X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Jakie witaminy/suplementy brać?
Odpowiedz

Jakie witaminy/suplementy brać?

Oceń ten wątek:
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zalecił Symvital Mama, ale jak dla mnie ma żelazo, które jest mi niepotrzebne i jodu aż za dużo. Poszukałam czegoś innego i znalazłam Folik Mama 2/3 trymestr i laktacja. A póki co i tak zrobię morfologię krwi wraz z żelazem, żeby wiedzieć co jest mi dokładnie potrzebne.

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore prenatal duo.
    Na razie mofrologie mam w normie, żelazo w normie ale nie za wysokie

  • Mayolin Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę Folik mama 2/3, nie chciałam przeładowanego kompleksu witamin. Ten ma kwas foliowy, DHA, wit. D, jod i magnez.

    f2w3flw16652lysf.png
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytałam o DHA i biorę od dziś Veganicity Omega-3 DHA+EPA 500mg 60 wegańskich tabl. Weganką ani Wegetarianką nie jestem, ale ten skład ma najlepszy bo z alg, a co do innych witamin i minerałów to poszukam sobie coś w miarę rozsądnego.

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę od początku ciąży Mama DHA premium+. Babka mi powiedziała, że teraz jak skończę paczkę, to mam przejść na Pregna Plus, tylko tam jest mało DHA, a z kolei jest kwas foliowy 600 ug, muszę poczytać o tym, bo wydaje mi się, że kwasu w III trym już się nie bierze, a to prawie w III będzie wchodzić.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę kwas foliowy, magnez, żelazo i witaminę C (poprawia wchłanianie żelaza). Plus do tego inne leki i kwas DHA z własnego wyboru. Żaden z lekarzy prowadzących moją ciążę (zmieniłam po 21 tygodniu bo się przeprowadziłam) nie zalecał konkretnych preparatów multiwitaminowych dla ciężarnych. Zresztą musicie mieć świadomość, że lekarzom proponuje się benefity za polecanie konkretnych marek preparatów i część lekarzy się na to kusi. Jedna lekarka (do której poszłam w ciąży po skierowanie na USG piersi) wyciągnęła mi reklamówkę próbek witamin dla ciężarnych i powiedziała, żebym sobie trochę wzięła.

    dqpranliwnrweqx3.png
  • ISIUNIA Debiutantka
    Postów: 14 13

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam od początku Composita Mama, ale tez nie chce przytyć,więc będę brała kwas foliowy i witaminy co 2-3 dzień. Tez z polecenia lekarza,bo skład ma dość obszerny.

    Starania od 11.2016, duphaston, bromergon, Ovarin

    ckaidqk3lxgslc1o.png

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 9 września 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 14tc bralam pregna plus a od dzis zmienilam na prenatal duo

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • panama Ekspertka
    Postów: 225 229

    Wysłany: 12 września 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pregna plus, pregna dha oraz asmag forte na ból pachwin

    3jvzk6nlakaftugh.png
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 18 września 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od czwartku przechodzę na Folik Mama 2/3 trymestr i laktacja, a jako uzupełnienie do tego dodaję 1 tabletkę DHA, bo w składzie ma tego DHA trochę za mało.

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • honda92 Przyjaciółka
    Postów: 97 66

    Wysłany: 19 września 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny polecam Wam Doppelherz Aktiv Mama Premium- mają dużo DHA bo aż 600mg. Dodatkowo inne potrzebne minerały z wielkiej 6.

    oar8vfxmyaw4sa27.png
  • Mała1106 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 22 września 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy któraś z Was stosowała może multi florę przy antybiotyku?Lekarz gdy mi przepisywał antybiotyk nic nie mówił o probiotyku osłonowym poleciła mi go farmaceutka i mówiła że nawet jest wskazane go stosować a na ulotce jest napisane że w ciąży i przy karmieniu piersią nie stosować

  • Mała1106 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 22 września 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno mam pytanie czy antybiotyk Keflex można stosować z prenatal duo?już tyle tego mam że o jedno się zapytałam lekarza a o drugie zapomniałam

  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 22 września 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorąc antybiotyk stosowałam również probiotyk, wypisany od razu przez lekarza, ale niestety nie pamiętam jego nazwy. Mój gin powiedział, żeby antybiotyk brać oddzielnie niż witaminy. I tak przyjmowałam witaminy ze śniadaniem i kolacją, antybiotyk 2h później, a probiotyk w międzyczasie z przekąskami.

    Jeśli masz taka możliwość zadzwoń do lekarza i dopytaj.

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 26 września 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cheysula wrote:
    Ja biorę Femibion 2. W pierwszym trymestrze brałam Femibion 1.

    Ja też biorę teraz Femibion 2, ale do tego Pregna DHA, bo w Femibionie jest za mało kwasów DHA (zalecenie od bardzo dobrej ginekolog)
    Dodatkowo rano i wieczorem magne B6.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 17:10

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 8 października 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Talla wrote:
    Od czwartku przechodzę na Folik Mama 2/3 trymestr i laktacja, a jako uzupełnienie do tego dodaję 1 tabletkę DHA, bo w składzie ma tego DHA trochę za mało.
    też łykam Folik Mama2/3 i laktacja:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 19 października 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prenatal duo..

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Lolka.olka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 października 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam mama dha premium, muszę przyznać, że fajnie się u mnie sprawdziły. Nie miałam żadnych niedoborów na badaniach kontrolnych. Plusem są witaminy i kwas foliowy w jednej tabletce, mam problem z łykaniem tabletek więc to dla mnie plus :)

  • Dumnaprzyszłamama Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiście w czasie poprzedniej ciąży, wszystko było w normie u mnie. Żadnych niedoborów, żadnych problemów z ciśnieniem czy krwią. Ale między moją pierwszą ciążą a tę obecną minęły prawie dwa lata. W tym czasie moja siostra była w bliżniaczej ciąży. Bardzo, bardzo źle ją znosiła. Lekarze zalecali jej doraźną suplementację, która nie dała jej nic. Później eksperymentowali z różnymi suplementami dla kobiet w ciąży. Sądziłam tak szczerze, że w przypadku suplementów trudno mówić o niewypałach, ale jak widać ciąża to nie wypadające włosy i naprawdę można zrobić sobie krzywdę. Około 6 miesiąca zaczęła brać Prenatal DHA, bo z Omega 3 było u niej najgorzej. I na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Natomiast ja obiecałam sobie, że będę brała odrazu to, co wiem, że pomaga. Widziałam, że moje poprzedniczki też polecają ten suplement - to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że działa!

    Czekamy na małego Skarba <3
  • GOSIA12 Koleżanka
    Postów: 49 16

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omegamed Optima Forte z DHA - cena odstrasza, ale z zestawu jestem zadowolona. Dodatkowo jeszcze MAGNEZ ASMAG forte.

    4cee14c3a628492e5c2fece33b9ad1ab.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ