X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Jakie witaminy/suplementy brać?
Odpowiedz

Jakie witaminy/suplementy brać?

Oceń ten wątek:
  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falvit mama, magnez, biofer i chce włączyć przegnał dha. Czy to nie za dużo?!

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elwira.eli wrote:
    Falvit mama, magnez, biofer i chce włączyć przegnał dha. Czy to nie za dużo?!
    wedlug mnie duzo. w ciazy im mniej tym lepiej. skonsultuj sie z lekarzem.

    Elwira.eli lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 23 grudnia 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę wg zaleceń lekarza femibion 2 i magne b6

  • Elwira.eli Ekspertka
    Postów: 214 57

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falvit i biofer od gini a magnez od położnej. Mam twardnienia brzucha i wiotka macicę przy tym.

    Elwiraw4sqvfxmghvzuxjy.png
    d5afqdrhuwojfkqi.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ukochany Radzio mówi, że jeśli nie trzeba to nie suplementuje przyszłych mam. Z Hubertem wcześnie miałam żelazo i magnez. Teraz tylko magnez z tego samego powodu, czyli bolące łydki.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pregne plus i pregne dha.

  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w I trymestrze bralam kwas foliowy z jodem, a wdrugim femibion2 z dha, na ostatnim badaniu dostalam zalecenie na magnez( na skurcze lydek) i zelazo (bo spadlo ponizej normy)

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i w femibionie jest 28 mg zelaza a w tych tabletkach co zalecil mi lekarz jest az 100mg

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • kola12 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka która pracuje w aptece poleciła ELEVIT PRONATAL przekonała mnie jednym zdaniem- że patrząc na skład to lek a nie suplement. Tani nie jest ponoć sa tańsze witaminy ale ja póki co jestem zadowolona. Morfologia perfekcyjna a dotychczasowe 2 ciąże cignęłam na żelazie.

    kola12
  • alabasterrka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 31 stycznia 2018, 18:54

  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 10 lutego 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się dziś od lekarza dowiedziałam że powinnam brać witaminy tylko do 20 tygodnia i potem wszystko odłożyć nawet kwas foliowy. Mówił że późniejsze dawkowanie sztucznych witamin skutkuje tym że dzieci mają za duża wagę przy porodzie. Trochę boję się odłożyć wszystkie witaminy.

    klz9h371w1o7q62n.png
  • justttta Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co lekarz to inna opinia, cała poprzednią ciążę brałam mamadha premium, przed ciążą też te witmainki stosowałam, maluszek urodził się z bardzo dobrą wagą 3,4 kg, te witaminki mi poleciła kuzynka i jej synek też urodizł się z normlaną wagą

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia382 wrote:
    Dziewczyny ja się dziś od lekarza dowiedziałam że powinnam brać witaminy tylko do 20 tygodnia i potem wszystko odłożyć nawet kwas foliowy. Mówił że późniejsze dawkowanie sztucznych witamin skutkuje tym że dzieci mają za duża wagę przy porodzie. Trochę boję się odłożyć wszystkie witaminy.

    To prawda.
    Ja byłam za głupia w ciąży i nie miałam wiedzy. Najlepiej w ogóle się nie suplementować tylko czerpać wszystkie potrzebne witaminy i mikroelementy ze zdrowej diety. W kolejnej ciąży nie popełnię już tego błędu.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam mama dha premium +. Jednak preparat ten nie zawiera żelaza co trzeba podkreślić, mi na tym zależało ponieważ zawsze miałam wysoką hemoglobinę i preparaty z żelazem wywoływały mi mdłości, ogólnie złe samopoczucie. Skład preparatu pod kątem innych walorów jest najlepszy. Sprawdzone wielokrotnie ;p

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 23 listopada 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    To prawda.
    Ja byłam za głupia w ciąży i nie miałam wiedzy. Najlepiej w ogóle się nie suplementować tylko czerpać wszystkie potrzebne witaminy i mikroelementy ze zdrowej diety. W kolejnej ciąży nie popełnię już tego błędu.

    poważnie? ale przecież nie zawsze jesteśmy dostarczyc to wszystko z dietą...

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 23 listopada 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judysia ma rację. Z dietą nie da się wszystkiego dostarczyć. Ja na przykład miałam niskie żelazo, hemoglobina jeszcze w normie a jadłam bardzo często buraki, sok z buraków, mięso i do tego witaminy ciążowe z żelazem i poprawy nie było. Dopiero jak wzięłam lek Tardyferon to coś trochę ruszyło ale szału nie ma. Witaminy są ważne w czasie ciąży. Oczywiście prawidłowa dieta też. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • calineczka82 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 listopada 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam Composita Mama DHA lub Omegamed Optima FORTE.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 listopada 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judysia86 wrote:
    poważnie? ale przecież nie zawsze jesteśmy dostarczyc to wszystko z dietą...

    Jedząc przetworzone jedzenie to na pewno nie. Natomiast jedząc dużo świeżych produktów + przygotowanych samodzielnie nie ma potrzeby się suplementować. Ja niestety zbyt późno zaczęłam się zagłębiać w temat. Gdyby nasze ciąże były skazane na suplementy i nie mogłbyśmy dostarczać sobie niezbędnych składników odżywczych z jedzenia to populacja ludzka już dawno by wymarła, a jednak jakoś nasze prababcie i babcie sobie radziły w czasach bez suplementów ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nikafika Przyjaciółka
    Postów: 77 44

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę pragnę plus, jak się mi skończy to mam się przerzucić na prenatal duo

    28whskjouhaur8dt.png

    lprk8ribnnhp0hqi.png
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suplementy i witaminy tylko pod kontrolą lekarzy, nie powinno brac się nic na własną rękę

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ