo katar mnie męczy juz jakiś czas:( mnie tez głowa boli ...
    Widzisz TY mialas 3tyg do porodu a ja mam dopiero 17tydz i juz problemy a co bedzie potem :(

  • Clio Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie denerwuj sie na zapas. To w niczym nie pomaga. Ja np najgorzej czulam sie jak pojawily sie objawy (tez mw na poczatku drugiego trymestru). Bol glowy byl nie do zniesienia. Potem jakos to sie unormowalo.

    Clio
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie dzwoniłam do mego lekarza bo ciśninie podskoczyło ponad 140 :/
    okropny bół głowy i krecenie się w głowie..

    Kazał wziąść nastepną tabletke od razu + Apap ....i po godzinie zmierzyć -jeśli nie spadnie mam przyjechac na odział

    zmierzyłam cisnienie spadło do 137/81 ...

    Clio już nic nie robie tak sie ostrzędzam cały dzien prawie leże albo śpię ... ahh ..

    kazał brac 3xdziennie teraz..a Ty jaką dawke brałas? boje sie strasznie-myslisz ze mi sie uspokoi po tym? jaka diete stosowałaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2016, 22:26

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe dlaczego Ty masz w ogóle nadciśnienie.Robiłaś jakies badania u kardiologa albo ogólne mocz krew? białka w moczu nie ma?
    Przecież nie możesz się tak męczyć do porodu kurcze musi być jakiś sposób żeby te ciśnienie bardziej spadło ;/ żeby było prawidłowe. A przede wszystkim jakas przyczyna .

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ