X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Masa ciała
Odpowiedz

Masa ciała

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niedawno w tym wątku "pochwaliłam się", że już prawie 9 kg na plusie, a teraz mam cukrzycę ciążową, specjalną dietę i mimo, że głodna nie chodzę, to już 2 kilo zgubiłam... Na szczęście synuś rozwija się prawidłowo :) A jak tylko urodzę, to zaraz wysyłam męża po wielki kawał sernika, bo słodyczy mi tak brakuje, że nie wiem, jak ja te Święta wytrzymam :P

    MILA lubi tę wiadomość

  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą 51,5 a teraz 53,5 więc 2kg na plusie... mam zamiar nie przekroczyć 60 kg, w poprzedniej ciąży przytyłam 8 kg właśnie

    52yfp1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam +10 :( mimo, że wcale się nie obżeram

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 20:31

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Ja już mam +10 :( mimo, że wcale się nie obżeram

    BiB, wcale się nie przejmuj. Ja mam identycznie. Do tego przed ciążą nie miałam ani nadwagi, ani niedowagi, nie jestem też wysoka (164cm) a w pierwszej ciąży przytyłam 15kg. Teraz będzie ze 20, ale chyba mam to w dupie. Patrzenie ze stresem na kolejny kilogram na plusie nie pomoże ani mnie, ani maleństwu. I tyle :)

    maja89waw, Camilia lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejjj ja tez od 6 miesiaca co tydzien po kg ....;/ i teraz poczatek 29 tyg i jakies 9,5 kg tak ze z 56 jest 65,5 ....nie jem duzo znaczy nic sobie strasznie nie odmawiam ale tez juz po obiedzie to nawet nie mam za bardzo ochoty to tez od dnia zalezy mam nadzieje ze to sie troche przyhamuje a tu swieta.... komunia...wesele no mam nadzieje ze 20 kg nie przeskocze

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny głowa do góry, nie ma co się przejmować dodatkowymi kilogramami. Później je zrzucimy i to z nawiązką ;-) Ja jak narazie przytyłam około 2kg ale i tak jestem cięższa od prawie Was wszystkich. Przy wzroście 164cm ważę 80 kg. Schudnę ale nie teraz ooo!

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja sprecyzuje :) Ciążę zaczęłam z wagą 61,5kg a w tej chwili ważę prawie 72 kg. W pierwszej ciąży zaczęłam z wagą 49 kg (ale byłam chuda nastolatka z niewyksztalconym i dlatego lżejszym niż u dojrzałej kobiety kośćcem) a skończyłam na 64 kg. Maks, do czego udało zejść mi się po pierwszej ciąży to było 55 kg, ale wyglądałam wtedy naprawdę źle (podkrazone oczy, wielki nos, zapadniete policzki). Najfajniejsza i chyba optymalna dla mnie waga to było 58-59 kg. Mam nadzieję, że dopracuje to po urodzeniu małej, ale na zejście do 59 kg daję sobie pół roku, nie mniej :)

    Camilia, MILA lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 21tc i wlasnie osiagnelam swoja wage z przed ciazy czyli 58kg przy wzroscie 167cm.
    dodam ze do 14tc wymiotowalam i w tym czasie schudlam 6kg.

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • DarkRose Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 25 tygodniu (jutro 26) i póki co 6kg na plusie, wysoka jestem (176cm), więc w sumie jest ok. :) Marzeniem byłoby dla mnie przytyć max 10-12 kg w całej ciąży. No ale zobaczymy. :) Nie obżeram się ponadprzeciętnie, jem normalnie jak przed ciążą w sumie, nawet ze słodyczy w większej mierze zrezygnowałam, bo nie mam na nie ochoty, także jest dla mnie nadzieja. :)

    MILA lubi tę wiadomość

    eikt43r8zywkug6b.png
  • Patiii1987 Debiutantka
    Postów: 14 16

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mi do 24 tc przybyło 8 kg :/ Moja lekarz prowadząca zabroniła mi jeść słodycze i ograniczyć owoce słodkie :( Masakra, przyznam że nie objadalam się jakoś szczególnie. Staram się jeść mało a często, ale gubią mnie słodkości ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2014, 11:16

    o8xl9wx.png
  • paradise Autorytet
    Postów: 1258 1242

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jak na razie przybyło 2 kg ;) przez całe życie mam sporą niedowagę więc mam nadzieję, że trochę kilogramów zostanie mi po ciąży :)

    piu3skjoie6xz8ns.png
    ex2bcwa1l40b3dtm.png
  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    21 tyg i 3kg do przodu, a ile jeszcze przede mna? ;D
    Ja nie chce nic w cycki :< juz rozmiar wieksze sa, a 'D' mi tak dobrze lezalo... Ale nie ma sie co przejmowac, bo nie mamy nad tym kontroli ;)
    Buziaki!

  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u mnie najbardziej jak do teraz przybierajacym byl 6 miesiac i poczatek 7 kg na tydz teraz juz jest spokojniej duzo ale poszlo w brzuch i cyce te moje prawie 10 kg jutro 30 tydz sie zaczyna i niestety pomimo smarowania na prawym cycu rozstepy sie pojawily.....ehhhh za dobrze byc ie moze no ale juz bledna to moze nie beda tak widoczne

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelka czy masz jakąś sprawdzoną stronkę z tą dietą? Słyszałam o niej, że jest bardzo zdrowa dla dziecka i matki, a jednocześnie odchudza. Ciążę zaczęłam z nadwagą 6kg, ledwie minął 1 trymestr a ja już mam na plusie 3,5kg. Muszę coś ze sobą zrobić.
    Izabelka wrote:
    Ja niedawno w tym wątku "pochwaliłam się", że już prawie 9 kg na plusie, a teraz mam cukrzycę ciążową, specjalną dietę i mimo, że głodna nie chodzę, to już 2 kilo zgubiłam... Na szczęście synuś rozwija się prawidłowo :) A jak tylko urodzę, to zaraz wysyłam męża po wielki kawał sernika, bo słodyczy mi tak brakuje, że nie wiem, jak ja te Święta wytrzymam :P

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo wrote:
    Izabelka czy masz jakąś sprawdzoną stronkę z tą dietą? Słyszałam o niej, że jest bardzo zdrowa dla dziecka i matki, a jednocześnie odchudza. Ciążę zaczęłam z nadwagą 6kg, ledwie minął 1 trymestr a ja już mam na plusie 3,5kg. Muszę coś ze sobą zrobić.

    Jak wpiszesz w necie temat cukrzyca ciążowa to powinno sie pojawić wiele postów na temat tego co wolno jeść a czego powinno się unikać. Sama mam cukrzyce ciążową i tak zaczęłam zbierać informacje na ten temat :-)

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo wrote:
    Izabelka czy masz jakąś sprawdzoną stronkę z tą dietą? Słyszałam o niej, że jest bardzo zdrowa dla dziecka i matki, a jednocześnie odchudza. Ciążę zaczęłam z nadwagą 6kg, ledwie minął 1 trymestr a ja już mam na plusie 3,5kg. Muszę coś ze sobą zrobić.

    Dieta polega na tym, żeby w ciągu dnia jeść 7 posiłków o ustalonych godzinach (co 2,5). W "mojej" poradni diabetologicznej indywidualnie ustalają ilość wymienników węglowodanowych, które mają być zjedzone podczas każdego z posiłków, ale poza tym jest jeszcze wiele rzeczy, których do tych wymienników się nie liczy, więc np. ogórkami, sałatą i pomidorami można się opychać właściwie do woli. Problem akurat u mnie był z chlebem, bo zanim trafiłam na taki, który mi nie podwyższał cukru, to już raz mi diabetolog chciał insulinę przepisać, a tego bronię się jak ognia... Generalnie każda kobieta z cukrzycą ciążową jest inna i inaczej reaguje właściwie na każde jedzenie. Jeśli nie masz cukrzycy, to moja rada jest taka - daruj sobie cukrzycową dietę, jedz mniej słodyczy, więcej warzyw i owoców i zadbaj o trochę ruchu (wystarczy spacerek), a na pewno zbyt dużo nie przytyjesz :)

  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem dieta cukrzycowa jest najzdrowszą z możliwych diet i gdyby nie łakomstwo na pewno bym na niej była :)
    Poza tym to jest bardziej styl życia niż dieta więc nie jest zabroniony w ciąży. Dietę cukrzycową można znaleźć w internecie jako dietę Montignaca.

    Bergo lubi tę wiadomość

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aj tam diety diety fakt przydalaby sie chociaz z tego co slysze to i po 20 -30 kg kobitki przybieraja no ja 31 tydz zaczety no i jakies 10-10,5 na plusie chociaz mowia e teraz najgorzej sie tyje ale jak tu sie oprzec jak z kazdej strony cos dobrego atakuje i tycie to nie najgorsze tylko te rozstepy....smaruje niby ziaja ale cyce mam przeorane;(

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słodyczy nie jem w ogóle, na pieczywo kompletnie nie mam ochoty, tak samo na mięso. Jem mnóstwo pomidorów, sałatkę ulubioną w kółko (sałata, ogórek, pomidor, papryka, mango, ser bałkański, oliwa z oliwek, ocet balsamiczny). Codziennie pływam około 1200m lub jestem na aerobiku. Oprócz tego albo spacer kilka km albo rower. A przytyłam już 3kg. Dlatego chyba jednak muszę się zainteresować dietą...
    Izabelka wrote:
    Dieta polega na tym, żeby w ciągu dnia jeść 7 posiłków o ustalonych godzinach (co 2,5). W "mojej" poradni diabetologicznej indywidualnie ustalają ilość wymienników węglowodanowych, które mają być zjedzone podczas każdego z posiłków, ale poza tym jest jeszcze wiele rzeczy, których do tych wymienników się nie liczy, więc np. ogórkami, sałatą i pomidorami można się opychać właściwie do woli. Problem akurat u mnie był z chlebem, bo zanim trafiłam na taki, który mi nie podwyższał cukru, to już raz mi diabetolog chciał insulinę przepisać, a tego bronię się jak ognia... Generalnie każda kobieta z cukrzycą ciążową jest inna i inaczej reaguje właściwie na każde jedzenie. Jeśli nie masz cukrzycy, to moja rada jest taka - daruj sobie cukrzycową dietę, jedz mniej słodyczy, więcej warzyw i owoców i zadbaj o trochę ruchu (wystarczy spacerek), a na pewno zbyt dużo nie przytyjesz :)

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zabuszka wrote:
    aj tam diety diety fakt przydalaby sie chociaz z tego co slysze to i po 20 -30 kg kobitki przybieraja no ja 31 tydz zaczety no i jakies 10-10,5 na plusie chociaz mowia e teraz najgorzej sie tyje ale jak tu sie oprzec jak z kazdej strony cos dobrego atakuje i tycie to nie najgorsze tylko te rozstepy....smaruje niby ziaja ale cyce mam przeorane;(

    Oj ja też na piersiach mam masę rostępów takich pionowych od brodawek. Wyglągają jak słoneczka ;-P

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ