X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nadciśnienie indukowane ciążą
Odpowiedz

Nadciśnienie indukowane ciążą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 22 lutego 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Czy ktorejś z Was przytrafiło sie nadciśnienie już na początku 2. trymestru?

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dostałam nadciśnienia w 22tc.

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 2 marca 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedz mi co z Twoim dzieciątkiem? Wszystko dobrze? Jakie brałaś leki? Ja ogólnie jestem przerażona tym, że coś będzie nie tak... No i co z porodem? CC czy SN?

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 2 marca 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodziłam w 34tc - po narodzinach stan ciężki ale teraz wszystko jest dobrze. Miałam CC na cito z powodu całkowitego odklejenia się łożyska - przez nadciśnienie.

    Jednak Kochana ja miałam stan przedrzucawkowy - nadciśnienie w okolicach 180/115, obrzęki - niewidoczne (woda rozkładała mi się po całym ciele, tyłam 3 kg na tydzień) oraz dzień przed rozwiązaniem dużo białka w moczu. Zaczęło się tak naprawdę w okolicach 28tc, wcześniej miałam tylko łagodne nadciśnienie - 145/95. Nie znaczy to, że Ciebie to spotka więc myśl pozytywnie!

    Brałam Dopegyt - tylko to jest w miarę bezpieczne 2x1 od 22tc. Na końcówce dostawałam max dawkę dobową - 4x2. Miałam wrażenie, że na mnie ten lek nie działa... No i magnez w tabletkach i kroplówce ale to lipa jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2015, 23:07

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 6 marca 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grunt, że teraz już wszystko dobrze! A ciśnienie unormowalo Ci sie po porodzie?

    Staram sie myśleć pozytywnie, bo inaczej bym zwariowała. Ale dobrze dowiedzieć się jak to wygląda u innych dziewczyn i być już przygotowaną na każdą ewentualność.

    Mimo tak dużej dawki dopegytu miałaś tak wysokie ciśnienie? Ja aktualnie biore 3x1 tabl.(16 tc!) i póki co, działają. Zobaczymy co będzie dalej. Pewnie spędziłaś też sporo czasu na patologii ciąży, co?

    Dzięki za informacje i nadzieję, że będzie ok :) Dużo zdrówka dla Was! :)

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • Kiniaminia Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 8 marca 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Ja też mam problem z ciśnieniem. Dwa tygodnie temu wylądowałam w szpitalu. Obecnie biore dopegyt 2x1 i ciśnienie jest w porządku, ale martwię się co będzie dalej. Do porodu jeszcze tyle czasu:(

    relg3e5e5eurhywm.png
  • Kamyk1989 Ekspertka
    Postów: 149 194

    Wysłany: 18 marca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam problem z nadciśnieniem w pierwszej ciąży.. A wraz z nadciśnieniem miałam mega opuchnięte stopy. Kilka razy dziennie miałam mierzone ciśnienie + tabletki (izoptin). W 34 tc byłam hospitalizowana z tego powodu, gdyż zagrażała mi rzucawka. Dzieciątko urodziło się w 41t5d ciąży. Długo po porodzie miałam opuchnięte stopy. W drugiej ciąży nie miałam problemów z ciśnieniem, teraz jestem w 21t4d III ciąży i mam tylko cukrzyce tII wykrytą tuż po drugiej ciąży.

  • Florentine Ekspertka
    Postów: 172 575

    Wysłany: 19 marca 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadciśnienie mam nadal, musiałam przestać karmić bo trzeba było zacząć brać normalne tabletki (po porodzie miałam do ok 150/100 na dopegycie a od 3 miesiąca po porodzie coraz większe)a wszystkie są niedozwolone w ciąży i podczas karmienia :(

    Listopadówka/Wrześniówka 2014r. b95lnsr.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 19 marca 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniaminia a po dopegycie jakie masz ciśnienie? U mnie dochodzi momentami do 135/88, czyli nadal wysoko, stad tabletki prawdopodobnie 3x1 bedę musiała brać. I najgorsze jest to co będzie dalej...

    Kamyk 1989 - dzięki za nadzieję, że może być mimo wszystko dobrze :)

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • lisiaczek Koleżanka
    Postów: 53 37

    Wysłany: 30 marca 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w pierwszej ciąży nadciśnienie dopadło w okolicach 20. tygodnia - rozpoczynałam od Dopegytu 2x1 tabl, ale z każdym kolejnym miesiącem ciśnienie było coraz wyższe i z tego też powodu w 37 tc wylądowałam w szpitalu na patologii (150/100 mimo przyjmowania lekarstw). W szpitalu trochę mi to ciśnienie unormowali, ale w 38 tc miałam indukowany poród. Urodziłam sn, Synek bez żadnych komplikacji :) W obecnej ciąży jestem na Dopegycie 2x1 tabl już od pierwszej wizyty (ciśnienia miałam graniczne w okolicach 135-140/85-90). Póki co ciśnienie po proszkach ładnie się unormowało. Nie martw się na zapas, jesteś pod kontrolą, więc na pewno będzie ok :)

    mhsvj44j84z97xk3.png
    961lqps6kios555h.png
  • andziaok3 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Budujące :) Cieszę się, że wszystko się tak pięknie skończyło ! ;) oswoiłam się troszkę z myślą o ewentualnych trudnościach w końcowych tygodniach, więc już aż tak nie panikuję. Szczególnie, że przy 3x1 dopegytu jak na ten moment dość ładnie się wszystko normuje.
    Pozdrawiam!

    2fwahsv27gftj9wc.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miałam nadciśnienie ale u mnie na końcówce wyszło.. rekordowo wysokie było 180/110 ale ja mimo to czułam się dobrze w szpitalu jak by się unormowało nie wiem z. Czym to bylo zwiazane bo kontrlujac w domu na roznych aparatach bylo ponad norme a w szpitalu ksiazkowo , ale to już chyba był czas bo na drugi dzien po przyjeciu urodziłam, wody były zielone a bylam 5 dni przed terminem na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
    Sprawdzałam kilka razy ciśnienie i zazwyczaj jest w granicach 130-140 / 90 ale czasami jest i niższe, spróbuję pomierzyć przez kilka dni o stałych porach i zobaczymy ;/
    Jak się czujecie już po porodzie z takim ciśnieniem, ja czuje się ok nie widze różnicy, chyba powinnam czuć się jakoś źle ?

    Mi położna mówiła że jest jakiś 1 lek który można brać przy kp, ale wiem ze nie jest ona specjalista w tym temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2015, 23:07

    ex2bo7ess0m327wq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ