X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Masa ciała
Odpowiedz

Masa ciała

Oceń ten wątek:
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Od początku ciąży ciekawi mnie ile tyje się w ciągu ciąży - wiem, że są jakieś "widełki" wg. lekarzy ale ciekawi mnie jak to jest na prawdę :) Ja do tej pory przytyłam 4 kilogramy - jestem w 19 tygodniu ciąży. Jak to wygląda u was ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 08:04

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie 2 kg na minusie, przed ciązą 65,5 a dzisiaj 63,4

    Yari, Anioł lubią tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 10 lutego 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie też na razie 2 kg waga wyjściowa 104, a dzisiaj 106 kg :)


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 10 lutego 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ! :) u mnie wybilo 19 tygodni i 2 dni a waga tylko +3 kg od samego poczatku :P

    maja89waw lubi tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 10 lutego 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej fajnie ze zalozylas ten watek ja tydzien 20 i niecale +3








    maja89waw lubi tę wiadomość

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 10 lutego 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak na razie +3. Założyłam sobie żeby nie przytyć więcej niż 12 kg. W poprzednich ciążach mi się to udało i nie było problemu z powrotem do dawnej sylwetki.

    maja89waw, Yari lubią tę wiadomość

    9bsp388.png
  • mika1987 Autorytet
    Postów: 970 1097

    Wysłany: 10 lutego 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:)u mnie 2kg doszlo:)jestem w 13 tyg..ale slodkiego jem jak glupia:))

    maja89waw lubi tę wiadomość

    iv09krhme1fe56cn.png

    f2w3rjjgc0akmsfq.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 10 lutego 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pięknie :) Ja też nie chce przytyć zbyt wiele ale oczywiście bez krzywdy dla naszej dziewuszki. Evas a uprawiałaś jakąś aktywność fizyczną w ciąży ? Czy po prostu pilnowałaś co jesz ? Ja od czasu do czasu chodzę na basen, ale prawie codziennie staram się wyjść na spacer lub szybki marsz jakiś... Trochę się boję tych kilogramów, bo u mnie w rodzinie mama i siostry raczej miały z tym problem w ciąży :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 08:04

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 10 lutego 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 20 tydzień ciąży i 4,5 kg na plusie. Do 17 tyg przytyłam tylko 1,5 kg w ostatnich 3 tyg mi się tak przybrało :-) Też mam plan przytyć nie więcej niż 15 kg ale różnie z tym bywa w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg a muszę zaznaczyć że urodziłam miesiąc wcześniej.

    maja89waw lubi tę wiadomość

    zem3i09keg891u11.png
  • Nusiaa Autorytet
    Postów: 331 157

    Wysłany: 10 lutego 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem przerażona , nie jem nie wiadomo ile . Brzuch mam duży a jestem w 28 tyg. I do tej pory mam już okolo 14 kg + . Mała ogólnie też jest cięższa niż statystyki mówią na ten tydzień dlatego ostatnio gin powiedział ,że jestem około tydz do przodu. Ogólnie myślimy,że urodzi się gdzieś w połowie kwietnia więc dużooo czasu jeszcze :( obym juz duzo nie przytyła :(

    Topa ile czasu Ci zajęło zrzucenie kg ? przepraszam ,że tak bezposrednio pytam ale boję się,że wgl nie uda mi się wrócić do stanu sprzed ciąży

    usmiechnieta_m lubi tę wiadomość

    cab360a44b.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 10 lutego 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja89waw wrote:
    To pięknie :) Ja też nie chce przytyć zbyt wiele ale oczywiście bez krzywdy dla naszej dziewuszki. Evas a uprawiałaś jakąś aktywność fizyczną w ciąży ? Czy po prostu pilnowałaś co jesz ? Ja od czasu do czasu chodzę na basen, ale prawie codziennie staram się wyjść na spacer lub szybki marsz jakiś... Trochę się boję tych kilogramów, bo u mnie w rodzinie mama i siostry raczej miały z tym problem w ciąży :(

    cd9bs65gcd8n4jfm.png
    W pierwszej ciąży pracowałam do 8 miesiąca, w drugiej całe lato uganiałam się za 2,5 letnim synkiem. A teraz tez mam zamiar pracować do końca. Żadnej dodatkowej aktywności, ale pilnuję swojej diety. Staram się nie jeść zbyt dużo pustych kalorii.

    9bsp388.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 11 lutego 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    topa42 wrote:
    U mnie 20 tydzień ciąży i 4,5 kg na plusie. Do 17 tyg przytyłam tylko 1,5 kg w ostatnich 3 tyg mi się tak przybrało :-) Też mam plan przytyć nie więcej niż 15 kg ale różnie z tym bywa w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg a muszę zaznaczyć że urodziłam miesiąc wcześniej.

    Podobno częstotliwość tycia zwiększa się w 2 trymestrze można tyć od 300g do 500g tygodniowo. Tyle, że ja ostatnio przez 3 dni przytyłam 500 g ;/ Aż strach co to będzie pod koniec :) Evas ja niestety jestem na zwolnieniu ale staram się ruszać kiedy tylko mogę, mężusia na spacerki wyciągam po kolacji ale chyba to i tak zbyt mało jak widać :( No nic trzeba się pilnować i tyle. U mnie teraz mnóstwo ważnych momentów, oczywiście poród :) przeprowadzka z mieszkania do nowego domku oraz obrona pracy magisterskiej także dzieję się dużo i mam nadzieję, że dzięki temu ciągle będę w ruchu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 08:04

    lkc lubi tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 11 lutego 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 18 tydzień i 3,5 kg na plusie.

    Myślę, że dużo zależy nie tylko od samego obżarstwa lub nie, ale też od figury, preferencji i tendencji organizmu. Kobiety bardzo szczupłe przed ciążą, w jej czasie powinny przytyć znacznie więcej, niż te z nadwagą i trochę więcej, niż te ważące normalnie. I analogicznie, kobiety otyłe, powinny przytyć mniej, niż pozostałe.

    Ja w pierwszej ciąży przytyłam 15 kg i nigdy nie wróciłam do wagi sprzed ciąży. Ale byłam wtedy nastolatką i same kości, po ukształtowaniu szkieletu ważyły po ciąży znacznie więcej.

    Dopóki nie jesteśmy zwyczajnie grube (mam na myśli obżarstwo ciążowe skutkujące wałami tłuszczu zamiast rosnącym brzuchem, lekkim przyrostem pupy i całej reszty krągłości), nie powinnyśmy z przerażeniem patrzeć na wagę i zakładać przyrostu 12 czy 15 kg. Same ze sobą musimy czuć się dobrze, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. A najważniejsze jest to, żeby mieć świadomość - kobieta w ciąży tyje a po ciąży nie zrzuci tego w dwa tygodnie. A zdjęcia aktorek, modelek i wszelkich "gwiazd", świeżutkich po porodzie jak po tygodniu w spa, to po prostu bzdura.
    Na powrót do siebie macie przynajmniej pół roku :) I znów, niezależnie od tego ile przytyjecie i ile potem zrzucicie, to i tak znów będziecie piękne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2014, 14:36

    maja89waw lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 lutego 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam 3,5 ale nie pilnuję się w ogóle, jem słodycze, strasznie mnie ciągnie, a od 2 trymestru jestem głodna co 2 h, muszę się zacząć pilnować, bo właśnie w ostatnim tygodniu przytyłam 0,5 kilo, tyle, że ja skłonności do tycia mam:( planuje zapisać się też na gimnastykę dla ciężarnych

    maja89waw, Butterfly lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • milola86 Autorytet
    Postów: 1153 1108

    Wysłany: 11 lutego 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystko zależy od tego co jemy ;) do końca II trymestru byłam na diecie niskowęgowodanowej ze względu na moje schorzenia, ale po wszystkich badaniach jak okazało się że jest ok to pozwoliłam sobie na ostatnie 3 misiące rozpusty ;)
    I tak do 20 tc przytyłam ok 2kg na plusie, do 32 tc było już 14kg, a teraz 20 kg.
    Ale chyba nie ma co sobie żałować, jeśli oczywiście w ciąży jest wszystko ok, bo jak zaczniemy karmić, to nie ma zmiłuj-na wszystko nie będzie można sobie pozwolić i kg też na pewno zlecą z tyłka ;)

    FeliceGatto, Nusiaa, Limerikowo lubią tę wiadomość

    atdcvcqgb9ua249c.png
    3i49df9h2ksxxkie.png

    Bóg mówi prosto o krzywych liniach naszego życia...
    Adaś Ewa Róża i Piotr-moje maleńkie aniołki
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 11 lutego 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i znów porównywanie rzeczy, które u każdej z nas są inne.
    Już zauważyłam, że to nic kompletnie nie daje, bo nawet nie ma jak tego poukładać, żeby coś wywnioskować.:)

    Ja jestem w 23 tygodniu i przytyłam 1kg(od wizyty miesiąc temu)- od początku ciąży praktycznie nic się nie zmieniało, miesiąc temu miałam 300gram mniej niż na początku ciąży. I jem dosyć dosyć, bo zawsze tak jadłam(problem ze słodyczami). Teraz zaczęłam się bardziej pilnować, żeby nagle nie poszło za mocno w górę. Ale jak widzisz nie ma reguły.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 11 lutego 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stracilam 4 kg na samym poczatkua teraz nadgonilam 2 wiec ciagle 2 na minusie.
    Nie narzekam poki co.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 20 tc i przytyłam już 6 kg :D jem za 2, praktycznie ciągle coś wcinam :) stąd też pewnie ta waga :P

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 12 lutego 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 17 tc i jak na razie jestem 2,5 kg na minusie. Zapewne wynika to z mojej nadwagi którą miałam przed ciążą. Lekarz na pierwszych wizytach powiedział mi, że grubsze kobiety w ciąży mogą mniej przytyć niż ich szczupłe koleżanki ;-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 12 lutego 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli rzeczywiście nie ma reguły. Ja przy wzroście 163 na początku ciąży ważyłam 51 kg - dziś jestem około 4,5 kg na plusie. Lekarka powiedziała, że mieszczę się w granicy i żeby o to się nie martwić, bo zaraz po porodzie waży się mniej o jakieś 7-8 kg. A potem tak jak już ktoś pisał nie wszystko można jeść i też się spada na wadzę. Chyba jednak powiedzenie mojej przyjaciółki ma tutaj sens :"trzeba jeść a nie żreć" :)
    Ja ostatnio ograniczam słodycze, bo to nawet jak człowiek nie jest w ciąży nie jest zdrowe a tak sobie myślę, że przez te 4 miesiące jeszcze wytrzymam żeby dzidzia zdrowo rosła a nie na samych węglowodanach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 08:04

    FeliceGatto, evas lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ