X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 26 listopada 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Ja się wczoraj dowiedziałam, że mam łożysko na ujściu szyjki macicy, oczywiście pierwsza reakcja po wyjściu to płacz. Ale lekarz nie chciał nic powiedzieć, bo mówi, że wszystko się może zmienić i po 25 tygodniu może mi coś więcej powiedzie, a jestem w 17. Dwa tygodnie temu trafiłam do szpitala bo krwawiłam, ale nikt nie zauważył, że łożysko jest nisko osadzone.

    Teraz czekam jak na szpilkach do następnej wizyty, a ta już za 4 tygodnie.

    A czy u was się coś zmieniło?

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • Nadzieja84 Autorytet
    Postów: 514 700

    Wysłany: 28 listopada 2014, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniko może powinnaś się oszczędzać i raczej leżeć, bo brzmi poważnie to łożysko. Miejmy nadzieje, że będzie wszystko dobrze i dzidzia się do góry przesunie trochę.
    Głowa do góry:)


    f2w3krnt1hw56r8s.png

    w5wqdf9h5xdvdqnt.png
  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 28 listopada 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam łożysko przodujące.Jestem w 19 tygodniu ciąży.Tez jestem załamana i liczę, ze przy następnej wizycie dowiem się że jest u góry.;(

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 28 listopada 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a to łożysko u was calkowicie zakrywa ujście szyjki?bo jeśli tak to jest wtedy przodujące a jeśli tylko nachodzi to są duże szanse na to że się przesunie
    Ja jestem w tej drugiej sytuacji że nachodzi częściowo i mam nadzieję że przesunie się w odpowiednie miejsce

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 29 listopada 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarka powiedziała tak,,na tę chwilę ma Pani łożysko przodujące, ale łożysko jest ruchome i może się przesunąć,proszę się oszczedzać" i tyle....chociaż zastanawiam się co mogę zrobić by się przesunęło...zrobiła bym wszystko.

    alibabbka lubi tę wiadomość

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 29 listopada 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży też początkowo zapowiadało się u mnie na łożysko przodujące, podciągnęło się po 22 tygodniu. Teraz w 18 miałam przodujące, w 22 już nie. Macie spore szanse, że i Wasze łożyska pójdą w górę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2014, 19:18

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 29 listopada 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że będzie tak Kropla jak mówisz. W sumie to ja z tego stresu nie pamiętam co lekarz do mnie mówił.

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 30 listopada 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja we wtorek się dowiem-na połówkowym-dam znac-trzymajcie mocno KCIUKI:)

  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy:) będzie dobrze

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety nie ma poprawy w ciagu 6 tygodni jest chyba jeszcze gorzej niż było bo w 12 t nachodziło częściowo na ujście szyjki macicy a teraz nachodzi ma nie całkowicie
    No ale mamy czekać do 25 t czy coś się zmieni a do tego czasu bardzo oszczędny tryb życia

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nic od nas nie zależy tylko musimy czekać. Ale czytałam o dziewczynach, którym w 34 tygodniu łożysko się podniosło. Musimy być dobrej myśli:)

    gosia86 lubi tę wiadomość

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • Monika1357 Autorytet
    Postów: 1134 962

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na wizycie 23 grudnia tj. w 21 tygodniu i okazało się, że łożysko poszło trochę do góry, więc jakaś poprawa jest:)

    Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
    Danielek 03.05.2015r.
    Sebastianek 27.08.2017r.
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 31 lipca 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej podbijam wątek :)
    Aktualnie jestem w 28tc i synuś zdrów jak ryba,waży już 1131g,jest pięknie ułożony główka w dół do SN jedynie łożysko nadal przodujące.
    Czy któraś z Was tez ma takie łożysko?Ginka uspokajała,ze mamy czas do 37tc aby te min 5cm łożysko sie przesunęło,bo tylko wtedy jest możliwy naturalny poród.Ktoś tez czeka na "normalne" łożysko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2015, 21:38

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes, do 37 tc to trochę późno i raczej łożysko się wtedy nie podniesie :/ Ale do 32-34 tc wszystko może się zadziać :) Łożysko masz przoduje centralnie czy brzeżnie? Na której ścianie macicy?

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 15 września 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,u mnie łożysko przodujące na tylniej ścianie i raczej już nikłe szanse,że się podniesie bo jestem już w 35tc (34+2).Ginka za 2 tyg chce mnie już kierować do szpitala na cc,bo to jedyne rozsądne i bezpieczne zakończenie ciąży przy takim łożysku,bo mogą wystapic plamienia i krwawienia.Chyba,że za 2 tyg okaze sie,ze lozysko sie podnioslo ale jakos w to nie wierze i moja ginka tez.Pożyjemy,zobaczymy,chciałam rodzić naturalnie ale pewnych rzeczy nie jestesmy w stanie przeskoczyć,no trudno,byleby cc byla bez komplikacji i dziudziuś zdrowy a wszystko na to wskazuje :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 16 września 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dołączam do wątku, niestety... Od 21tyg mam zdiagnozowane łozysko centralnie przodujące, a obecnie to mój 29+3 tyg i na ostatnim usg ( 2 dni temu) niestety nie drgnęło nawet na cm.W zasadzie nie mam nadziei, że się podniesie. Odliczam tylko kolejne dni i w strachu jestem, czy oby nie zacznie się krwawienie. Dodatkowo od ok tygodnia macica jakoś mi się napina kilka razy dziennie, zaczęłam na stałe brać no-spę z miernym efektem. Czy Wam też się tak napinała? Jakie leki brałyście/ bierzecie? Agnes skoro za 2tygodnie cc to pewnie do chwili obecnej nic się nie działo? ( i niech tak zostanie).

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 16 września 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz za tydzien mam dostac skierowanie do szpitala na cc i od 5.10 mam niby byc w szpitalu w razie wu jakby zaczelo sie plamienie/krwawienie,bo ponoc moze juz do tego dojsc w kazdej chwili a wtedy mam szybko pędzić do najblizszego szpitala.Ale ja jestem dziwnie spokojna,ze nic takiego sie nie wydarzy i moze jeszcze bede mogla rodzic sn,bo lozysko sie podniesie jednak :) czas pokaze.

    Alibabbka jesli macica Ci sie napina bezbolesnie to prawdopodobnie sa to te skurcze Braxtona-Hicksa,bo macica cwiczy przed porodem.Tez je miewam czesciej lub rzadziej,zazwyczaj wieczorem czuję jakbym miala arbuza zamiast brzucha ;) moja ginka powiedziala,ze jesli nie jest ich wiecej niz 6 razy dziennie to nie ma co panikowac,tak ma byc ;) Bierz nospe 2x1tab i magnez,ja biore Aspargin 2x2tab.
    Bedzie dobrze,mysl pozytywnie :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 17 września 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, najgorzej to z tym pozytywnym myśleniem...Bardzo mnie ta sytuacja stresuje :(

    Też tak myślę, że to napinanie macicy to skurcze przepowiadające, wczoraj miałam ich całkiem sporo ( z mojej winy, bo się niestety trochę przeforsowałam), dziś jest lepiej, ale siedzę głównie na kanapie...A wieczorami to macica opina się na Młodym, tak że niemalże można zobaczyć jego kształty:) W poprzedniej ciąży nie miałam w ogóle skurczów Braxtona-Hicksa, dlatego teraz to jest dla mnie nowość, a gdyby nie to łożysko, to bym się tym nie przejmowała.
    Biorę Nospę, Luteinę i Magnez. A od wczoraj jeszcze antybiotyk, bo się okazało, że mam zakażenie szyjki SGB- to już drugi raz, bo pierwsza kuracja nie była skuteczna...
    Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie, bez krwawień itp, obyśmy dotrwały jak najdłużej :)

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 17 września 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty masz jeszcze duzo czasu zeby łozysko sie przesunelo i wieksze szanse niz ja,takze nie martw sie na zapas :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 22 września 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes,jak się czujesz? Wszystko w porządku? Jesteś już w szpitalu?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ