X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące - grupa wsparcia?
Odpowiedz

Łożysko przodujące - grupa wsparcia?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karissa ja prawie do każdego pokoju zrobiłam kule świetlne tzw. cotton balls także jeśli lubisz takie bajery to polecam...Mnie to kosztowało prawie nic bo tak klej miałam w domu - pozostałości po nowych meblach bo zawsze do składania mebli jest klej w zestawie tzw. wikolowy, a zamiast kordonka czyli nitki użyłam starych makaronów - firanek które już 2 lata leżały i się kurzyły więc postanowiłam wykorzystać- całkowity mój koszt takie łańcucha świetlnego to był koszt lampek czyli 10 zł i koszt balonów małych - ale to w sklepie z pierdołami za 2 zł można nabyć za kilka grosików :)
    Na dzisiejsze wyroby już dokupiłam bandaż i klej...zamiast kleju też używałam krochamlu - daje rady tylko więcej babrania :D
    Inspirowałam się opisem z tego bloga: http://niebalaganka.pl/cotton-ball-lights-diy-w-wersji-wiosennej/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 22:44

  • Karissa Autorytet
    Postów: 375 838

    Wysłany: 11 listopada 2016, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cotton ballsy właśnie ostatnio kupiłam od dziewczyny, która je robi i na Fb sie reklamuje:p jutro tylko bede malować turkusowe kule na niebiesko, bo myślałam, ze bedą bardziej niebieskie, ale tak to jest ze zdjęciami ;) czeka mnie babrania, bo bede musiała je ręcznie pomalować pędzelkiem, ale to będzie farba ścienna, taka jak mamy na ścianach do których chciałam te cotton ballsy dopasować wiec liczę na to, ze będzie super i, ze nic nie popsuje:p

    13.06.2015 - Nasz Wielki Dzień <3
    26.08.2016 - Mamy to! :) Do zobaczenia w maju! <3
    nzjd9n73gdw2fstu.png
  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 11 listopada 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też robiłam sama cotton balls do pokoju ale to przed ciążą. Teraz nie babram się w oleju ;) za to robię dość skomplikowany kocyk dla maluszka na szydełku już od tygodnia i jestem dopiero prawie na półmetku :) Bynajmniej czas jakoś leci jak od rana jestem zazwyczaj sama.

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
  • Karissa Autorytet
    Postów: 375 838

    Wysłany: 11 listopada 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamiar zacząć sie uczyć szyć na maszynie :) zawsze o tym marzyłam, a nie miałam czasu:p teraz czekam aż skończy sie areszt domowy i moi rodzice wyzdrowieją, bo mama ma zapalenie oskrzeli i tata tez już zaczął kaszleć ponoć bardzo :/ nigdy kurna nie chorowali, to teraz co chwila ;(

    13.06.2015 - Nasz Wielki Dzień <3
    26.08.2016 - Mamy to! :) Do zobaczenia w maju! <3
    nzjd9n73gdw2fstu.png
  • chivas Przyjaciółka
    Postów: 108 47

    Wysłany: 14 listopada 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby - tak, wiadomo! Na 100% dziewucha :) W srodę ważyła już ponad kilogram, też spora baba :) No to również będę miała parkę.
    Troszkę zwiększyłam aktywność odkąd usłyszałam że łożysko nieco poszło w górę.
    Ale co mnie bardzo ciekawi:
    Mój lekarz prowadzący robił mi USG sondą dopochwową i zmierzył łożysko - 5mm od ujścia. Widziałam, mam zmierzone. Potem robił sondą przez brzuch i stwierdził że tutaj łożysko wygląda nieco lepiej niż te 5mm (znaczy jakby było wyżej) ale ten wynik musimy uśrednić bo to i tak duże różnicy nie będzie i po prostu uważamy.

    Lekarz który oceniał płeć robił nam też USG 3d, robił pomiary, jako że to nasz znajomy to jeszcze swoim okiem zerknął na budowe anatomiczną, czy mózg, serce i inne narządy są okej no i zerknął na łożysko (ale sondą przez brzuch - nie rozbierałam się przed Nim :D ) i stwierdził że jak na Jego oko to od ujścia do łożyska jest gdzieś z 5cm.
    I Skąd taka rozbieżność?

    Pomyślałam że w tej kwestii bardziej będę skłonna zauwać mojemu lekarzowi bo widział łożysko jakby z dwóch perspektyw, za pomocą dwóch głowic...


    Ale się tu rozpisałyście! :)

    8unevfxmtkfkuxcs.png
  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 15 listopada 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej wiarygodny jest pomiar sonda dopochwowa.

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chivas super! gratulacje
    Też mi się wydaje że dopochwowo jednak dokładniejsze będzie...tak czy siak uważaj na siebie :)


    Oj na maszynie też bym chciała, super sprawa tak móc sobie przerobić coś albo coś fajnego uszyć...ale maszyna to sam wydatek a teraz przy dwójce dzieci to kiedy jeszcze czas na naukę szycia?

  • chivas Przyjaciółka
    Postów: 108 47

    Wysłany: 17 listopada 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślę że dopochwowo pomiar jest bardziej wiarygodny.. ale żeby aż taka robieżność 5cm a 5mm?
    No cóż, zobaczymy co na nastepnej wizycie się okaże.

    A w temacie rękodzieła to ja też robię cotton balls, teraz planuję wykonać mobil nad łożeczko z filcu no i szyję dość sporo, głównie ubrania, ale we wrześniu zdarzyło mi się uszyć namiot tipi do pokoju Bachny :)

    8unevfxmtkfkuxcs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chivas ale super, weź no pochwal się tym tipi tutaj...
    Ja dzisiaj byłam na wizycie, ustalono cięcie na 22.11 czyli wtorek także już lada chwila i dobrze bo ostatnie dni jest mi mega ciężko, brzuch gdzieś wisi między kolanami, ani siedzieć ani chodzić...masakra - mam tylko nadzieję, że nic wcześniej się nie rozkręci bo już się oswoiłam z tą datą i nie chcę żeby było robione na szybko cięcie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2016, 19:01

  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 19 listopada 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby jeżeli 22.11 to Twoje dzieciątko urodzi się w 5 urodziny mojej córki :)

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliad wrote:
    Ruby jeżeli 22.11 to Twoje dzieciątko urodzi się w 5 urodziny mojej córki :)
    o to super, a teraz i jeszcze napisz, że córa tylko jadła i spała i była mega grzecznym niemowlakiem :D

  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 20 listopada 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzmy ;) Powodzenia, już niedługo będziesz miała maluszka przy sobie :)

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
  • chivas Przyjaciółka
    Postów: 108 47

    Wysłany: 20 listopada 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9b250256d4b1.jpg

    To moje tipi. Tylko tu na zdjęciu nie ma podłogi, o jeszcze uszyłam taką miekką podłogę ala kołderkę w podobnej kolorystyce.

    Ruby jak ja już bym chciała być w tym miejscu gdzie Ty!
    A u mnie jeszcze 2,5 miesiąca jak nic. Cóż no mam nadzieję że przez święta i sylwestry to szybko minie.

    8unevfxmtkfkuxcs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chivas śliczny ten tipi!!!! na prawdę i kolorki i wykonanie pierwsza klasa, ile cię to kosztowało?
    Przelecą ci te dwa miesiące, zobaczysz :) Ja jutro na cięcie także trzymajcie kciuki! :)

  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 21 listopada 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super tipi :) chivas musimy wytrzymać :)
    Ruby powodzenia :)

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
  • chivas Przyjaciółka
    Postów: 108 47

    Wysłany: 22 listopada 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby kije zamawiałam z netu to ok 20zł z przesyłką wyszły, a zamówienie na same tkaniny z drecotton wyniosło 210zł. No już nie liczę takich rzeczy jak nici któych poszłoooo no i nakładu pracy bo to ciągłe szpilkowanie, zaprasowywanie, szycie i tak w kółko.
    No i trzeba mieć sporo podłogi w domu ;D

    Ruby super, trzymamy kciuki za Ciebie i za malucha! :)

    8unevfxmtkfkuxcs.png
  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 26 listopada 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby i jak??

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 26 listopada 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karissa wrote:
    Ja właśnie przerażam swojego M, bo z nudów szukam pomysłów na to, zeby nasze gniazdko było coraz bardziej przytulne o wyjątkowe. Totalnie nie znam sie na dekorowaniu wnętrz w związku z czym nasze mieszkanko ma bardzo neutralne bezowe i brązowe kolory i na podłogach i na meblach, tak wiec szukam sposobów na ożywienie wietrzna dodatkami. Co kilka dni pojawia sie cos nowego, co znajdę w internecie i M już sie boi co będzie dalej :p Szukam właśnie sposobów na zrobienie dekoracji własnoręcznie, zeby były tańsze, zajęły mi czas i zeby były wyjątkowe, ale mam dwie lewe ręce wiec szukam tego co bede w stanie zrobić sama ;p Jakieś rady?:)
    Ja bardzo lubię chodzić do zara home, tam są na prawde ładne pierdółki. A to co szczególnie ubarwia dom to ładny obrus z kwiatkiem na środku. Bardzo polecam, narzuty, poduszki, pościel ładna.

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • kasiulek_81 Znajoma
    Postów: 20 20

    Wysłany: 28 listopada 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Ja mam, niestety, również przodujące łożysko, znajdujące się praktycznie u ujścia szyjki. Jest niewielka szansa, że się podniesie, bo jest niżej niż na ostatniej wizycie 3 tygodnie temu. Nie miałam żadnych plamień,więc jestem dobrej myśli :) Zapomniałam się lekarza spytać, jak jest ze współżyciem... Musimy się wstrzymać?

    oar83e3kfj31q94g.png
  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 28 listopada 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się podniosło. I kilku dni zaczęłam się więcej ruszać i wstawać. Wcześniej leżałam. I oczywiście zakaz współżycia.

    kasiulek_81 lubi tę wiadomość

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ