X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kaszel
Odpowiedz

Kaszel

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dopadło mnie przeziębienie. Z katarem sie jakoś uporałam ale męczy mnie kaszel od wczoraj. Pije Stodal ( polecił mi ginekolog ) i syrop z cebuli - jest niby trochę lepiej ale się martwię bo za każdym razem jak kaszle to spinam brzuch. Podobno kaszel może wywołać skurcze. Ja takowych nie mam ale gdzieś w necie wyczytałam w necie o dziewczynie, która w 16 tygodnia kaszlała i pękł jej pęcherz płodowy. Myślicie, że to możliwe ?

  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 3 października 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czasami też sobie kaszlnę, albo kichnę tak, że mam wrażenie, że mi się wszystko w środku rozleci i czuję wręcz ból, ale znalazłam sposób, gdy czuję, że coś się zbliża to podkurczam nogi i schylam się tak, aby brzuch nie był napięty i to mi pomaga. Czasem biorę rozkurczowo No-Spę Forte, tak mam polecone. Poza tym mam coś wrażenie, że za dużo "czytasz internetu" i wkręcasz sobie różne rzeczy, a to bardziej szkodzi niż kaszel :) Też niedawno dopadło mnie przeziębienie. Dużo leżałam, a moja ginekolog zaleciła mi rutinoscorbin, syrop Pini, a nawet krople do nosa, więc można spokojnie się leczyć. Zdrowia życzę ;)

    uska31 lubi tę wiadomość

    961le6ydzx2vaobx.png
  • Psota Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 8 października 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby każdy kaszel miał powodować skurcze, to niebezpieczne byłby inne czynności w których dochodzi do napinania mięśni brzucha: każde zakrztuszenie, wymioty, zatwardzenie, podnoszenie się z łóżka byłoby niebezpieczne.
    Trzeba by było tylko leżeć.

    Ja jak zbyt długo nie jestem u lekarza, to też się nakręcam ;)
    Normalnie staram się patrzeć tylko na swój kalendarzyk ciążowy aby nie zwariować...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez slyszalam,ze kaszel powoduje skurcze i chociaż teraz mam kaszel,to na razie jest ok.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ