X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr miękki brzuch
Odpowiedz

miękki brzuch

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 18 października 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dużo się pisze na forum o twardnieniu brzucha i skurczach.. Coraz częściej się zastanawiam jak miękki powinien być brzuch w ciąży? Mój wydaje się niestety nonstop napięty i zastanawiam się czy to normalne..Oczywiście czasami czuję, że macica na chwilę twardnieje i wyraźnie ją czuje, ale nawet poza tym mój brzuch nie bywa miękki..czy to normalne?.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2015, 22:14

    69vc2j6.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 19 października 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dd ja mam problem z twardnieniami wiec powiem tak- nie sprawdzaj czy miekki czy twardy na stojaco bo on wtedy jest raczej zawsze napiety. Poloz sie na plecach i wtedy aaale z drugiej strony jesli miewasz czasem twardnienia to wiesz jaki wtedy jest :) macica to miesien. Zglos twardnienia ginekologowi. Jesli nie zauwazy nic niepokojacego to sie nie przejmuj :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 października 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję! a czy Twój lekarz przepisał/doradził Ci coś na twardnienie (poza nospą)?

    69vc2j6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam wcześniej Buscopan Forte, a teraz mam brać No-spa.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 19 października 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam miekki jak leze na plecach z nogami podciagnietymi, a jak wyprostuje to sie czasem napina. Chyba miesnie tak pracuja. I bywa ze na stojaco mam ciagle napiety, ale tak jest jeden dzien w tygodniu zazwyczaj. Ale wystarczy zeby sie umeczyc i ustresowac. Ja biore magne b6 2xdziennie, witaminy 1 dziennie tam tez jest sporo magnezu i luteina 2x1

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 19 października 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w 2 trymestrze często był twardy, dostałam większą dawkę magnezu ale jeżeli nie ma przy tym bóli to jest ok :)

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 19 października 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a w którym tygodniu wam zaczął twardnieć brzuch? bo widze, że tu każda już w bardzo zaawansowanej ciąży, a ja dopiero 15 tydzień i też mi lekarz stwierdził że mam napięty brzuch i boję się...

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 października 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie zaczął twardnieć koło 16-17 tyg, ale sporadycznie - wtedy z szyjką było wszystko ok i lekarka mówiła mi żebym się nie przejmowała.

    69vc2j6.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 19 października 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie szyjka też jest ok więc nie chce panikować, ale trochę się wystraszyłam.. leze teraz przez większość dnia i odpoczywam

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 21 października 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline wrote:
    u mnie szyjka też jest ok więc nie chce panikować, ale trochę się wystraszyłam.. leze teraz przez większość dnia i odpoczywam
    U mnie lekarz zauważył to dopiero koło 24 tc ale ja już czułam po 20 tc koło 22, od początku brałam magnez i cały czas biorę a szyjka już zaczyna się skracać.Całą ciąże byłam aktywna, 20 km dziennie 5 razy w tyg jeździłam na rowerku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2015, 12:19

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 października 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaczal twardniec 26tc, pojawilo sie rozwarcie zewnetrzne i szyjka zmiekla. Tydzien pozniej bylam na kontroli i bylo bez zmian, wiec sie nie pogorszylo. Za tydzien ide dopiero, oby bylo tak samo

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ