X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nadciśnienie w ciąży ..
Odpowiedz

Nadciśnienie w ciąży ..

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenka - jak Twoje ciśnienie? Ustabilizowalo się? U mnie niskie,prawie codziennie pobolewanie głowy, ale lekarz mówił ze tak jest lepiej..

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 3 lutego 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Mi zaczelo tez dokuczac ciśnienie.w pierwszej ciąży tez miałam podwyzszone a momentami wysokie.Jestem w 17 tyg i u lekarza 2 razy miałam 150/90 a na ostatniej wizycie 137/80.
    Dzis z kolei 90/65 i odczuwam duszności.
    Nieraz jak mierze to wszystko w porządku 120/60 lub 110/60 .
    A nieraz potrafi podskoczyć.lekarz nie przepisał mu jak narazie żadnych lekow

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może też masz nadciśnienie białego fartucha?
    Ja na co dzień mam niskie, a przy wizytac szaleje. Lekarz kazał obserwować i jak mu mówiłam, jakie mam poza wizytami to mówil, że tak ma być.

    kamenkaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga, też to mam :) w domu ciśnienie raczej niskie (dziś np. 105/70), na wizycie szybuje w górę. Aż wczoraj zaniosłam mój ciśnieniomierz do porównania z ciśnieniomierzem w gabinecie, bo myślałam, że może zaniża, ale oba pokazały 145/90. Mam prowadzić dzienniczek pomiarów (rano i wieczorem) i gdyby takie skoki były częstsze, to wtedy zgłosić się szybko na wizytę, ale jeśli to tylko efekt stresu przed badaniami, to nic nie będziemy z tym robić.

    Gagaga lubi tę wiadomość

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 5 lutego 2016, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga aaa dziękuje że pytasz u mnie narazie ok czasem mam ze 138/70 ale ogolnie w ciagu dnia 120/70 wiec spokojnie ale glowa mnie tez czasem boli..pobieram wciaz leki na Ciśnienie mam nadzieje ze przy porodzie mi nie podskoczy bo nie chce CC :(

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny :)
    Jak tam u Was z ciśnieniem :)?

    u mnie ogolnie ok ale w III trym zaczeło znowu świrować i skakać
    na dzien dzisiejszy 144/70

    nie jest aż tak tragicznie ale już podwyższone co mnie niepokoi ...

    przekichane..

    a jak u Was?

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez niepokoi to ze na wizycie często mam podwyższone ostatnio 140/80 a w domu juz 117/80 np dzis...mam nadzieje ze to bialy fartuch na mnie tak działa. Do tego wysoki puls w spoczynku 100/min ale kardiolog tłumaczy to wypadaniem platka zastawki mitralnej które mam no i podobno ciąża bo puls wysoki w ciazy to norma. Jeszcze3 msce mam nadzieje ze ciśnienie będzie stabilne juz bez leków. Trzymam kciuki także za Wasze niskie cisnienia

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    Mnie tez niepokoi to ze na wizycie często mam podwyższone ostatnio 140/80 a w domu juz 117/80 np dzis...mam nadzieje ze to bialy fartuch na mnie tak działa. Do tego wysoki puls w spoczynku 100/min ale kardiolog tłumaczy to wypadaniem platka zastawki mitralnej które mam no i podobno ciąża bo puls wysoki w ciazy to norma. Jeszcze3 msce mam nadzieje ze ciśnienie będzie stabilne juz bez leków. Trzymam kciuki także za Wasze niskie cisnienia


    oj to Ty masz ładne ja nie pamietam kiedy bym miała 117 .......
    ponizej 130 nie spadam ......

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bierzesz jakies leki? Ja mam podwyższone tylko jak się zdenerwuje, zmęczę kub widzę lekarza...od ciśnienia leki w ciazy wiele kobiet bierze. Ja tylko się boje ze jak zawiozą mnie na porodowke to stres na mnie działa tak ze ciśnienie rośnie i serce szalenie bije i ze w tej mojej panice skończy sie cc. Niby jestem na to przygotowana i staram się jakos luzowac ale mimo wszystko jestem panikara.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście że biore :) przecież pisałam jak załozyłam ten wątek :)
    bedzie dobrze :)
    U Ciebie moim zdaniem jest ok nie masz nadciśnienia tylko jak widzisz lekarza :P
    takie cisnienie jak TY masz to jest wzorowe!!!
    Ja sie lecze na nadciśnienie to roznica miec je wyższe po normalnym odpoczynku...

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko nie czytałam całego wątku. To życzę zdrówka a ja się uspokajam pocieszyłaś mnie, że nie potrzebnie panikuję

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia wrote:
    Spoko nie czytałam całego wątku. To życzę zdrówka a ja się uspokajam pocieszyłaś mnie, że nie potrzebnie panikuję


    no niestety mi teraz w 3try skacze maxxymalnie mocno czasem do 150 dobijam :(

    i to na lekach eh
    boje sie ze jak bedzie porod to mi mega podskoczy ..

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtedy pewnie cesarskie cięcie, najważniejsze żeby dzidzie szczęśliwie przyszly na świat. Nie wiem jak niektóre kobiety w chwili porodu mogą mieć prawidłowe ciśnienie...ja obawiam sie że ze stresu skoczy mi tez duzo.

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Niuniusia jak u Ciebie z cisnieniem?:)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ