X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • Bounty Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 18 tc 1 ciąży, waga + 1,4 kg (akutalnie 54,4). Nie wyczuwam ruchów, brzuszka w ogole nie widac :< martwie się niesamowicie, choć tydzień temu byłam u gin i wszystko było okej. Ale boje się ciągle że coś jest nie tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2017, 12:58

  • Goszu Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,
    Ja jestem prawie pewna że czułam już jakieś delikatne ruchy już z 2 tygodnie temu i co kilka dni sie powtarzają (teraz mam 17tydzien i 0kg na plusie ale mimo to brzuch się delikatnie ujawnił). Porównałabym to do mrowienia tak mniej wiecej na lini majtek i tak jakbyście przejechały sobie językiem od wewnątrz po policzku :) Wyłapałam to wtedy gdy leżałam już spokojnie w łóżku :) Przelewanie, wzdęcie itp to na pewno nie było!

    Co do tego że się nie tyje to ja bym się nie martwiła, też nie tyje. Skoro lekarz mówi że to całkiem normalne a dzidzia rośnie jak trzeba, to nic tylko się cieczyć że nie trzeba jeszcze wymieniać garderoby :)

  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba juz pwoli cos czuje...wczoraj siedze sobie spokojnie i zaczytalam sie wiec chcialo mi sie siku ... i dostalam w pecherz ;) lekko ale poczulam ze to jelito by mi chyba tak nie tanczylo w brzuchu :D i w pracy tez rano czulam takie wiercioszki ...jeszcze bardzo delikatne ale przecudne to jest :) najpiekniejszy czas :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj poczułam pierwszy raz "motylki w brzuchu", zawsze jak czytałam gdy kobiety pisały, że czuły takie łaskotanie to zastanawiałam się jakie to uczucie a dzisiaj leżąc poczułam właśnie TO :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u mnie na calego juz! :D wiec spokojnie moge powiedziec ze w 18 tyg poczulam

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 1 lutego 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem obecnie w połowie 16 tyg. To moja druga ciąża. Łożysko na tylnej ścianie. Pierwsze delikatne muśnięcia i jakby pękające bańki mydlane czułam na pod koniec 14 tyg. Teraz to już normalne kopniaczki :P

    Brzuszek już sporawy. jestem raczej normalnej budowy - ok 65 kg (od początku ciązy najpierw schudłam, a teraz przybyło mi aż 0,9 kg).

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro zaczynam 19 tydzień i nie czuję jeszcze nic :) mam nadzieję, że ten stan niedługo już potrwa, bo nie mogę doczekać się kopniaków ;)

    Kicirożek, agnieszka1290 lubią tę wiadomość

  • madzialenaa Ekspertka
    Postów: 186 96

    Wysłany: 4 lutego 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam niecałe 2tyg temu, czyli mniej więcej 18-19tc, zaczęło się od nieśmiałego bulgotania, teraz to już wyraźne kopniaczki synusia :D to moja pierwsza ciąża,łożysko wysoko na przedniej ścianie, więc to mogło na początku amortyzować :)

    thgf43r8f6d704ya.png
  • Kicirożek Ekspertka
    Postów: 132 93

    Wysłany: 5 lutego 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzis mam 22 tydz i 5 dzień i jakos specjalnie nie czuje ruchów. Kopniaków to juz w ogóle. Z dzidzia wszystko ok, łożysko położone prawidłowo, lekarz mowi ze jeszcze jest na to czas- tez tak uważam ...

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach ❤️
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 6 lutego 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja narzekalam ze nie czuje .. at o mozja druga ciaza a teraz taks sie rozkrecilo ze szok :)

    Kicirożek lubi tę wiadomość

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Sylwusiakmamusiak Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 6 lutego 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 19 tyg juz czuje delikatne bulgotki w brzuszku jestem pewna ze to bobas :) . Co prawda brzuszka prawie u mnie nie widać ale to moja druga ciąża i myślę ze dlatego wiem ze te bulgotki to właśnie dziecko :D....

    thgf3e3kxvkcjnl8.png
    dqprjw4zbcgoeeks.png
  • Sylwusiakmamusiak Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 6 lutego 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <3

    thgf3e3kxvkcjnl8.png
    dqprjw4zbcgoeeks.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 7 lutego 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusiakmamusiak wrote:
    Ja jestem w 19 tyg juz czuje delikatne bulgotki w brzuszku jestem pewna ze to bobas :) . Co prawda brzuszka prawie u mnie nie widać ale to moja druga ciąża i myślę ze dlatego wiem ze te bulgotki to właśnie dziecko :D....

    to moja pierwsza ciąża i jak tylko mam bulgotanie w brzuchu (najczęściej gdy zmieniam pozycję w łóżku) to się zastanawiam czy to Maluch czy zwykłe żołądkowe kwestie :P

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Sylwusiakmamusiak Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 7 lutego 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko mi to stwierdzić jak jest u ciebie :D ale u mnie jest właśnie najczęściej czuć malucha jak lezę spokojnie lub siedzę :)Jak wcześniej z przed ciąży nie pamiętasz takiego bulgotania to możliwe ze to twój maluszek :P

    thgf3e3kxvkcjnl8.png
    dqprjw4zbcgoeeks.png
  • alijas1 Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 7 lutego 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ;)
    Ja pierwsze ruchy dzieciątka poczułam w 16tc + 4 dniu ciąży. To moja pierwsza ciąża i sama byłam w szoku, że tak szybko maleństwo dało o sobie znać. Ze względu na częste problemy z jelitami (wzdęcia itp) nie dało się tego pomylić z pracą jelit. Dwa dni był spokój i na nowo dzidziuś się "odezwał" ;). Najwspanialsze uczucie na świecie (o ile nie kopie po pęcherzu he he ) obecnie 22tc + 5d i już wiem w jakich porach Nasz szkrabik urzęduje ;)

    ckaiyx8dhj0c2lym.png

  • Sylwusiakmamusiak Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 7 lutego 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alijas1 wrote:
    Witajcie ;)
    Ja pierwsze ruchy dzieciątka poczułam w 16tc + 4 dniu ciąży. To moja pierwsza ciąża i sama byłam w szoku, że tak szybko maleństwo dało o sobie znać. Ze względu na częste problemy z jelitami (wzdęcia itp) nie dało się tego pomylić z pracą jelit. Dwa dni był spokój i na nowo dzidziuś się "odezwał" ;). Najwspanialsze uczucie na świecie (o ile nie kopie po pęcherzu he he ) obecnie 22tc + 5d i już wiem w jakich porach Nasz szkrabik urzęduje ;)

    Rzeczywiście bardzo wcześnie :). Szczęściara z Ciebie :). Tak to prawda wspaniale uczucie kopniaki malucha, jeszcze te pierwsze to wogole :) .Później jest gorzej jak kopie po żeberkach już nie jest tak milo ale i tak byłam szczęśliwa i dobrze wspominam :) Czekam teraz az drugie moje maleństwo zacznie sie bardziej wiercić

    thgf3e3kxvkcjnl8.png
    dqprjw4zbcgoeeks.png
  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 8 lutego 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie w drugiej ciąży, pierwsze ruchy pojawiły się w tym tygodniu, czyli 17 tc. Póki co najbardziej odczuwam to leżąc na plecach kiedy brzuch się zapada/ spłaszcza, ale generalnie uczucie jest dziwne, takie bolesne trochę ciągnięcie. Was też to pobolewa, czy raczej wcale? Nie wiem, czy jest się czym martwić :/

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 6 marca 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatniego dnia 19. tygodnia poczułam 2 pierwsze kopy :) Ale były na tyle silne, że nie dałoby ich się pomylić z niczym innym :) Te delikatniejsze puknięcia musiałam przeoczyć :)

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam pierwsze ruchy w 17 tyg teraz jestem w 24 i czasem mam dosyć bo młoda dużo się wierci i czasem jak kopnie to mam świeczki w oczach. Lubi kopać dosyć boleśnie

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 16 tyg 4 dni :-) wczoraj wieczorem jak się położyłam to czułam takie delikatne puknięcia przez chwilę :-) czekam na mocniejsze kopniaki wtedy będę na pewno pewna , że to dzidziuś szaleje :-)♥♥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 08:30

‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ