X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Jaki wózek wybrać? WIKI czy Grander?
Odpowiedz

Jaki wózek wybrać? WIKI czy Grander?

Oceń ten wątek:
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za całość,czyli Tako mooonlight love story 2 w 1 + KIDDY fotelik evolution pro 2+baza+ moskietiera/deszczówka zapłacę w sumie 3000 zł. Adaptery dają gratis. Wyszło to ok 160 zł taniej niż bym kupiła gdzie indziej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 08:19

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannaniedzwiedzia dziękuję. Domówię moskitierę ;-)
    FEX ja na początku myślałam o wózku retro, bo fajnie wyglądają, a nie muszę się martwić o wagę wózka, nie będę go targać po piętrach czy w komunikacji publicznej, ale jeśli chodzi o funkcjonalność to niestety nie równają się z innymi. Mają amortyzację na pasach lub sprężynach i to jet OK, do czasu kiedy w zimie sprężyny załapią sól, wtedy bujanie wózka będzie się równało skrzypieniu sprężyn. Brak skrętnych kół bardzo utrudni manewrowanie, za każdym skrętem będziesz musiała podnosić przednie koła,żeby zmienić tor jazdy. Pomyśl jak to zrobisz tak,żeby nie obudzić dziecka, które w takim manewrze będzie się zsuwać w dół. Sprawdź też jak będzie wyglądał wózek po wpięciu spacerówki, chyb,że zamierzasz używać tylko jako wózka głębokiego. W spacerówce dziecko siedzi naprawdę wysoko z uwagi na koła. I to jest OK, na początku, bo od ok 15miesiąca dzieci same wdrapują się do spacerówki, tu będzie trudno, a Ty będziesz musiała podnieść 13-14kg i wsadzić.
    Stelaż wózka będzie też wymagał każdorazowego zdejmowania kół do zapakowania do samochodu, chyba,że masz kombi z ogromnym bagażnikiem (duże koła przód i tył nie pozwolą na kompaktowe spakowanie), ale nawet wtedy zmieścisz stelaż a z gondolą czy siedziskiem spacerówki może być problem.
    Podsumowując - wygląd super, też mi się podobają, funkcjonalność niestety kiepska, więc trzeba się zastanowić co lepsze.
    Acha i jeszcze kwestia kosza pod wózkiem, będziesz musiała zawsze wszystko pakować w jakieś reklamówki, a i tak każde przejechanie po mokrej nawierzchni skończy się zachlapaniem tego co w koszu, a po piachu czy w ogóle suchym =zakurzeniem i zapyleniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 12:54

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, wszyscy właśnie mówią o skrętnych kołach z przodu, ja natomiast nie umiem nimi jeżdzić... Dla mnie to jest właśnie katastrofa, koła w śniegu ciągle się bujają, ja nie mogę przejechać po prostej linii, to samo na piachu. Miałam blokady więc myślałam że będzie super, ale blokady ciągle puszczają i znów jest to samo. Więc dla mnie akurat brak manewru z przodu to plus, bo ze swoim dzieckiem nie mogłabym chodzić z tymi kołami na dworzu bo bym oszalała. Co do spacerówki - niestety są okropne :-( ale z racji, że podobno powinno się dopasowywać spacerówkę do dziecka (ktoś na forum pisał o różnych przypięciach pasach, o wysokim/niskim siedzonku itp.) dlatego spacerówkę kupimy oddzielnie i to na zimę typową dla Maluszka. O skrzypieniu nie pomyslałam... jednakże ten model ma chyba paski, ale będę musiała dopytać...
    w każdym razie dziekuje bardzo za pomoc i opinię, każda się przyda i będzie pomocna w podjęciu decyzji...

  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to widzisz super, bo wszystko co mi przyszlo do glowy na minus to dla Ciebie akurat nie problem i Cie nie zaskoczy negatywnie. I fajnie,ze spacerowke planujecie kupic oddzielnie,bedzie latwiej dopasowac cos odpowiedniego. A ten wozek,do ktorego wkleilas link wyglada bosko :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ