X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja również już po wizycie sobotniej i nie jest tak źle jak przedstawiała ginekolog. Łożysko znajduje się 1,5 cm od szyjki i lekarz zapewniał że w dół na pewno nie pójdzie, żadne zresztą nie może pójść w dół tylko rośnie ku górze (tzn w kierunku biustu) komórki się przegrupowują i łożysko wędruje i nikt nie potrafi wytłumaczyć dlaczego tak jest. Mam nie rezygnować z dotychczasowego życia, nie odwoływać wakacji, i będzie chłopak :) to spora niespodzianka bo miesiąc temu miała być dziewczynka ;) nie wiem tylko jak to możliwe że podniosło się o półtora cm w ciągu 2-3 dni czy to możliwe czy może prowadząca źle oceniła? już w to nie wnikam bo będę zmieniała lekarza..
    Staram się oszczędzać ale czasem się nie da :)

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 19 maja 2016, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi727 wrote:
    Witajcie, ja również już po wizycie sobotniej i nie jest tak źle jak przedstawiała ginekolog. Łożysko znajduje się 1,5 cm od szyjki i lekarz zapewniał że w dół na pewno nie pójdzie, żadne zresztą nie może pójść w dół tylko rośnie ku górze (tzn w kierunku biustu) komórki się przegrupowują i łożysko wędruje i nikt nie potrafi wytłumaczyć dlaczego tak jest.
    Moje dwa razy poszło w dół. Raz przy jelitówce, a potem przy trzytygodniowym kaszlu. Jak się wytworzy ciśnienie w jamie brzusznej to może się opuścić.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 21 maja 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, nie wiedziałam ze może sie obniżyć jak juz pójdzie w gore :( myślałam ze jak pójdzie w gore to juz można byc spokojnym... A czy od parcia na stolec może sie tez obniżyć? I czy w ogóle takie parcie jest zakazane jak łożysko jest niziutko? Jak myślicie....

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 21 maja 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami wrote:
    Ojej, nie wiedziałam ze może sie obniżyć jak juz pójdzie w gore :( myślałam ze jak pójdzie w gore to juz można byc spokojnym... A czy od parcia na stolec może sie tez obniżyć? I czy w ogóle takie parcie jest zakazane jak łożysko jest niziutko? Jak myślicie....
    Odpowiedziałam w Twoim wątku. Ja idę do toalety w ostatniej chwili, żeby nie przeć.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 lipca 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, może któraś tu jeszcze zagląda;) jak wasze łożyska? Mi stwierdzono w 24 tc przodujące centralnie, czyli zakrywa całkowicie ujście macicy. Jutro mam kolejną wizytę, to będzie 28tc i wariuję. Tak bardzo chciałabym zeby się choć trochę podniosło, bo bardzo boję się powikłań. A najgorsze jest to, że nic mi nie dolega,żadnych boli, plamień, dobre wyniki badań, dużo energii. Aż nie mogę uwierzyć że mam taką tykającą bombę w sobie

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 27 lipca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po wizycie okazało się, że łożysko się trochę podniosło i ginka jest dobrej myśli, twierdzi, że się jeszcze będzie podnosić. Wróciła nadzieja na poród SN :)

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 03:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też mam łożysko przodujące. W ok. 21tc okazało się centralnie przodujące. W ok. 25tc już tylko częściowo. Za tydzień (ok. 29tc) idę do ginekologa i mam nadzieję, że łożysko już jest tylko brzeżnie przodujące i w tym tempie do porodu przesunie się całkiem wysoko. Przez całą ciążę nie miałam żadnych krwawień.

    dqpranliwnrweqx3.png
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 20 września 2017, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć - robię update. W 29 tygodniu łożysko się nie ruszyło - lekarz powiedział że ciąża już zbyt zaawansowana żeby poszło w górę. A w 32 tyg na USG niespodzianka, łożysko 5mm od ujścia szyjki macicy czyli jednak się przesunęło i nie jest już przodujące. Lekarz nadal mówi o CC, bo za nisko, ale jeszcze 6 tygodni i ja czuję że będzie dobrze. Także dziewczyny - jest nadzieja

    dqpranliwnrweqx3.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnosze temat, czy któras boryka się z łożyskiem przodującym? Ja w 16tc. miałam stwierdzone łożysko na tylnej ścianie centralnie przodujące. M-c wcześniej było na tylnej ścianie nisko. W opisie mam jeszcze info ze mam I stopień dojrzałości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2017, 17:06

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • NysiaMisia Koleżanka
    Postów: 31 7

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mały łożysko przodujące i zakrywające ujście i dzisiaj na wizycie (25tc-24+2), lekarz już powiedział że na 100% będę miała cc bo wgl nie idzie w górę . Powiedział bym się nie martwiła że będzie dobrze i cc mam wyznaczone na 10 dni przed terminem czyli 26 marca . Uznałam że no trudno , najważniejsze że by mała była zdrowa i nic więcej się nie liczy <3 jeden poród był sn teraz jak mus może być cc . Powiedział też nie będzie mnie tak często już badał bo może to bardzo zaszkodzić , tak samo współżycie tylko powiedział lekka penetracja i to wszystko . Jeśli pojawi się krwawienie mam od razu na IP jechać .

    cb7wflw1vorclz8h.png
    961lqps6i1qz5ant.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nysia mi lekarz zabronił współżycia, dźwigania. Nie kazał leżeć ale mówił aby odpoczywac, nie przemeczac się. Też wspomnial o cc,jesli łożysko się nie przemiesci.
    Trochę czytałam o tym łożysku centralnie przodującym i nie wygląda to za ciekawie.
    Czy Ty masz jakieś plamienia/krwawienia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2017, 10:45

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pragnąca dziecka łożysko u Ciebie może się jeszcze podnieść , u mnie kosmówka była nisko usadowiona w 12 tc w ten poniedziałek była częściowa przodujaca w piatek byłam u dobrego lekarza i powiedział ze łożysko jest na przedniej ścianie ale nie przoduje, do 20tc moze podniesc sie. U mnie w 11tc pojawiło sie krwawienie i do tej pory mam plamienia ale cieżko powiedzieć czy plamiłam przy niskim łożysku bo mam krwiaka i on plami

    age.png
  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do was- jestem obecnie w 14tc, w 10 tygodniu byłam na izbie przyjęć z krwawieniem i wtedy stwierdzono, że łożysko całkiem pokrywa ujście szyjki i stąd krwawienie, na prenatalnych w 12tc łożysko na przedniej ścianie, ale nadal spory kawałek leży na szyjce. Obecnie bez plamień, oszczędzam się i mamy szlaban na seks. Wizyta kontrolna za 2 dni, zobaczymy czy coś się ruszyło bo nie uśmiecha mi się cc ani szpital.. Co do przyczyny to podejrzewam, że łyżeczkowanie po poronieniu w 12tc rok temu, ale kto to wie na pewno..

  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 9 lutego 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla tych, u których właśnie to zdiagnozowano i mają stresa: jest nadzieja! U mnie w 18 tygodniu już nie leżało na szyjce tylko na przedniej ścianie całkiem wysoko i gin powiedział, że jeszcze się wyżej przemieści w kierunku dna, więc huraaa znowu wolno mi uprawiac sport i jest szansa na poród sn

    Leira, agania, Eliza3213 lubią tę wiadomość

  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 12 lutego 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, łożysko przodujące diagnozuje się jako zagrożenie ciąży po ok. 20 tygodniu. Wcześniej, nie ma się raczej co przejmować. Poniżej wklejam kilka linków do poczytania o łożysku przodującym.

    https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/013/022/original/33-36.pdf?1472200986
    Tutaj na str. 3 jest fajna tabelka "Prawdopodobieństwo przetrwania do porodu łożyska przodującego lub nisko schodzącego".

    http://www.uczkin.pl/storage/files/seminaria/KRWAWIENIA-i-Krwotoki-na-stron%C4%99-Kliniki.pdf Tutaj jest tabela jak poznać, że doszło do przedwczesnego oddzielenia łożyska - to bardzo ważne przy krwawieniach przy łożysku przodującym.

    http://www.ptmp.com.pl/png/png5z4_2012/PNG54-02-Kruszynski.pdf

    Ja miałam łożysko przodujące i pomimo, że leżałam na patologii ciąży, miałam krwotok, przedwczesne oddzielenie łożyska i transfuzję krwi urodziłam ZDROWEGO synka i bardzo szybko wróciłam do siebie. Także dziewczyny słuchajcie się lekarza i będzie dobrze!!

    dqpranliwnrweqx3.png
  • krooolik Ekspertka
    Postów: 160 109

    Wysłany: 23 lutego 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dołączę :-) we wtorek na połówkowym (w połowie 19 tygodnia) lekarka stwierdziła, że łożysko jest brzeżnie przodujace, nie zachodzi na szyjke, ale jest blisko. No tego to się nie spodziewałam :-/ do tej pory (odpukać i oby tak dalej) nie miałam żadnych plamien i krwiwien. Za niecały miesiąc kontrola, bo zarówno ona, jak i lekarz prowadzący stwierdzili, że spokojnie może się podnieść. Przeraża mnie wizja tego, co może się dziać przez to łożysko i ewentualnego pobytu w szpitalu. Tak bym chciała, żeby się podniosło

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie teraz ma się okazać czy łożysko przodujące, ale niestety wszystko na to wskazuje.... i do tego łożysko umiejscowiło się w bliźnie po cc :(

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • ParasOlka:) Przyjaciółka
    Postów: 95 63

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    U mnie teraz ma się okazać czy łożysko przodujące, ale niestety wszystko na to wskazuje.... i do tego łożysko umiejscowiło się w bliźnie po cc :(
    Dziewczyny zaglądacie tu jeszcze ? Proszę o wsparcie :( jestem dopiero w 14 tygodniu ale wczoraj wróciłam z wizyty załamana . Lekarz podejrzewa łożysko wrastające w blizne po CC :( Córka ma obecnie prawie 2,5 roku . Czy jest możliwe tak wcześnie postawienie takiej diagnozy ? Łożysko bardzo nisko :( jestem załamana i nie wiem co myśleć są tu dziewczyny które miały taki problem ? Przedstawił bardzo źle scenariusze ... Mam mieć rezonans za 3 tyg.

    klz9mg7yyqfm3j2g.png
    010i9jcgg7le90fm.png

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam łożysko centralnie przodujące wraz z wrastającym w bliźnie po cc. Właściwie diagnoza zapadła już w 12 tygodniu, a teraz została potwierdzona na 100%. Na tym etapie ciąży już leżę. Do szpitala mam trafić w ok. 30 tygodniu ciąży, podadzą sterydy na płuca i jeśli wszystko pójdzie dobrze, tzn. nie będzie krwawień, krwotoków itd. to cc w 36 tygodniu maksymalnie wraz z usunięciem macicy.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • ParasOlka:) Przyjaciółka
    Postów: 95 63

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agania czy może porozmawiać na priv ? Wysłałam Ci zaproszenie to dla mnie bardzo ważne .

    klz9mg7yyqfm3j2g.png
    010i9jcgg7le90fm.png

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ