X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 19 października 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice,ja już przywykłam do myśli o cc i jakoś nie bardzo się tym przejmuję, tym bardziej, że podobnie jak Ty nie wspominam dobrze porodu SN. Teraz to najbardziej jestem przerażona myślą o gwałtownym krwawieniu...boję się czy zdążę dojechać do szpitala..

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 19 października 2015, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alibabko, daleko masz do szpitala? Mogę Cię pocieszyć tym, że najczęściej przed porządnym krwawieniem są lżejsze, tzw przepowiadające. Wtedy zatrzymują Cię w szpitalu i do tego porządnego, albo po prostu do 38 tc już Cię nie wypuszczą. Czyli do porodu de facto ;)
    U mnie tych krwawień przepowiadajacych było 4. Pierwsze jak miesiączka. A każde kolejne większe. Regularnie co tydzień nad ranem. Budziłam się w kałuży krwi. Upiorne. Ale wcale nie takie groźne. Dopiero to ostatnie było najgorsze. Ale różniło się od poprzednich tym, że lało się non stop. A tamte to był chlust i koniec. Od pierwszego, tego najmniejszego, leżałam w szpitalu. I nawet na korytarz nie pozwalali wyjść :/ Dobrze, że kibelek i prysznic były na sali.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2015, 23:31

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 20 października 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, do szpitala mam ok 15km,także nie tak źle, ale to zajmuje ok 15-20min zależnie od pory dnia. Też tak mi mówili, że zazwyczaj takie krwawienia czy plamienia przepowiadające , niemniej i tak się boję. Staram się myśleć pozytywnie, i brać za przykład Agnes, która wytrwała juz tak długo:-) u mnie leci tez juz 35tydz i z każdym dniem jest bezpieczniej dla dziecia ale chciałabym jeszcze ze 3tyg wytrzymać.

    agnes175 lubi tę wiadomość

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 22 października 2015, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto, przepraszam, ale popłakałam się ze śmiechu czytają opis Twoich porodów :D To oczywiście totalnie czarny humor mi się udzielił, ale no po prostu nie mogę!! Co za rzeźnia...

    Idę w piątek na kontrolę mojego łożyska (będzie 25 tc), które uparcie tkwi 13mm od ujścia wewnętrznego. Co ciekawe, moja siostra cioteczna była dziś na USG połówkowym i okazało się, że ma łożysko 6mm od ujścia. Ciekawe czy to jakaś rodzinna tendencja czy co?

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 23 października 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alibabko, co u Ciebie?

    Peggy, jak kontrola? :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 23 października 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w domu, na razie jest spokojnie. Od czasu do czasu macica się napina, ale na szczęście żadnego plamienia nie ma (odpukać). W poniedziałek idę na kontrolę to zobaczymy jak szyjka itd.
    Ciekawe co u Agnes i jak Peggy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2015, 20:59

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 26 października 2015, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    byłam na kontroli u lekarza, do którego chodzę prywatnie i powiedział, że łożysko jest 16 mm od ujścia i że na pewno jeszcze pójdzie do góry. Powiedział, że mogę robić wszystko, nic nie dodał o żadnym oszczędzaniu się. Najpierw powiedział, że to nie jest wskazanie do cesarki na razie, a potem jak go dopytałam - że jeśli tak zostanie, to jednak cesarka. Tak więc mam trochę mętlik w głowie, ale na pewno bardziej optymistycznie na to wszystko patrzę :) Byle do 30 tc, zobaczymy wtedy co i jak z tym łożyskiem.

    alibabka, pięknie dociągnęłaś do tego 36 (już 36?) tygodnia, ciągnij dalej :)

    FeliceGatto, roletka lubią tę wiadomość

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 27 października 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i super :) ja ostatnio się dowiedziałam że łożysko odsunęło się od szyjki ale nie dopytałam ile dokładnie od szyjki się znajduje, poszłam wcześniej na wizytę bo mi brzuchol twardnieje gin sprawdził szyjkę na szczęście zamknięta 39mm więc ok, mi dopiero teraz zaczynają się brudzenia kończyć są coraz rzadsze, jaśniejsze jak kawa z mlekiem i skąpsze :)

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 27 października 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to same dobre wieści :) Oby tak do końca :)

    roletka, mamuśka1 lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 28 października 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peggy super, na pewno się podniesie i na całe szczęście ominie Cię nerwowa końcówka :)
    Ja mam nadzieję, że wytrzymam jeszcze 2 tygodnie, potem mam się stawić w szpitalu na obserwację i w zależności od sytuacji czekać do tp.
    Felice, a Ty jak się czujesz?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 28 października 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alibabko, ja na razie super. Źle było do 10 tc, teraz tylko sikam co godzinę :P No i najważniejsze, że łożysko jest na tylnej ścianie (tyle, ze nisko), wiec nawet jeśli znów będzie przodujące, to nie trzeba go będzie rozcinać, jak ostatnio i ominie nas krwotok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:53

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 28 października 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super, że tak się układa, oby tym razem było wyżej położone. Trzymam kciuki. A powiedz czy miałaś wcześniej jakieś objawy, skurcze czy napisania macicy przed pierwszym krwawieniem? Czy to było zupełnie bez objawowe? Mi od dwóch dni nasiliły się trochę skurcze przepowiadające i tak się boję czy nie zechce się szyjka skracać i rozwierać a wiadomo co za tym idzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 20:02

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 28 października 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alibabbka wrote:
    To super, że tak się układa, oby tym razem było wyżej położone. Trzymam kciuki. A powiedz czy miałaś wcześniej jakieś objawy, skurcze czy napisania macicy przed pierwszym krwawieniem? Czy to było zupełnie bez objawowe? Mi od dwóch dni nasiliły się trochę skurcze przepowiadające i tak się boję czy nie zechce się szyjka skracać i rozwierać a wiadomo co za tym idzie...

    Alibabko, zero objawów. Nic. Po prostu pyk i chlust. Skurcze juz miałam na patologii, ale nie powodowały krwawienia. Nie wiem czemu pojawiały się po nocy, nad ranem, kiedy się nie ruszałam :/

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • madziunia736 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 29 października 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa. W 12 tygodniu + 2 dni gin powiedział ze łożysko jest na tylnej ścianie nisko ułożone najprawdopodobniej przoduje. Kazał ograniczać wysiłek a zarazem kazał się nie martwic. Naczytałam się że z tylnej ściany to się rzadko podnosi. Jak było u was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2015, 14:25

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 29 października 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MadziuniA, na ogół łożysko się podnosi, a ściana ma znaczenie tylko wtedy, jeśli się nie podniesie. Na przedniej trzeba przy cc przeciąć łożysko, zanim wydostanie się dziecko, i to jest duże ryzyko plus krwotok. Na tylnej tego zagrożenia nie ma. Oszczędzaj się, ale martwić możesz się dopiero od ok 24 tc. A i po tym czasie łożysko się potrafi podnieść :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 30 października 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Ciężaróweczki :)
    Chciałam Wam kogoś przedstawić :D
    21.10 o godz.11.10 przyszedł na świat (cc z powodu łożyska przodującego w 39+3) NASZ CUD NAJUKOCHAŃSZY ADAŚ! 3380g dumy i 56 cm szczęścia <3.Kochamy go nad życie i nikomu nie oddamy ;)
    A oto zdjęcia jeszcze z porodówki (od 26.10 jesteśmy już w domku)
    http://iv.pl/images/12165864128445985915.jpg
    http://iv.pl/images/69860782010764288411.jpg
    http://iv.pl/images/74015030391610920016.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 12:24

    FeliceGatto, madziunia736 lubią tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 30 października 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaaa!!!!!!! Agnes!!!!! Cudny!!!!! A Ty wyglądasz po prostu świetnie! Gratuluje i ściskam :) Pięknie donosiłaś Adasia. Dajesz nadzieję wszystkim "przodujacym" :)

    agnes175 lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • madziunia736 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 30 października 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes mały jest cudny . Gratulacje. Felice pocieszyłaś mnie, może nie będzie tak źle.

    agnes175, FeliceGatto lubią tę wiadomość

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 31 października 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes, pięknie wyglądasz! Wielkie gratulacje, dociągnęłaś do samego końca :) Śliczny maluch.

    Jak tam, była któraś na kontroli? Ja 12.11. mam wizytę, może zrobi mi usg doktorek przy okazji :)

    agnes175 lubi tę wiadomość

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 31 października 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes,gratulacje! Super, tak jak Felise napisała, dajesz nadzieję przodującym :-) a mi w szczególności. Ściskam i jeszcze raz gratuluję!!!

    agnes175 lubi tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ