X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko
Odpowiedz

Łożysko

Oceń ten wątek:
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy ktos ma tak jak ja? Łożysko z przodu, niskoschodzące ?

    Nie spytałam lekarza będąc na prenatalnych, zobaczyłam dopiero w domu na rozpisce. W niecie sa rożne opinie na ten temat jedni pisza o poronieniach inni o krwawieniach, a jeszcze inni ze donosili ciaze.
    Czy ktos ma tak jak ja ? Co na to lekarz ?
    Ja do tego lekarza idę na następne prenatalne w 30 tc dopiero. A moj prowadzący lekarz mówił mi tylko o tym ze łożysko jest z przodu nigdy nie mówił ze jest nisko schodzące.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nisko osadzone łożysko. Raczej nic ci z tego powodu nie grozi, powinno ci sie podnieść do końca ciąży na właściwe miejsce. Moje w 16 tc było bardzo nisko, teraz jest wyżej ale dalej jeszcze nie na swoim prawidłowym miejscu. W miarę rozrastania sie macicy pójdzie w gore. A to ze masz łożysko z przodu to jedynie możesz czuć słabiej ruchy płodu. I tyle :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Ja też mam nisko łożysko i lekarz mówił żeby nie współżyć , ale na razie nie panikuję bo może jeszcze się podniesie. A czy nisko osadzone to nie jest właśnie przodujące?
    gdzieś taką informację znalazłam, ale nie wiem czy to prawda?

    Pozdrawiam :)

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze to dwie inne sprawy, jak sie dowiedziałam o tym to przeczesywalam rożne fora i tam dziewczyny miały podzielone na łożysko nisko osadzone, na przodujące i osobno na nisko osadzone i przodujące :) a co do wspołżycia fakt. Mi lekarz powiedział ze mam nie szaleć, ale ja zrezygnowałam całkowicie. W końcu to tylko kilka miesiący ;)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche mnie pocieszylyscie. Mam nadzieje ze i u mnie sie podniesie.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj bolał mnie brzuch w nocy jak na okres. Ale przespałam.
    Dzis obudziłam sie z tym samym bólem, lyknelam rozkurczowa tabletkę SCOPOLAN i chyba przechodzi.
    Jak potrwa to dluzej myślicie ze jechać na IP ? W necie pisza ze to moze byc normalne w tym tc bo szybko rośnie macica i dziecko. Juz sama nie wiem.

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem oczywiście ze jechac! Moze to nic groźnego a może cos sie dzieje. Placisz składki nfz oni od tego sa żeby sprawdzić czy wszystko ok. A ty będziesz spać spokojnie

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuch moze bolec od infekcji- mnie tak bolał. zaczęłam brać leki to i ból przeszedł. Jedz, ja tez kiedyś byłam na samym poczatku ciąży bo miałam grzybice i jak wkładałam globulke to taka większa ilośc śluzu sie wylała dosłownie ze mnie i sie wystraszyłam. Pojechałam, pobadali (ale z jakim podejściem to moze nie będę opisywać;)) i powiedzieli ze to przez infekcje są takie mega wodniste upławy. Wiec mnie to uspokoiło. Lepiej jechać z pierdoła niż pozniej żałować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2016, 14:04

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie pojechałam bo mi przeszło. Nic ze mnie nie leci póki co. Ale jsk znow cos poczuje to pojadę.
    Tylko kurde juz sie denerwuje na sama mysl bo byłam w tamtym roku na IP ( nie będąc w ciazy ) to mnie ignorowali.
    Jak teraz by tak było to napisze skargę. Dodam ze u mnie w miasteczku nie ma ginekologicznej IP. wiec musza mnie położyć do szpitala by lekarz raczył do mnie zajrzeć. Nie ma opcji ze zejdzie powie ze jest ok i puści do domu :/ a ginekologiczna izbę przyjęć mam od siebie 30 km i nie wiem czy nie lepiej by było tam od razu do szpitala jechać. Bo jak było to normalne i nic sie nie dzieje to chociaz do domu wypuszcza.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi dziewczyny, czy wyznacznikiem nisko osadzonego łożyska są nisko odczuwalne ruchy dziecka? Bo ja kopniaki mojego czuje w 90% tylko na dole brzucha. Na palcach jednej ręki moge policzyć kiedy kopnął w okolicy pępka.... Będę na kolejnej wizycie to zapytam, ale ciekawią mnie wasze doświadczenia.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to oznaczać, że macice masz nisko. Ja tak miałam, trafiłam do szpitala bo miałam lekkie skurcze i lekarz mi powiedział, że mam macice na 25 tydzień a ja byłam w 27. Nie chce straszyć. Mi synek kopał nisko a okazało się, że miałam małą ilość wód płodowych i dlatego nie miał jak pójść w górę. Ale uzupełnili je kroplówkami i od razu jego ruchliwość się poprawiła i poszedł w górę, także lepiej to skonsultować z lekarzem. Jednak u Ciebie to dopiero 21 tydzień, także może to jeszcze tak ma być, bo macica w górę idzie w późniejszym okresie.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skomplikowane to wszystko. Boje sie tego łożyska zeby wszystko było dobrze. Ehh

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam polowkowe to pewnie tam sie dowiem szczegolow odnosnie lozyska i wod. Zapisze sobie pytania aby nie zapomniec... Cos ta ciaza nie jest dla mnie laskawa. Jakas dziwna infekcja, rozwarcie, problemy z facetem... Ehhh :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2016, 12:08

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znac jak bedziesz juz po i napisz co powiedział lekarz.
    Mi moj powiedział ze łożysko moze sie podnieść. Zobaczymy co powie twoj. Trzymam kciuki by było wszystko dobrze.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam na pewno ;) badanie mam na 17:30 :) No moj tez mi tak mowil, 3 tyg temu na wizycie to łożysko było wyżej ale intak nie na swoim miejscu. Nie wiem czy kształt brzucha tez moze o czymś świadczyć, ale ja mam tak niziutko ten brzuch. Nie taki idący od góry, taki okrągły, tylko od góry taki mniejszy i na dole bach brzuchol ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2016, 19:20

    adrenalina lubi tę wiadomość

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie nie ma nic wspólnego bo mi zaczyna sie od piersi i tez mam niskoschodzące. Bede trzymać kciuki od 17:30 :)

  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami, mam podobny kształt brzucha do twojego. Taki pęczek mi wybiło na dole, a u góry, pod piersiami nic mi się nie zaokrągla. Jestem w 16 tc i nadal łożysko na przedniej ścianie oraz nisko ułożone. Położna zupełnie spokojnie mówiła, że to normalne i w 9 na 10 przypadkach łożysko się podnosi wraz z postępem ciąży. Zobaczymy czy u mnie się podniesie. To moja pierwsza ciąża

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tex pierwsza i obawiam sie ze juz mi sie nie podniesie. Zobaczymy co czas pokaze. I co powie lekarz dla Tami

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem juz po badaniu ale nie jestem jakoś specjalnie zadowolona z lekarza ktory je wykonywał. to był ten typ co cholera wie czy żartuje czy po prostu sie ch..owo do ciebie odezwał :/ na następne ide juz do kogos innego. A co do łożyska to dalej jest nisko na tylnej ścianie i moze sie niby podnieść do 30 tc. To był cały jego wywód na temat łożyska.... Jestem mega niezadowolona z badania. Jutro ide do swojego to sie go dokładniej wypytam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2016, 20:33

    adrenalina lubi tę wiadomość

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ