X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko
Odpowiedz

Łożysko

Oceń ten wątek:
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to powiedział Ci tyle samo co mi na połówkowych :/
    Z tym ze ja jeszcze s tedy nie wiedziałam ze to cos poważnego Bo tak bym sie dopytała o wszystko :/ a tak muszę czekać do 30 tc.

    To napisz jeszcze co Twoj lekarz powie. Trzymam kciuki aby udzielił wiecej dobrych informacji.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz powiedział to samo co ten z prenatalnego wczoraj. Trzeba czekac....

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh. W takim razie trzeba czekać.

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 2 lipca 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Fajnie ze jest Was wiecej z podobnym problemem.
    Mi lekarka na polowkowym wpisala "lozysko brzeznie przodujace".
    Mam unikac ciezkiej pracy fizycznej i dzwigania.Jej zdaniem male szanse ze sie podniesie, bo juz jest pozno.
    Czekam na razie do wizyty u mojego gina, 18 lipca mam nadzieje ze lozysko sie jeszcze przemiesci :/.

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 lipca 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh to jak tobie powiedziała ze sie nie podniesie bo pozno to ja juz nie mam na co liczyć.
    Dowiedziałam sie tez na prenatalnych. Moj lekarz prowadzący chyba tego nie widzi że łożysko jest nisko bo nic nie mówi. Jedyne ci powiedział to to ze jest z przodu.
    A następne prenatalne dopiero po 30 tc

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 lipca 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na opisie " łożysko przednie niskoschodzące "

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 8 lipca 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami co słychać ? Jak samopoczucie ?

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 9 lipca 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecnie leżę w szpitalu bo lekarz prowadzący wysłał mnie na leczenie ze względu na infekcję. Miałam mieć podany antybiotyk dożylnie ale czekamy na razie na wymaz który pobrali mi podczas przyjęcia na oddział. Ale ogólnie długa historia. Opisalam ja w wątku niewydolność ciesniowo-szyjkowa. Jeśli masz ochotę możesz poczytać mój wywód ;)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 9 lipca 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( o masz :(
    Duzo zdrówka życzę. Trzymaj sie.

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 19 lipca 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaliczylam szpital w ubieglym tygodniu, bo zaczelam plamic i z kazda godzina to plamienie narastalo...W pamietniku opisalam chwile grozy, gdy w pierwszym szpitalu nie chcieli mnie przyjac- bo brak lozek i personelu do obslugi usg..
    W drugim szpitalu na szczescie mialam dobra opieke.Wszystko gra i brzeczy.
    Niestety na wczorajszej wizycie u gina uslyszalam, ze lozysko dalej zaslania ujscie szyjki, groza mi dalsze plamienia i krwawienia. Mam nie panikowac ale ..jest ciezko. Bardzo mnie to smuci.Biore 1x doba Utrogestan, Tardyferon (zelazo) ale zaden lek apteczny nie pomoze w razie naglych problemow.Zostaje tylko szpital i pogotowie :(.

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ja byłam w czwartek na połówkowym i też mnie lekarz przestrzegał , a dzisiaj mój prowadzący jeszcze bardziej.Podobno mam brzeżne przodujące, i mam na siebie uważać, ale jak zapytałam o leżenie to mówił że niewiele da :/ jeśli wystąpi krwawienie to od razu na IP, oczywiście zakaz współżycia ale i uczulił mnie na to że pod żadnym pozorem mam się nie dać zbadać palcami jakbym trafiła do szpitala. Nawet jakby mi kazali podpisywać dokumenty absolutnie mam się nie dać badać tylko USG.

    Mimbla a dużo tego żelaza przyjmujesz? Dużo leżysz? ja mam pracę biurową i częściowo z domu pracuję, zastanawiam się czy jednak L4 nie wziąć :/

    A jak reszta dziewczyn?

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 20 lipca 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za trzy tyg niecałe mam prenatalne III trymestru. Wiec zobacze co z moim łożyskiem. No lekarz prowadzący nic nie mówi. Albo tego nie widzi albo kiepski jest albo ma taki sprzęt

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 21 lipca 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam najpierw brzeżnie przodujące w 12tc, dowiedziałam się gdy dostałam krwawienia i pojechałam na IP w 13tc kolejne krwawienie leciało ze mnie jak z kranu dwa razy żegnałam się z Pszczółkami, do 20-21tc miałam plamienia, nakaz prowadzenia bardzo oszczędnego stylu życia, najlepiej leżenie i tak też leżałam ale jeśli ma wystąpić krwawienie to nawet podczas leżenia, chodzi o to że macica jest przystosowana do rozciągania najmniej przy ujściu szyjki i jest bardziej ukrwiona jeśli łożysko jest nisko to najbardziej tam się rozciąga i to powoduje krwawienia, w 22tc łożysko było już ponad 6 cm od ujścia, teraz mam dwie zdrowe Pszczoły :) łożysko niskoschodzące jest po postu umieszczone blisko ujścia szyjki ale na nią nie nachodzi, jest to wskazanie do cc ponieważ istnieje możliwość podczas sn że łożysko zacznie się odklejać za wcześnie, dziewczyny leżeć, odpoczywać, nie dźwigać, jeśli wystąpi krwawienie od razu IP tylko nie tracić nadzieji bo to jest normalne przy tym łożysku, trzyma kciuki za was i wasze Bąbelki <3

    adrenalina, Kamilam8 lubią tę wiadomość

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roletka dzięki za info trochę mnie pocieszyłaś, zobaczymy na wizycie za 2 tyg czy cokolwiek poszło w górę, na razie właśnie bokiem zachodzi na ujście...nie ukrywam, że jak więcej leżę to jakoś psychicznie i fizycznie lepiej się czuję.

  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 25 lipca 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje łożysko też jest nisko. Lekarz mówi, że powinno się podnieść jeszcze i mocno na to liczę.

    ih9kcbx.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 25 lipca 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje sie chyba podniosło bo juz gin nic nie mowi na wizytach. 17 sierpnia mam prenatalne III trymestru to tez zapytam. Robię przy okazji echo serduszka mojego fikołka. Lepiej dmuchać na zimne. Ostatnio zastanawia mnie jak wasze dzieciątka sa ułożone? Bo moj ma głowę po prawej a dupke i nogi po lewej str brzucha. Nie powinien byc co najmniej nogami do dołu? A pozniej fiknac głowa w dół?

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 25 lipca 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby, ja też przez większość tygodnia siedzę. Prowadzę firmę, uwielbiam moją pracę i szczerze, nawet nie myślę o przejściu na L4 w tej chwili bo zwyczajnie mi się to nie opłaca. ZUS nigdy nie da mi takiego "zasiłku" na jaki sama sobie zarobię. Współpracuję z mężem i awaryjnie do podpisywania umów etc mogę go mianować pełnomocnikiem.

    Mój gin powiedział że gdybym cały czas leżała nawet z nogami do góry, to to i tak niczego nie zmieni... byle nie za dużo dźwigać i przemęczać się.
    Staram się unikać chodzenia po schodach - co nie jest łatwe bo w moim budynku nie ma windy. Ograniczyłam więc wychodzenie z domu do spaceru 1x na dobę.

    No i wierzę, że może mi się jeszcze to łożysko podniesie z czasem, są takie przypadki. Oby.

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tami moje też jest ułożone poprzecznie, chyba jest jeszcze czas na zmianę pozycji :)

    Mimbla mój to samo,mówił że zwiększenie leżenia i tak nic nie da ale wiadomo oszczędzać się trzeba :) Ja mam za tydzień we wtorek wizytę ciekawe czy coś ruszyło do góry.

    Czy niskie położenie brzucha ma coś z tym wspólnego czy taka anatomia/ moja uroda?
    Mam bardzo nisko brzuch i jakoś nie widzę żeby się podnosił.

  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 25 lipca 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby- ja tez mam nisko brzuch a łożysko juz wyżej :)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 26 lipca 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby umiejscowienie łożyska nie ma nic wspólnego z kształtem brzucha :)

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ