X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 22 września 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,eeee gdzie tam w szpitalu :P dopiero w czwartek mam wizyte u ginki i zobaczymy co powie i czy mi da skierowanie do szpitala a moze bedzie zupelnie nie potrzebne,bo lozysko sie podniosło? :D i bede mogla rodzic sn,nadal sie łudzę,że będzie mi dane rodzić jak Bóg przykazał ;)
    Czuje sie jak ciężarówka w 8 mcu ciąży :P wiec szału nie ma,ciągle coś mi dolega ale nic niepokojącego,myśle tylko pozytywnie,bo inaczej być nie może :) a Junior tak mi codziennie świdruje w brzuchu,że nie wiem co to będzie jak się urodzi i nadal mu to ADHD zostanie :-O

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 22 września 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To, świetna wiadomość, że jest wszystko w porządku, napawasz mnie optymizmem :) daj koniecznie znać po wizycie. U mnie skurcze nieco ustały, pojawiają się sporadycznie 2-3x dziennie,także też jestem trochę spokojniejsza, a Młody w brzuchu się przeciąga, jakby wyjść nie dołem a bokiem :)
    trzymam kciuki za dalszy pozytywny rozwój sytuacji :)

    agnes175 lubi tę wiadomość

  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 24 września 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Agnes jak sytuacja?

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 24 września 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/lodz,2301,34.html#show-post-2715579#show-post-2715579

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 1 października 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dołączam. Przeczytałam wasze historie i jakoś sama nie wiem co myśleć.
    Wczoraj na USG połówkowym lekarz powiedział, że mam nisko położone łożysko (13 mm od szyjki, dotyka jej bokiem) i od razu mnie wysłał na zwolnienie :/ Powiedział, że może jeszcze się podnieść, ale jestem w 21 tc, więc sama nie wiem - boję się. No i leniuchuję dzisiaj.
    Żadnych krwawień nie miałam, pracowałam normalnie, tym bardziej czuję się jakbym dostała obuchem w łeb.
    Mam wizytę 14.10. i modlę się normalnie żeby poszło w górę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 15:20

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 2 października 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie masz jeszcze dużo czasu,żeby łożysko sie podniosło wiec nie ma co panikowac :) W wiekszosci przypadkow sie podnosi i mozna rodzic sn wiec badz dobrej mysli i nie mysl o cesarce :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 3 października 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes dzięki za słowa otuchy :) Teraz myślę pozytywnie żeby się nie dołować do wizyty, bo nic mi to nie da. Na pewno okaże się, że się pięknie podniosło ;P
    A Ty jak tam?

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 5 października 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie spoko,pogodziłam się już z cc :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 5 października 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, mnie nie ta cesarka martwi, bo urodzę tak jak będzie lepiej dla dziecka. Chciałam sn, ale nie będę się upierać. Bardziej boję się tego, że jeśli będzie za blisko szyjki to łożysko, to będę się kolejne 4 miesiące teraz martwić czy oby na pewno się nie odkleja i nie będę jechać z krwawieniem do szpitala :/

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 5 października 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśl pozytywnie,choć wiem sama po sobie,że nie jest to proste. W Twojej sytuacji jest bardzo duża szansa, że łożysko się podniesie, tym bardziej,że nie pokrywa ono ujścia macicy. A i mniejsze ryzyko krwawienia. Także głowa do góry!

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 6 października 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alibabka, dziki za dobre słowo :) Jeszcze równo tydzień do wizyty, mam ogromną nadzieję na dobre wieści na niej!

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 6 października 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to i ja się przywitam

    w 12tc z krwawieniem jechałam do szpitala, okazało się że łożysko malucha nr1 nachodzi na szyjkę, krwawienie było jednorazowe później tylko plamienia po tygodniu wypisano mnie do domu z nakazem leżenia, w 13tc znów krwawienie i znów szpital ale na szczęście nie zostawili mnie w szpitalu, łożysko tylko trosze nachodziło już na szyjkę od tamtej pory miałam pare razy plamienia, teraz już 18tc zostały mi już tylko brudzenia i to coraz rzadsze i coraz jaśniejsze jutro mam wizytę to dowiem się gdzie to łożysko z przedniej ściany się znajduje obecnie :)

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 7 października 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz napisał mi odpowiedź na wiadomość, że mam się oszczędzać, a łożysko może się podnieść. 6 dni do wizyty, nie mogę się doczekać normalnie!!!

    roletka, brr współczuję tych krwawień :(

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 7 października 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po wizycie wszysko ok, maluchy rosną łożysko nie dotyka szyjki a ja zapomniałam zapytać jak daleko już jest za trzy tyg kolejna wizyta i wtedy już będę musiała się zapytać :D

    Peggy kciuki za wizyte &&&& :)

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 14 października 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes,jak sytuacja? Wszystko w porządku,jeszcze w dwupokojowe jesteście? Ja wylądowałam w szpitalu na sterydy, profilaktycznie. Jutro mam podobno wyjść,po kontrolnym kto bo się piszą jakieś skurcze tylko ja ich nie czuję. Mam nadzieję że jeszcze ze 2 tygodnie wytrzymam.

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 14 października 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,jestem w szpitalu od poniedzialku,skurczy brak,tymbardziej plamien czy krwawien.Z cc czekaja do tp chyba,że cos się wcześniej zacznie dziać,na razie jest git :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 15 października 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, mnie też wypuścili, wiadomo mam chuchać i dmuchać na siebie i cierpliwie czekać na tp. Za 2 tyg kontrolna wizyta i zobaczymy co dalej. Trzymam kciuki za Nas:).

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 18 października 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes, to Ty masz masę szczęścia z tym brakiem plamień i krwawień. Pierwszy raz się spotykam z lozyskiem przodujacym i dotrwaniem tak długo. Super! :)

    Dziewczyny, trzymajcie się. Wszystko będzie ok. Naprawdę bardzo często łożysko się podnosi. A nawet jeśli nie, to czeka Was maks kilka tygodni na patologii i cc. Będzie dobrze :) A rodzic SN jeszcze zdążycie. Może przy kolejnej ciąży? ;) Ja jestem teraz w trzeciej, i mam za sobą i SN i cc. Teraz mi już obojętne :P Mam tylko nadzieję, że tym razem łożysko będzie tam, gdzie powinno.

    Ściskam!

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 19 października 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Agnes, to Ty masz masę szczęścia z tym brakiem plamień i krwawień. Pierwszy raz się spotykam z lozyskiem przodujacym i dotrwaniem tak długo. Super! :)

    Dziewczyny, trzymajcie się. Wszystko będzie ok. Naprawdę bardzo często łożysko się podnosi. A nawet jeśli nie, to czeka Was maks kilka tygodni na patologii i cc. Będzie dobrze :) A rodzic SN jeszcze zdążycie. Może przy kolejnej ciąży? ;) Ja jestem teraz w trzeciej, i mam za sobą i SN i cc. Teraz mi już obojętne :P Mam tylko nadzieję, że tym razem łożysko będzie tam, gdzie powinno.

    Ściskam!

    Na pewno bedzie na swoim miejscu,bez obaw :)
    Skoro rodziłaś i tak i tak to jaka jest Twoja opinia odnośnie sposobu rodzenia?Jaką preferujesz i którą chciałabyś rodzić podczas trzeciej ciązy?

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 19 października 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Agnes, ja nie jestem dobrym materiałem na takie pytanie ;) Wszystko zależy od kobiety. Są takie, które rodzą SN w 2h, a kolejne 2h później śmigają, jakby były w SPA, a nie w szpitalu. Są takie, które CC uważają za największy dar z niebios ;) Ja SN cisnęłam 13h, popękałam aż do tyłka, a chodzić nie mogłam potem przez 2 tygodnie. CC miałam robione na cito, skurwiel anastezjolog dał mi za mało znieczulenia, było mocne krwawienie, więc doktorek zaczął ciąć, a ja darłam się i traciłam przytomność z bólu. Niestety w takiej sytuacji dawkę znieczulenia można zwiększyć dopiero po wyjęciu dziecka. Wiec jak tylko Margola została wyciągnięta, dostałam strzał w wenflon i straciłam przytomność. Odzyskałam ją 2h później, na pooperacyjnej. Ale jednak po CC czułam się o niebo lepiej. Rana goiła się ładnie i szybko (recepta: wietrzenie,brak opatrunku od drugiej doby, mycie szarym mydłem kilka razy dziennie i częste psikanie octeniseptem). Prosiłam tez o częste zastrzyki przeciwbólowe i zawsze je dostawałam. Tak więc finalnie CC było lepsze. Ale teraz, jak się uda, będę chyba próbowała SN ;)

    agnes175 lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ