X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr kiedy kupować rzeczy dla dziecka?
Odpowiedz

kiedy kupować rzeczy dla dziecka?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to przegoniłam chyba was wszystkie , bo już mam wszystko co mi potrzebne , ja to zachodzę z założenia że im wcześniej tym lepiej , moze trochę takie dziwne stwierdzenie ale w końcu każda z nas robi jak uważa , sądzę że i tak to nie ucieknie i tak , mam na strychu trzy worki ubranek , w domu już dwie półki mam zajęte muszę jakąś komodę kupić , a co tam kupować mąż zrobi od czego jest stolarz :-P .

    polkosia lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to ubrania jak kupowałam to od razu do wieku 2-3 lata :D Pół garderoby zawalają, ale teraz nic prawie nie muszę kupować.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • marlon Autorytet
    Postów: 423 615

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja wyprawkę zaczęłam ogarniać od 12 tygodnia - jak poznalismy płeć na prenatalnych.
    A wczotaj z Mamą super pajacyki, skarpetki i czapeczki kupiłyśmy w Marks and Spencer (mega morska kolekcja)i z ubranek mam juz wszystko.
    W przyszlym miesiacu dziabne remont, w sierpniu kupie wozek, fotelik, łóżeczko i przewijak.
    A we wrześniu kosmetyki i będę w pełnej gotowosci :)

    atdci09kteyfwsql.png
    4b9ah00cplkhwdqn.png
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My narazie kupiliśmy tylko komodę na ubranka dla synka ale do porodu zostało jeszcze ponad 3 miesiące, więc wybierzemy się na większe zakupy pewnie tak 1-2 mies przed porodem.

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze ale Wy przygotowane jesteście. Ja wprawdzie większość "dużych" rzeczy typu meble i wózek mam upatrzonych ale na razie boję się kupić. Stwierdziłam, że zdążę ze wszystkim w lipcu bo cc zaplanowane na 9.8. Przerażają mnie tylko ceny tak zwanej drobnicy - prześcieradełka, kocyki, pieluszki, ręczniczki... Zamówiłam na DeWandzie na promocji dosłownie kilka rzeczy a i tak poszło 500 zł :/. Oczywiście mąż musiał kliknąć "zamawiam" bo ja nie miałam odwagi ...

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiście żałuję, że nie robiłam przygotowań wcześniej tylko teraz w 8miesiącu mam wszystko na głowie:) Niby siłę mam, ale na wiele więcej finansowo mogłabym sobie pozwolić gdybym zakupy robiła juz od 3mca ciąży:)

  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sobie od 3 miesiąca odkładam kasę na oszczędności i z tej puli robię zakupy, jak mnie najdzie :) albo jakaś promocja wyskoczy :)

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od poczatku sierpnia powoli kompletuje wyprawkę dla dziecka i pierdołki dla siebie do szpitala. Kupa kasy na to idzie....

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • hannula Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zacznę sobie szybciej kompletować rzeczy dla bobasa jak tylko poznam płeć ...
    Nie wiem czy później będę miała siły na latanie po sklepach ...
    Po za tym jak sobie powoli zacznę kupować mój budżet nie odczuje tego mocno (może akurat będą jakieś promocje)

    Pozdrawiam

  • milka54 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam wyprawkę dla maluszka w 5 miesiącu ciąży, warto sobie przygotować wszystko wcześniej, później może być ciężko z brzuchem. Najwięcej problemów sprawił mi wybór wózka, szukałam informacji na forach, w końcu zdecydowałam się na Barlettę od polskiego producenta, to był dobry wybór, wózek jest wielofunkcyjny, wygodny, dobrze się go prowadzi.

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży zrobiłam wszystkie zakupy w II trymestrze i całe szczęście bo w 34 przyszedł nieplanowanie na świat mój syn i nie miałam głowy do niczego.

    Teraz planuje dokładnie tak samo. Po pierwsze ze wcześniejszych względów w po drugie to z biegającym półtoraroczniakiem i wielkim brzuchem nie będzie mi się dodatkowo chciało latać po sklepach :\

    Dla synka miałam wyprawkę do rozmiaru 68 (do 6m). A teraz planuje już do 98 (półtora roku), żebym nie musiała martwić się ciuchami - szkoda na to czasu, lepiej spędzić z dzieckiem ;)

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Agathe Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w drugiej ciąży miałam wszystko kupione w 28 tyg -i bardzo dobrze bo potem niemiałam na to siły. Teraz mam nadzieję do 30 tyg zrobić część zakupów ,ubranka mam więc dużo odpada :)

    Agathe
  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 19 marca 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 17 lipca 2020, 07:46

    ubranka dla niemowląt
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ