X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • Yari Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 2 maja 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, zastanawiam sie kiedy poczułyście pierwsze ruchy swoich pociech? Podobno w kolejnej ciąży szybciej się czuje.. tak więc dziewczyny proszę o wpisy ;)

  • Yari Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 2 maja 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomnialam dodac, ze ja jestem w 16 tyg i zastanawiam sie czy to co czuje to juz "to" bo nie jest to przewalanie jelit tylko takie delikatne musniecia.. ale czy to nie za wczesnie jeszcze? Niby od 16 tyg w kolejnej ciazy juz mozna czuc wiec moze to i czas ;)

  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 2 maja 2014, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie na wykresie serduszko mówi że już od jutro można poczuć ruchy, ale nie sądzę... ja mam 56kg teraz i brzunio malutki. chyba jeszcze troche mi zejdzie... no i to moja 1wsza ciąża.

    Yari, madlene88 lubią tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • Yari Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 2 maja 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale podobno u szczuplejszych szybciej czuc ruchy.. ja niby bmi mam w normie czyli tez raczej do puszystych nie naleze, ale jest to moja druga ciaza.. poczekamy zobaczymy ;) takze kalitria nigdy nic nie wiadomo.. a moze wlasnie jutro juz poczujesz ;) mi serduszko mowi od poniedzialku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2014, 13:12

    kalitria, K.Maria lubią tę wiadomość

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 3 maja 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja narazie czuje czasem w dole brzucha takie burczenie,przelewanie ale nie jestem pewna czy to maluch czy moj zoladek

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 16 tyg czułam, teraz jestem w 19 i dokładnie czuje kiedy śpi a kiedy nie, wyczuwam b.dokładnie,a najbardziej jak leże na płasko, a pory dnia to najwięcej jest aktywne maleństwo rano i na wieczór.

    sylwia1985, somebodytolove94, baassiia, Invictia, kaniczynka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yari wrote:
    Zapomnialam dodac, ze ja jestem w 16 tyg i zastanawiam sie czy to co czuje to juz "to" bo nie jest to przewalanie jelit tylko takie delikatne musniecia.. ale czy to nie za wczesnie jeszcze? Niby od 16 tyg w kolejnej ciazy juz mozna czuc wiec moze to i czas ;)
    To jest to! Na samym początku poczujesz takie muśnięcia, albo pękające bąbelki. Ale za pare dni już będzie to coraz charakterystyczne.

    Yari, weronika86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalitria wrote:
    u mnie na wykresie serduszko mówi że już od jutro można poczuć ruchy, ale nie sądzę... ja mam 56kg teraz i brzunio malutki. chyba jeszcze troche mi zejdzie... no i to moja 1wsza ciąża.
    Ja waże mniej niż ty, a brzucha wcale nie widać, tylko dla tych co wiedzą to niby widzą, w każdym razie jest b.mały,ale ruchy czuje dokładnie, czasami tak sie przewala po tym brzuchu że musze głaskać żeby sie uspokoiło.:)

    Karolina85, weronika86 lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 4 maja 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yari wrote:
    No ale podobno u szczuplejszych szybciej czuc ruchy.. ja niby bmi mam w normie czyli tez raczej do puszystych nie naleze, ale jest to moja druga ciaza.. poczekamy zobaczymy ;) takze kalitria nigdy nic nie wiadomo.. a moze wlasnie jutro juz poczujesz ;) mi serduszko mowi od poniedzialku...

    To nie ma znaczenia, całe życie byłam chuda jak sznurowadło, bardzo długo nie wyskakiwał mi brzuch, a ruchy poczułam dopiero u progu 20 tygodnia.

    Natomiast co do brzucha, jak już wyskoczył w 6 miesiącu, to zaczął gnać jak szalony... więc na to też nie ma reguły. Niektóre dziewczyny się martwią, że jak mają wcześnie duży brzuszek, to na końcówce będą wyglądały jak lokomotywy, a te, którym długo nikt nie wierzył, że są w ciąży (jak mi) sądzą, że do końca będą musiały się wypinać, żeby było cokolwiek widać. Nic bardziej mylnego :P.

    Ja mam teoretycznie miesiąc do terminu, a każdy myśli, że jak wychodzę z domu, to już na porodówkę. A dłuuugo byłam płaska.

    Aniqa, Bergo, aneczka1983 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze musze poczekać na okazały brzuszek, u mnie sie nie sprawdza to że u szczupłych widać bardziej.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z kolei mam koleżankę, która zaszła w ciążę w tym samym momencie co ja, a zawsze była sporo okrąglejsza ode mnie (zwłaszcza, że ja nigdy nie byłam okrągła). Miała sporo tłuszczyku, ale bardzo szybko było widać po niej ciążę i to autentycznie okrągły, ciążowy brzuszek. Mi było widać tylko żebra.

    Jak widać - nie ma reguły :).

    Bergo, Yari, sikorka@ lubią tę wiadomość

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak, pogadajmy o wielkości brzuszka. :D (mam nadzieję, że NataliaK tu nie wejdzie, bo zrobi mi krzywdę, ze znowu się użalam:P) - w każdym razie, żebra wystają mi do tej pory, a ruchy poczułam w 16 tygodniu ciąży.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już przywykłam do myśli o małym brzuszku,ale co tam, najfajniejsze że czuje ruchy,np teraz jak pisze to ta mała gadzina rozpycha sie po lewej stronie, super! Czasami tak sie tłucze że aż głaskam brzuch żeby sie uspokoiło,bo boje sie że gdzieś sie tam zapląta.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, powyżej mamy Chudzinkę, która jest w 35 tygodniu ciąży i nadal jest chudzinką i zamartwia się tym, że nie ma brzucha jak stodoła ;). Więc z jednych patyczaków mogą zostać laski do samego końca, a z innych robią się NIESPODZIEWANIE opuchnięte parowozy ;).

    Anoolka, ewa13, ewa13 lubią tę wiadomość

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak! Bo ciąża powinna wyglądać jak ciąża, a nie , że w 35 tygodniu ciąży muszę się tłumaczyć, że miejsca nie ustąpię, bo noszę pod sercem córeczkę. Albo fotograf w photoshopie musi trochę go powiększyć. Bez jaj. Mały brzuszek proszę bardzo ale BEZ PRZESADY. Tak samo nie chciałabym w drugą stronę, że jest za duży, bo to też męczące. Taki uniwersalny jest najlepszy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2014, 14:34

    Aniqa, Anoolka, Martynika lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Natalką, ale jeszcze może sie doczekam :)

  • Yari Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 4 maja 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed pierwsza ciaza nalezalam do tych szczuplych natomiast ostatniego dnia raczej do tych "parowozow" . Ale teraz mam nadzieje, ze troche mniej kg przybedzie.. na razie jest ok..1,5 kg w 4,5 miesiaca..ale jak to mowicie... nie ma reguly...ale fakt, ze wiekszy brzuszek przydaje sie do stania w kolejkach..czasem sie ktos zlituje..aczkolwiek predzej mezczyzna niz kobieta..ehh

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 4 maja 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż, temu nie mogę zaprzeczyć, dzięki brzuchowi załatwiłam tyle spraw (przeprowadzka, remont i urządzanie mieszkania), niektóre tak bardzo na chama, że aż mi się wierzyć nie chce, że tak wykorzystywałam sytuację, sporo mi ten stan pomógł, wiele rzeczy przyspieszył.
    Ale z drugiej strony... ciężko, puchnąco, niewygodnie, obawiam się też, że skóra niedługo się zbuntuje

    Coś za coś :).

    Yari, weronika86 lubią tę wiadomość

  • madziulka112 Autorytet
    Postów: 311 590

    Wysłany: 9 maja 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się martwię, że jestem w takiej wczesnej ciąży a mam taki duży brzuch. Zaczynam tyć. To moja pierwsza ciąża i jestem przerażona. Czuje się jak w obcym ciele.

    ex2btv73x12fukei.png
    6sutvflo52wpzljo.png
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 9 maja 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza ciąża, 54 kg - teraz 55,5, łożysko na przedniej ścianie pierwsze ruchy 17 tydzień (przelewanie, wibrowanie, bąbelki) teraz bardziej jakby pukanie :)

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ