X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Jaki wózek wybrać? WIKI czy Grander?
Odpowiedz

Jaki wózek wybrać? WIKI czy Grander?

Oceń ten wątek:
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    są bazy montowane również pasami, chodzi o to że montujesz ją raz pasami i w razie potrzeby wyjmujesz ale nie musisz za każdym razem pasami się bawić np. pierwsza lepsza z brzegu http://www.wozkifoteliki.pl/bazy-na-pasy/157-maxi-cosi-easybase-2.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 20:59

    relgh371zl7nd975.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam nawet o tym,ale ma to sens :)
    Muszę się dowiedzieć czy KIDDY mają taką możliwość.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiddy jest mocowane albo za pomocą samych pasów albo za pomocą bazy isofix. Różnica w cenie baz Maxi Cosi do mocowania tylko pasami a tymi wyposażonymi w system isofix jest nieznaczna ok 100zł, co przy cenie 500-600zł plus fotelik 400-500zł nie jest zbyt atrakcyjna na korzyść bazy tylko na pasy.
    Pannaniedzwiedzia tak mi namieszałaś w głowie tym Kiddy, że teraz mailuję z producentem wózka jaki wybrałam w sprawie adapterów, na razie wiem,że są. Teraz czekam na potwierdzenie możliwości bezpośredniego zamówienia u Tako.
    A przy okazji - nie dotarłam wczoraj do maxi-baby i mam do Ciebie pytanie - czy zestaw Kiddy fotelik i baza jest dostępny w pełnej kolorystyce od reki czy trzeba zamówić i trochę poczekać, jeśli czekać to jak długo? I drugie -czy mają w sklepie parasolki do fotelika, bo strasznie mi się spodobało to rozwiązanie, zwłaszcza gdybym się umówiła z koleżanką na kawę i maluch by zasnął w foteliku. Rodzę 1maja, więc akurat wiosna-lato.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabiK - a jaki wózek wybrałaś? :)

    W sklepie się zamawia wszystko i trzeba czekać 2-3 tygodnie. Parasolkę też można zamówić (jakieś przykładowe widziałam jednak), ale wychodzą one dość drogo - z tego co pamiętam cena podobna do moskitiery. Ja parasolkę dokupię na jakimś bazarku typu Marywilska gdzie jest tego do wyboru do koloru.

    GabiK lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannaniedzwiedzia z wózkiem mam teraz trochę dylemat. Napaliłam się strasznie na Kiddy i już nie odpuszczę :-) Byłam dziś na Malowniczej w MaxiBaby i pan mi wszystko pokazywał. I tu ciekawostka, potem pojechałam do Świata Dziecka na Al. Krakowskiej i ten sam zestaw fotelik+baza u nich jest taniej tzn. fotelik 599+baza 539zł co daje 1138zł, ale przy zakupach powyżej 600zł bodaj dają rabat 5%, więc wychodzi 1081zł, a w Maxi 1278, prawie 200zł drożej. Wózek ciągle tkwi mi w głowie Tako - Omega Black albo City Sportime. Producent już mi odpisał, że mają adaptery do Kiddy, ale w żadnym sklepie nie widziałam tych wózków na żywo. Dziś oglądałam BabyDesign, bo ma lepsze rozwiązania techniczne niż X-Lander (w X-L nie ma możliwości montowania spacerówki przodem do kierownicy i pan ze sklepu powiedział,że adaptery do Kiddy są słabe, nie dopinają się) W przyszłym tygodniu wyruszam na poszukiwania sklepu z wózkami Tako,żeby ostatecznie na coś się zdecydować, bo mąż już zły,że codziennie coś innego mu mówię, a to X-Lander, a to Bebetto, a to Babydesign, a potem znowu wracam do Tako i cierpliwości mu już dla mnie nie starcza:-)
    Acha,pani ze sklepu Maxi Baby strasznie zachwalała Adamex, wygląd niezły, ale w necie są straszne opinie o awaryjności tych wózków i beznadziejnym serwisie po zakupowym. Tymczasem Tako reaguje szybko na maile, a ludzie w necie mówią, że jak coś im się popsuło to producent przysyła kuriera i szybko wymienia to z czego klient jest niezadowolony.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam pojęcia, że w Świecie Dziecka tak cenowo atrakcyjnie wygląda KIDDY.

    Z wózkiem mam ten sam dylemat. Nie miałam jeszcze czasu i jest ciutkę za wcześnie, żeby ciągać męża,po sklepach ale w internecie spodobał mi się TAKO CITY.

    Byłam w listopadzie w CH Marywilska i w jednym z boksów z wózkami byli przedstawiciele TAKO. Co to za numer boxu mogę spróbować jakoś poszukać, ale tych boksow na Marywilskiej z wózkami jest ograniczona ilość i można je spisać ze strony internetowej CH Marywilska i chodzić od boksu do boksu aż się trafi ten właściwy.

    Na Marywilskiej jest również boks, tuż przy drzwiach wyjściowych, gdzie gościu sprzedaje wózki Camarello i Adamex. Ma mega gadane aż w pewnym momencie robi się to irytujące. On również zachwalał Adamexa - i nie powiem, wózek elegancko zrobiony, dokładnie wykończony, porządne materiały, ale z wyglądu i kolorystyki nie przypadł mi do gustu. Oraz to, że ten gość tak go zachwalał, że aż podejrzane.

    Kiedy planujesz zakup wózka oraz fotelika i wózka? Wózek w sklepie internetowym czy stacjonarnym np na Marywilskiej? Bo może jakbym się zdecydowała na TAKO City, i ty również to dałoby się od sprzedawcy wyciągnąć zniżkę za zakup 2 wózków...

    Ja bym chciała już ok 2 połowy lutego zamawiać wózek, a po jego otrzymaniu kupić fotelik KIDDY.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślałam pod koniec lutego, skoro trzeba czekać ok 21dni to byłoby w sam raz, chcę mieć wszystko gotowe na koniec marca i ostatni miesiąc już tylko czekać na poród, kto wie czy się maluch nie pospieszy. Wybiorę się na Marywilską pooglądać, a jeszcze wcześniej zajrzę do sklepu na Puławskiej 430, tam jest taki wielki hangar. Wyczytałam w necie,że mają Tako, są wymienieni na stronie Tako. Zapytam od razu o rabat w przypadku kupna dwóch. Na razie przyglądam się Tako Moonlight Omega Black, nie ma okienek, ale za to dwa amortyzatory. Cena super atrakcyjna i opinie też same dobre, jedynie waga to problem, bo 15kg. Ale dla mnie to bez znaczenia. W kwestii rozwiązań technicznych jest równy Sportime,ale nie każdemu może przypaść do gustu kolorystyka. Gdyby Sportime zbliżył się cenowo do Omega to ja w to wchodzę obiema nogami, termin zakupu druga połowa lutego też mi pasuje :-)
    Dam Ci znać jak się w przyszłym tygodniu dowiem czegoś w tym sklepie na Puławskiej.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, a ten rabat w Świecie Dziecka mają standardowo, pytałam czy jak przyjdę za 2 miesiące to nadal będzie i powiedzieli, że oczywiście, bo taki mają program lojalnościowy. Więc i w drugiej połowie lutego będzie ok.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) dziękuję. To czekam na relację z poszukiwania wózków TAKO :). Mnie interesuje do obejrzenia jedynie TAKO CITY MOVE, więc jakbyś gdzieś go odnalazła to proszę o namiary,bo jestem lekko unieruchomiona przez chorobę męża i nie mam z kim jeździć poszukiwać ani kiedy.

    Nie wiecie z czego może wynikać taka duża różnica w wadze wózków - 5kg,między dwoma wózkami które wyglądają niemal identycznie? Mam na myśli właśnie TAKO CITY MOVE i Camarelo Carmela.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Ja kupować wózek chciałabym na początku drugiej połowy lutego, np weekend 14-15, gdyż termin porodu mam na początek kwietnia:)

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • Mimi1990 Autorytet
    Postów: 268 193

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jeszcze sporo czasu do zakupu wozka ale najbardziej to podoba mi sie bugaboo :)

    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" wizyta 25.10
    5djyxzkrahkgkrme.png
    atdcjw4zvcdu9pxq.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Relacja z dziś :-) Byłam w sklepie na Puławskiej 430. Była tam TAKO City Sportime, czerwony, cena 1650zł. Ale trzeba zakupić wózek wystawiony w sklepie. O rabacie przy zakupie pan nie bardzo chciał dyskutować, powiedział,że i tak wystawia z najniższą ceną jaką znajdzie w necie. Wózek stał akurat obok Tutka Grander Play i Tambero. I TAKO jest wyraźnie większy, zarówno gondola jak i spacerówka. W przypadku spacerówki to może być zaleta na jesieni i zimą, kiedy trzeba dziecko cieplej ubrać, a wtedy przestrzeń w spacerówce będzie miała znaczenie. W tym sklepie nie mają KIDDY, jest za to Maxi Cosi w limitowanej edycji pokryć, ładne.
    Potem pojechałam znowu do Świata Dziecka na Krakowskiej sprawdzić te ceny Kiddy, bo zastanawiało mnie strasznie jak to zrobili,że mają cenę Evolution Pro 2 599zł, kiedy wszędzie indziej to 749zł. Pan sprawdzał w systemie i się zamotał. Mówił,że ta niższa cena jest za fotelik z możliwością przypinania na bazie isofix lub pasami, a ta wyższa (bo był tam identyczny na moje oko zestaw za 1399zł) cena dotyczy fotelika Kiddy Evo lunafix, którą mocuje się tylko do bazy isofix, ale ciągle mieszał.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wagi to niektórzy producenci zwyczajnie ją zaniżają, a innym elementem wpływającym na wagę są koła, pompowane zwłaszcza. Centymetr szersza średnica i 1kg więcej. Oraz inne elementy, np. budka. W jednych budkach jest o pas lub dwa dłuższa, Dodatkowe amortyzatory, ilość łożysk w kołach, długość ramy i już się uzbiera 5kg więcej :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabiK, z tego co widzę to w Świecie Dziecka na Krakowskiej mają niezły bałagan a sprzedawcy nie do końca mają pojęcie co sprzedają. Byłam tam dziś i pytałam o cenę fotelik+baza KIDDY Evolution Pro 2 to mi podali 1399 zł + rabat 5%. Spytałam o oryginalne moskitiery KIDDY to mi sprzedawca powiedział, że nie ma ich u nich. Spytałam czy te foteliki KIDYY można przypinać jedynie pasami jesli nie mam ISOFIXa- odp sprzedawcy, że nie.

    Jak dla mnie o wiele korzystniej cenowo i pod kątem wiedzy wypada sklep Maxi Baby. Dogadać się z nimi można do ceny i będą mieli oryginalne akcesoria.

    Teraz wózek :) Czy na Puławskiej jak byłaś to mieli tylko jeden egzemplarz TAKO City Sportime, czy można u nich zamówić? I przy takim zamówieniu cena się zwiększy? Jakoś też mi ten sklep z Twojej opowieści niepewnie wygląda. Nie wiesz czy w niedziele mają otwarte?

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabiK , ponieważ widzę że masz większe doświadczenie :) nie orientujesz się czy adaptery do fotelika KIDDY można zamówić zawsze (skoro producent wózków TAKO je oferuje) czy tylko w tych sklepach co mają też foteliki KIDDY>

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten sklep na Pulawskiej to taki hangar i jeden sprzedawca potrafi udzielic odpowiedzi. Niestety jest bardzo nieszczesliwy,bo opowiedzial mnie i mojemu m ile zarabia, ze przyjeli nowa pania na kase i ona ma tyle samo i ze on rzuca te robote i ze tam ciagle ktos odchodzi z pracy itd. Cena na Sportime jest na ten wozek ze sklepu,teraz Tako ma promocje 10% rabatu do 31.01. Jesli zamowisz inny kolor to juz nie wiadomo jaka bedzie cena,bo sprzedawca mowil,ze on dopiero bedzie wtedy negocjowal z dostawca,wiec w sumie to jakas lipa. Pytalam ile by kosztowala ta Omega Moonlight,ktora chcialabym kupic to nie umial mi powiedziec,bo nigdy nie mial takiego wozka,a to model 2014.
    W Maxi tez nie maja i nie beda mieli Tako,wiec jeszcze wyszukalam,ze sa min 2 stoiska na Marywilskiej i jeden sklep na Bialolece. W pon zaczynam dzwonic i pytac czy maja te modele,bede tezpytac o City Move to dam Ci znac.
    Acha ten sklep na Pulawskiej w internecie jest godz otwarcia w niedziele,ale na drzwiach sklepu tylko do soboty.
    Adaptery do Kiddy roznia sie od tych do Maxi i jesli zalozyc na takie od Maxi to fotelik nie bedzie sie do konca dopinal. Nie kliknie,bo jeden ma zakraglone koncowki a drugi sciete.
    Niestety jeszcze ich na oczy nie widzialam,bo nigdzie nie bylo,ale na stronie Tako juz maja i fotelik i baze,wiec adaptery tez. I mozna zamowic od nich. Koszt 85zl i przesylka 20zl(to chyba za pobraniem)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Maxi Baby adapterow nie bylo,w Swiecie dziecka tez nie. Bo w zadnym nie sprzedaja Tako. Cos niepokojaco trudno dostepne sa wozki tej firmy. Im trudniej mi je znalezc tym bardziej je chce :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak by the way, ja mam teraz duzo czasu i bede jezdzic po calym miescie w poszukiwaniu Tako :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) To troszkę Ciebie wykorzystam. Z Marywilskiej mam 2 wizytówki stoisk z TAKO. Oba mają strony na facebook:

    https://www.facebook.com/jolimpex?fref=ts - boxH132
    https://www.facebook.com/hexpol?fref=ts -boxH024 i H046

    Właśnie patrze, że HEXPOL ma w ofercie również KIDDY :)

    Natomiast nie mogę sobie przypomnieć przed którym stoiskiem ostrzegała mnie szwagierka. Próbowano ją tam oszukać kilka miesięcy temu jak kupowała TAKO MILLE, dając jej nieoryginalne części. Ostrzegała mnie przed stoiskiem z mężczyzną,ale w obu sprzedają mężczyźni :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2015, 19:09

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wymyśliłam ,że obdzwonię wszystkie sklepy wymienione na stronie Tako i będę pytać czy mają konkretnie te wózki.
    Co do Kiddy, przewertowałam internet szukając skąd bierze się różnica w cenie fotelika 599zł a 749zł. Otóż 599zł to Evolution Pro, a 749zł Evolution Pro2, a w świecie dziecka mają je źle oznaczone i stąd sami nie wiedzą który jest który :-) a na oko wyglądają tak samo. Nie doszukałam się różnic, według opisów obydwa mocuje się na bazie i pasami.
    Jeśli nie uda mi się znaleźć Omegi Tako to jeszcze pozostaje mi Babydesign Husky lub Lupo, bardzo dobre opinie, parę mankamentów typu krótka budka i jak dla mnie pałąk w spacerówce mógłby być obszyty eco skórą a nie materiałem, ale to detale. Kolorystyka też do mnie nie przemawia, ale koniec końców nie musi mi pasować do torebki :-)Husky ma fajny zestaw dodatków: mufka, przypinana do wózka torba termiczna na butelkę, kocyk i oczywiście moskitiera i ochrona przed deszczem.

    2r8ri09ksg9rle49.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ