X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko
Odpowiedz

Łożysko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć dziewczyny, dzięki ;)

  • zgaga Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Może któraś ma taki problem jak ja. Otóż to moja druga ciąża - obecnie 18 tydzień. Lekarz stwierdził łożysko na tylnej ścianie centralnie przodujące i dodatkowo przyrośnięte. Mam plamienia od 4 tygodni beżowo - brązowe ze skrzepami. Lekarz powiadomił mnie, że nikłe szanse na to by łożysko zmieniło położenie, jak zaczęło wrastać to już tak zostanie. Poród na pewno cc i wcześniej. Zastanawiam się czy któraś z Was tak miała? Do którego tygodnia ciąży można tak dotrwać? pewnie na końcówce czeka mnie szpital, gdyż grozi krwawieniami. Zalecił mi oszczedny tryb życia ale nie nakazał leżenia plackiem. Martwię się...ruchy czuje już od 2 tygodni więc jestem trochę spokojniejsza, że z maluchem wszystko dobrze.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o łożysku przodującym dowiedziałam sie w 12 tc. Jeszcze w tedy było z przodu ale niskoschodzące. Podobno do 30 tc w większości przypadków podnosi sie łożysko. Jednak u mnie jest na przedniej ścianie i centralnie przodujące do tej pory, niestety nie podniosło sie. Obecnie 31 tc i narazie bez plamien. Ale lekarz na ostatnim prenatalnym powiedział ze mam bardzo uważać i z najmniejszym plemieniem do szpitala. Oczywiście CC bedzie.

  • zgaga Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jaki tryb życia prowadzisz? lezysz i nic nie robisz? czy raczej normalnie zyjesz w granicach rozsadku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nadal przodujące, ale mam jeszcze miesiąc do 30 tyg więc może jeszcze kto wie, ale z brzeżnie przodującego zrobiło się w sumie przodujące, zakrywa całe ujście więc nie wiem czy jeszcze będzie szansa, na razie też bez plamień.

    zgaga ja nie leżę dużo, normalnie funkcjonuję, ale nie noszę, nie wysilam się za bardzo w pracach domowych- większość obowiązków m przejął i jakoś się to na razie kręci :)
    Ostatnio dostałam zastrzyki bo dimery mi poszły w górę może przez oszczędniejszy tryb życia...
    Mi też lekarz mówi żebym bardzo uważała, ale że leżenie niczego nie zmieni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2016, 11:23

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nawet jak się leży to jest możliwe że będzie krwotok jednak ruch może go przyspieszyć ;ub wywołać, mój gin powiedział że mogę jedynie leżeć i palcem pokazywać kto co ma robić i tak też leżałam

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • Katiexx Koleżanka
    Postów: 46 18

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam brzuchatki mam pytanie otóż to: Ocena łożyska - odległość brzegu łożyska od ujścia wew. 34 mm a pod spodem pisze Pępowina. Co to oznacza ? Wie może któraś ? czy wszystko oki ? Długość szyjki macicy mam 44 mm .

    katie
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam Wam powiedzieć, że moje łożysko, które wcześniej było brzeżnie przodujące (pierwsza diagnoza w 20 tc) podniosło się o 1 cm znad ujścia szyjki macicy.

    Opinia o podniesieniu się - jest sprzed dwóch tygodni (z 27tc), i mam nadzieję że to tendencja która się utrzyma do samego końca ciąży.

    Tak więc myślę że u każdej jest szansa że łożysko się podniesie - nawet tak późno jak u mnie. Nic szczególnego nie robiłam żeby ten proces się rozwijał, mój gin mówił że czy będę leżeć czy pracować normalnie niczego to nie zmieni. I sądzę że miał rację.
    Ja praktycznie cały czas pracowałam.

    Katiexx, Kamilam8 lubią tę wiadomość

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • zgaga Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dalej plamienia ale mniejsze. Zależy czy coś porobie czy też nie. Czekam do następnej wizyty która jest za półtorej tygodnia i zobaczymy jak to dalej wygląda.

  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla wrote:
    Chciałam Wam powiedzieć, że moje łożysko, które wcześniej było brzeżnie przodujące (pierwsza diagnoza w 20 tc) podniosło się o 1 cm znad ujścia szyjki macicy.

    Opinia o podniesieniu się - jest sprzed dwóch tygodni (z 27tc), i mam nadzieję że to tendencja która się utrzyma do samego końca ciąży.

    Tak więc myślę że u każdej jest szansa że łożysko się podniesie - nawet tak późno jak u mnie. Nic szczególnego nie robiłam żeby ten proces się rozwijał, mój gin mówił że czy będę leżeć czy pracować normalnie niczego to nie zmieni. I sądzę że miał rację.
    Ja praktycznie cały czas pracowałam.

    Mam nadzieję, że u mnie też ruszyło :) Ciesze się, że u Ciebie jest lepiej.

    Mimbla lubi tę wiadomość

    ih9kcbx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla super wieści! ja mam wizytę we wtorek tez liczę na jakąś niewielka poprawę ;)

    Mimbla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    I jak ruszyło coś u którejś z was? U mnie niestety bez zmian, w zasadzie z brzeżnego przodującego zrobiło się centralnie przodujące, ale na razie bez plamień i krwawień więc mam nadzieję, że tak zostanie...

    A jak u was?

  • zgaga Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 5 września 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę jutro na wizytę. To będzie 21 tydzien. Wątpię żeby się coś ruszyło. Mam plamienia w dalszym ciągu. Do tego doszły skurcze od piątku. Martwię się o szyjke czy aby się nie skraca:/

  • zgaga Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 7 września 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie się nie ruszyło, dalej przodujące centralnie i wrastające. Prawdopodobnie czeka mnie szpital koło 32 tyg. ciąży już do rozwiązania. Mój lekarz prowadzący skieruje mnie do kliniki położnictwa z III stopniem referencyjności - ok. 120km od miejsca zamieszkania :( nie chce ryzykować u siebie w szpitalu który ma tylko I stopień...;/

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 9 września 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez się nie podniosło do tej pory i narazie leżę. Funkcjonuje normalnie ale tylko w domu. Robię obiad, który nie wymaga dużo stania itd
    ale dziś mam straszna ochotę na przytulenie z mężem. Wiadomo nie zrobię tego, ale czy łechtaczkowy orgazm tez może zaszkodzić ? Ja piprstu już nie wytrzymam, i tak sobie myśle ze chyba lepiej mieć już ten orgazm i uwolnić myśli niż cały czas chodzić mokra, już mi się śnią orgazmy (chyba w tedy dłużej pracuje macica i są skurcze ) niż szybkie ulżenie sobie nawzajem.

    Sorry za takie dosłowności ale już nie dam rady. Co o tym myślicie ? Jestem walnięta ?

  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 9 września 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze współczuję ci, ale przy łechaczowym też są skurcze macicy, lepiej przetrzymaj.

  • zgaga Znajoma
    Postów: 28 1

    Wysłany: 9 września 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja bym nie ryzykowala. U mnie zakaz bezwzględny. A powiedz mi lekarz wspominał w którym tygodniu do szpitala będzie Cie kierował? Mówił coś na ten temat?

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 10 września 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za późno :) już zeszło ze mnie ciśnienie. Potem wyrzuty sumienia były. Ale teoretycznie czułam się dużo lepiej. W razie W lyknelam po wszystkim lek rozkurczowy.
    Zgaga, do lekarza jadę 13.09 i mam nadzieje ze już ustala termin cc. Boje się ze synek będzie się pchał wcześniej na świat.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 10 września 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze synek jak i łożysko wytrzymają minimum trzy tygodnie. Ale tak naprawdę dowiemy się może czegoś we wtorek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Adrenalina mi też się orgazm śnił kilka razy i nie wiem czy to tylko sen czy rzeczywiście to się zdarza bo to realistyczne było więc może organizm podczas snu też potrafi osiągnąć orgazm ?
    Tak czy siak na to wpływu nie mamy ;-)
    Ja to bym do 36 chciała donosic wtedy już będę spokojna w miarę...

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ