X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Krwawienia w 14/15 tc
Odpowiedz

Krwawienia w 14/15 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna - dzięki, tak szczerze magnez biorę , bo muszę -kardiolog kazał, ale moze zwiększę dawkę...W połowie czerwca mam wizytę u kardiologa, zobaczymy co powie.

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 26 maja 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moim pisze, że starcza 1 tabletka dziennie, a gin mówił o nawet 3 krotnej dawce!

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • moni1403 Ekspertka
    Postów: 197 136

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam krwotoku też z niewiadomej przyczyny maciva czysta bez krwiaków. Moja gin mówi że możliwe ze będę miała nisko położone łożysko.... albo dopiero zrobi się krwiak. Jestem w 13 tc wizyta dopiero za 3 tyg.. mam nadzieję żę się wyjaśni. Do dzisiaj mam brrązowe plamienia raz większe raz mniejsze.

    f2w3dqk3jx49b2s0.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni1403 u mnie wszystko jest dobrze póki co, więc mam nadzieję, że i u Ciebie tak będzie. Myśl pozytywnie :)
    Mnie lekarz zalecił płukanie tantum rossa i po tygodniu plamienie ustąpiło. Chociaż ja dwie dobry po krwotoku miałam jeszcze lekkie, jednorazowe krwawienie. U mnie też krwiaka nie było i nie zrobił się. Już lepiej chyba, żeby dołem wszystko wyleciało niż miało się zbierać i gdzieś maluszka uciskać.

    A co do magnezu - potwierdzam. U mnie kilka dni 2x2 asmag i przeszły problemy z brzuszkiem. Teraz biorę 2x1 i dalej jest ok :)

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 4 lipca 2015, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam pierwsze plamienie w 6tc bylam w szpitalu nie stwierdzili krwiaka. Tudzien pozniej znow krew. Wtedy pojawil sie krwiak, ktorego mam do dzisiaj. Jestem w 14tc. Bylam 4 razy w szpitalu dostawalam tylko duphaston i lezalam. Przy 5 krwawieniu pojechalam na usg prywatnie zeby sprawdzic co z maluchem bylo ok (u mnie w szpitalu nie przyjmuja na izbie ciezarnych i kaza isc na oddzial a to sie konczy min 5 dniowym pobytem). Dzis mam znow plamienie ale juz niewielkie i brazowe, wczesniej bylo duzo czerwonej krwi. Jestem tez po badaniu usg prenatalnym i lekarz mowil ze moze byc krwawienie bo czasem tak jest ale stara
    Sie nie naciskac mocno glowica zeby ulozyc malucha. Na poczatku plakalam strasznie za kazdym razem teraz juz podchodze do plamienia bez paniki. Poprostu czekam az krwiak sie wyprozni bo jest dosc spory ok 5cm. generalnie jestem od 12 maja na zwolnieniu i prawie nic nie robie tylko leze, wstaje do toalety i zrobic jesc jak meza nie ma. A tak maz przejal opieke nad domem.
    Najwazniejsze ze dzidzia jest zdrowa Badania wyszly super, nie ma zadnych wad genetycznych

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 18 lipca 2015, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie, bylam w tym tygodniu na wizycie. Krwiaka juz nie ma, mialam go 9 tygodni. Ostatnie dwa sie oproznial i mialam brazowe plamienie raz mniejsze tylko przy wizycie w toalecie, rano bylo troche wiecej. Raz wylecial spory czarny kleks. Po ostatnim krwawieniu lekarz zaproponowal wziecie antybiotyku duomox bo moze w macicy byly bakterie wywolujace skurcze i dlateo dochodzilo do powstawania krwiakow. Nie jest to sposob na leczenie krwiaka ale widac u mnie po antybiotyku bylo juz tylko lepiej

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    jestem w 15 tygodniu ciazy i dzis zaczelam krwawic. Jestem w szpitalu na obserwacji. Na razie nie wiadomo dlaczego krwawie....

  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 10 września 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak się zakończyły wasze historie? Mam aktualnie podobną sytuację.

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 21 września 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Mi się zdarzyły już dwa razy w 12 i w 14 tygodniu. Dwa razy byłam w szpitalu: Diagnoza - poronienie zagrażające. USG miałam robione kilka razy i dwa razy udało się lekarzom zauważyć krwiaka (drugi raz niedawno), który się wykrwawiał. W pozostałych przypadkach nie były one widoczny na USG. Z dzieckiem za każdym razem wszystko w porządku. Podobno takie krwiaki zdarzają się często, ale ponieważ mogą być niebezpieczne to muszę przestrzegać pewnych zasad. A mianowicie: nie dźwigać, nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie współżyć. Za każdym razem gdy poczuję ból w podbrzuszu położyć się. Ogólnie to zostało mi spacerowanie i spokojne pływanie. Ciężko mi nic nie robić, ale czego się nie robi dla dziecka.

    mamaasia
  • _ola_ Przyjaciółka
    Postów: 132 21

    Wysłany: 22 września 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was ja tez krwawilam w 9 tyg potem w 12 tyg. Za kazdym razem szpital. Krwawie czerwona krwia potem przez ok 2 tygodnie brazowe uplawy. U mnie jest problem z lozyskiem, wchodzi na szyjke macicy. Zalecenia - lezenie i nic nie robienie. Ciezko troche bo do tej pory bylam bardzo aktywna ale dla moich blizniakow wszystko :). Teraz jestem w 14 tc i wiem ze w kazdej chwili moze pojawic sie krew ale myslimy pozytywnie dziewczyny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    jak pisałam wyżej miałam krwawienia w 15 tygodniu. Na szczęście ustąpiły po kilku dniach totalnego leżenia.

    Okazało się, że część łożyska zahaczała o wejście szyjki macicy,które powodowało krwawienie.
    po miesiącu łożysko cofnęło się o 2cm i jest ok.


  • _ola_ Przyjaciółka
    Postów: 132 21

    Wysłany: 20 października 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie takze lozysko wchodzilo 8 mm na ujscie szyjki i stad krew. Teraz jestem w 18 tc i lozysko pieknie sie odsunelo :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ