X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybacz, nie zauważyłam wcześniej. Już przyjęłam, ale pewnie odpowiem jutro dopiero :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) odgrzebuję trochę stary wątek :)
    Wczoraj byłam na usg genetycznym z dzidziusiem wszystko ok, problem właśnie z łożyskiem. Pani doktor stwierdziła, że łożysko jest na tylnej ścianie macicy i brzegiem pokrywa 1/2 ujścia szyjki macicy. Wiem, że na tym etapie jeszcze może zmienić miejsce i nie można stwierdzić na razie łożyska przodujacego. Pani doktor powiedziała, że w każdej chwili mam być przygotowana na krwotok. Bardzo się tym martwię. Wizytę u lekarza prowadzącego mam 10.08 ale po prostu już świruję. Boję się nawet wstać z łóżka. Wiem, że mam prowadzić oszczędny tryb życia. Brałyście przy tym łożysku przodującym jakieś leki? Po jakim czasie się u Was łożysko przesunęło? Czy faktycznie te krwotoki tak często występują? Czy przy takim łożysku dziecko się może źle rozwijać? Bardzo proszę Was o pomoc.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Malinowa_Czekolada Ekspertka
    Postów: 148 204

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Witam :) odgrzebuję trochę stary wątek :)
    Wczoraj byłam na usg genetycznym z dzidziusiem wszystko ok, problem właśnie z łożyskiem. Pani doktor stwierdziła, że łożysko jest na tylnej ścianie macicy i brzegiem pokrywa 1/2 ujścia szyjki macicy. Wiem, że na tym etapie jeszcze może zmienić miejsce i nie można stwierdzić na razie łożyska przodujacego. Pani doktor powiedziała, że w każdej chwili mam być przygotowana na krwotok. Bardzo się tym martwię. Wizytę u lekarza prowadzącego mam 10.08 ale po prostu już świruję. Boję się nawet wstać z łóżka. Wiem, że mam prowadzić oszczędny tryb życia. Brałyście przy tym łożysku przodującym jakieś leki? Po jakim czasie się u Was łożysko przesunęło? Czy faktycznie te krwotoki tak często występują? Czy przy takim łożysku dziecko się może źle rozwijać? Bardzo proszę Was o pomoc.

    Hej, ja wczoraj właśnie się dowiedziałam, że mam łożysko Brzeżnie przodujące. Jestem w 22tyg i lekarka kazała się nie martwić. Za miesiąc powinno się podnieść. I wtedy zobaczymy co dalej. Ale dzidziusiowi to nie przeszkadza w niczym. Normalnie rośnie

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    oar8rjjgrkg2o91l.png
  • Malinowa_Czekolada Ekspertka
    Postów: 148 204

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jeszcze jakaś mama to przeżyła i wszystko dobrze się skończyło?

    oar8rjjgrkg2o91l.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) Ja dziś byłam u lekarza prowadzącego. Uśmiał się jak mu pokazałam wydruk z usg genetycznego. Pani doktor tą diagnozę dała troszkę na wyrost. Doktor mnie dziś pocieszył, że to na razie kosmówka a nie łożysko i może być w takim miejscu, a to gdzie będzie łożysko to oceni dopiero później, po 20 tygodniu. Także na razie mam się nie martwić i powiedział też, że krwotok mi nie grozi. Leżeć też nie kazał. Skrytykował nawet te kilka dni co od soboty leżałam prawie cały czas. Mam normalnie żyć i tym co mi doktorka powiedziała na genetycznym mam się nie przejmować. Jak dalej będzie z tym łożyskiem to zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie prawidłowo ułożone i żadnych komplikacji nie będzie :) U Ciebie jeszcze też jest czas, żeby się podniosło. Czytałam dużo o tym łożysku i u niektórych dziewczyn to po 30 tygodniu nawet się podnosiło. Ty jeszcze nie masz najgorzej, zawsze lepiej tak jak całkowicie przodujące ;).No ale wiadomo, że każda z nas się denerwuje. Musimy jakoś myśleć pozytywnie.:)

    Malinowa_Czekolada lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 17 sierpnia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    U mnie też na razie jest przodujące. 10.09 mam kolejną wizytę, to będzie już 28 tydzien i gin powiedziała że wtedy już powinno być wiadomo czy się podniosło czy nie :/

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 sierpnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly Ana, powiedz mi czy miałaś do tej pory jakieś krwawienia z tego powodu? Ja tego najbardziej się boję.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Malinowa_Czekolada Ekspertka
    Postów: 148 204

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zastanawia właśnie czy zawsze są te krwawienia, o których piszą w necie. Czy np doczekamy do 37tc i wszystko pójdzie gładko..

    oar8rjjgrkg2o91l.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie o to chodzi. Mnie nie przeszkadza, że jest to łożysko przodujące i muszą rozwiązać ciążę przez cesarskie cięcie tylko te krwawienia to dla mnie horror... Znam jedną dziewczynę, która miała łożysko przodujące do samego końca i urodziła w 39 tygodniu i nie miała krwawień. No ale wiadomo każda ciąża to inny przypadek. Na razie musimy mieć nadziej, że nasze łożyska się podniosą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2018, 19:32

    Malinowa_Czekolada lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już sytuacja wygląda lepiej :) Byłam dziś na wizycie. Łożysko już nie pokrywa połowy szyjki tylko brzegiem dochodzi do ujścia szyjki. Poszło trochę w górę ! Tak się cieszę! :D

    Malinowa_Czekolada lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja byłam w skończonym 21 tc na badaniach połówkowych, a od 19tc (skończonego) mam łożysko na tylnej ścianie ale i pokrywające całe ujście szyjki. Mój prowadzący powiedział, że do 30tc powinno się to wyjaśnić i raczej podnosi się. Natomiast będąc na połówkowych u innego lekarza (mój miał urlop) ten powiedział, że mogę mieć jakieś krwawienie i wtedy szybko na ip... W całej ciąży do tej pory nie miałam nawet plamienia... Ogólnie ciąża wręcz książkowa, z maluchem wszystko ok...

    Czy jeśli łożysko jest przodujące, możliwy jest poród przed terminem?

    puszek369 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli pewnie u Ciebie też łożysko pójdzie w górę i tak musisz myśleć :) Zazwyczaj tak się dzieje. Ja właśnie to samo usłyszałam tylko dużo wcześniej bo na usg genetyczny więc to za szybko było na takie stwierdzenie, ale jak usłyszałam od tej doktorki o krwotokach to mało co zawału nie dostałam. Wszystko tylko nie to! Oni muszą zawsze o tych krwawieniach mówić. Pewnie czasem się zdarza, że kobiety krwawią. Dużo o tym czytałam na internecie i same horrory można poczytać. Także lepiej za dużo nie szukaj. Można donosić taką ciążę do końca a poród przed terminem może być przecież nawet z prawidłowym ułożeniem łożyska. Masz jeszcze czas i łożysko najprawdopodobniej zmieni położenie. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie szukam na niecie, w sumie przeglądałam forum i stwierdziłam, że tu się odezwę :)

    Mi gin powiedział, że przed 15 tc łożyska się nie bada nawet.

    No i wiem, że można rodzić przed terminem i bez problemów, tak tu przeczytałam jakbyście mówiły, że to jakby reguła z przodującym? Może źle zrozumiałam, a ciekawa byłam opinii.

    Ja czasami myślę, że łożysko nie ma jak się podnieść bo mój mały artysta tak kopie... I sobie nisko siedzi i tam się wygina :P A ruchy mam bardzo mocne, częste i widzę jak potrafi mi wygiąć podbrzusze. Co nawet na połówkowych lekarza zaskoczyło bo rozpoczynając usg widać było i po podbrzuszu i na monitorze jak mu się bardzo nie podoba :D ale to raczej nie możliwe by blokował łożysko :P to takie raczej paranoje matki :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, to nie jest reguła. Już tam chyba gdzieś pisałam, że znam dziewczynę co donosiła ciążę do 39 tygodnia. Bez żadnych komplikacji :). Myślę, że to nie wina dzidziusia. U Ciebie jeszcze macica będzie rosła i z nią łożysko powinno iść w górę. No ale to już tak jest, że my mamusie się o wszystko martwimy co jest nie tak jak powinno być.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Seli, to nie jest reguła. Już tam chyba gdzieś pisałam, że znam dziewczynę co donosiła ciążę do 39 tygodnia. Bez żadnych komplikacji :). Myślę, że to nie wina dzidziusia. U Ciebie jeszcze macica będzie rosła i z nią łożysko powinno iść w górę. No ale to już tak jest, że my mamusie się o wszystko martwimy co jest nie tak jak powinno być.

    Masz rację :) Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie, ale myślę, że będzie dobrze.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 września 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na wizycie(23+2), łożysko minimalnie odsunęło się od ujścia ale jest nadal nisko :) więc można żyć spokojnie.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 7 września 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli cieszę się :) ja mam jutro wizytę i dam znać czy jeszcze łożysko brzegiem dochodzi do ujścia szyjki. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 września 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dosłownie minimetry się odsunął :) ale to znak, że idzie w dobrą stronę :D
    I szyjka długa na 6cm więc na tym etapie nawet się nie spodziewałam tego.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 9 września 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już łożysko jest odsunięte od szyjki ale blisko szyjki. Czyli cały czas idzie w górę, jest dobrze. :)

    Seli lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Malinowa_Czekolada Ekspertka
    Postów: 148 204

    Wysłany: 9 września 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na ostatniej wizycie w czwartek miałam sprawdzone tylko pobieżnie. Wg pani dr "wygląda nieźle". Dokładne badanie będę mieć 29tc

    Ania0306, Seli lubią tę wiadomość

    oar8rjjgrkg2o91l.png
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ