X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Jaki wózek wybrać? WIKI czy Grander?
Odpowiedz

Jaki wózek wybrać? WIKI czy Grander?

Oceń ten wątek:
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 15 listopada 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    wpadły mi w oko 2 modele wózków:

    http://www.tutek.pl/grander-deco.html
    http://www.dymex.com.pl/kolekcje/wiki/wiki-eko.html

    Oglądałam je w sklepach i zrobiły na mnie ogólnie to samo dobre wrażenie. Próbuję znaleźć opinie o nich w internecie i o ile o Granderze jest ich sporo (i niestety są bardzo różne) to o WIKI znalazłam tylko 1. Mam do was pytanie. Czy któraś z was zna / użytkuje któryś z tych wózków? Który byście poleciły?

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje koleżanka zachwala Tutka i ja tez Tutka chyba kupie :)

  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam,ze Tutek super, ale gondolki malutkie. Warto na to zwrócić uwagę.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Eli Autorytet
    Postów: 951 634

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nam sie tez tutek grander ostatnio spodobał :) Ale ostatnio dojrzalam tutek tirso z ecoskory i teraz mamy dylemat ;) Na szczescie jeszcze troche czasu na decyzje jest :D

    iv096iye2nwxgbh1.png
    zi139jcgosgurbhf.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak swoja droga to kiedy zamierzacie dokonac zakupu? Ja myslalam,zeby tak w 7mcu,bo boje sie,ze te ostatnie dwa mce moze mi byc juz troche ciezko. Juz teraz zdarzaja mi sie zadyszki.

    Anioł lubi tę wiadomość

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Cieszę się, że mój wątek nieco się rozruszał. Po dokładnych oględzinach odradzam zdecydowanie zakup wózka WIKI, pełno w nim niedoróbek. Natomiast w oko wpadła mi inna Polska firma Camarelo. i znów pojawił się dylemat; Camarelo czy TAKO Extreme? Któraś z was może coś powiedzieć o tych modelach?

    Co do Tutka. Byłam w salonie TUTKA w Markach i wózki sprawiają świetne wrażanie. Ale poczytajcie sobie opinie o tych wózkach w internecie. Tyle nehgtywnych opinii nie może być wyssanych z palca. Więc ja osobiście nie zaryzykuje i Tutka odrzuciłam.

    Z terminiem kupna wóżka też nie ma co przesadzać....leci gwarancja niepotrzebnie. Teraz można wybrać model, kolorystykę, sklep itd a potem zlecić komuś zakup :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2014, 21:17

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 26 grudnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie jestem pod wrazeniem Tako City Sport czy jakos tak, czytalam same pozytywne opinie,gondolka duza i te okienka w gondolce :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obejrzałam internetowo ten wózeczek Tako City i również bardzo mi się spodobał. Mój dylemat pozostał niestety, gdyż te wózki firmy Camarelo są o ok. 5kg lżejsze :(. A to spora różnica. Natomiast moje serducho podpił Tako City :(.

    GabiK lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałabym Camarelo! Dobrze się prowadzi i jest zwrotny. Tako mnie jakoś nie przekonał, ale to może ze względów wizualnych. Wszystko zależy Dziewczyny od budżetu.

    Ja sama kupiłam RIKO NANO i wiadomo będę zachwalać (Camarelo jest praktycznie jego tańszym klonem :) ). Wiele dziewczyn poleca też Bebetto Luca (ok 1350zł) jednak wg mnie mają mały koszyk.

    Jeżeli ktoś chce ciut droższy wóziu to JEDO FYN Memo - polski producent, dobre wykonanie.

  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetto Luca ma sporo mniejszy koszyk i sam w sobie jest dość niski (dla wysokiego taty to może być problem), ma nieciekawą gamę kolorów, nieładną jak dla mnie ramę i ogólnie odrzuciłam go po obejrzeniu w Smyku. :)

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też jestem na etapie oglądania, od początku była nastawiona na Maxi Cosi lub X-Lander i zdecydowanie wygrał X-Lander X-move. Jeszcze tylko muszę poszukać najlepszej oferty i pewnie w przeciągu tygodnia zamówię ;-)

    relgh371zl7nd975.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziks a zagladalas do sklepu online dino, wspolpracuja z wieloma producentami i maja dosc atrakcyjne ceny w porownaniu z innymi. A tego X Landera to wybralas Terra? Mnie ten mis przy budce przypadl do gustu,ale nie wiem czy jest odpinany,a synus urodzi mi sie na wiosne,wiec w tym okresie raczej by nie pasowal :-), ale juz spacerowka jak najbardziej. I jeszcze pytanie do forumowiczek- wybieracie wozki 2 w1, 3w1 czy same gondolki na poczatek? I drugie- co z fotelikiem na poczatek? Od producenta czy np. dobieracie Maxi Cosi lub inny? Te od producenta sa zazwyczaj 0-10kg, a Maxi juz 0-13. Wazne tez jest dla mnie,ze czesc fotelikow od producenta nie ma bazy isofix,a my duzo jezdzimy i motanie sie z pasem przy foteliku moze byc uciazliwe. Przetestowalismy od kolezanki Maxi Cosi City,ktory takiej bazy nie ma i prawidlowe zakladanie pasa jest dosc czasochlonne, nie wspominajac o tym,ze pasy sie szybko wystrzepia od przeciagania pod plastikowymi zaczepami:-(

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno wezmę wózek 2 w 1. Wolę sama mieć wpływ na to jaki będę mieć fotelik. fotelik mam już wybrany i jest to KIDDY :

    http://www.kiddy.de/pl/nosidelka/babyschalen/nosidelko-kiddy-evolution-pro2.html

    Na jego wybór wpłynęła ogromna gama kolorów, możliwość regulacji pochylenia (czego nie ma w MaxiCosi a co jest ważne dla niemowlaka), to, że w przypadku jakiegolwiek wypadku producent wymienia fotelik bezproblemowo od razu na nowy, oraz foteliki KIDDY dla wyższej kategorii wiekowej mają również bardzo wysokie oceny w testach. Więc kupując bazę można z niej korzystać bardzo długo.
    Jest on co prawda troszkę większy i cięższy od MaxiCosi, cenowo to samo albo i ciut drożej, ale mnie zachwycił i przekonał.

    GabiK lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannaniedzwiedzia - śliczny ten fotelik! I faktycznie rewelacja z ta możliwością rozkładania. Otworzyłaś przede mną całkiem nowe horyzonty :-)
    Idę poszperać gdzie można kupić i jak z adapterami do wózka :-)

    pannaniedzwiedzia lubi tę wiadomość

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaptery podobno pasują takie jak do MaxiCosi. :)

    Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to mogę powiedzieć gdzie możesz go kupic + bazę + moskitierię. Ja się umówiłam w tym sklepie, ze przy zakupie takiego zestawu ok 150 zł mniej zapłacę za całość :) Czyli właściwie moskitiera wyjdzie mi gratis.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 10:16

    GabiK lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Warszawy :-) podaj gdzie wyszukalas :-) Dzieki.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róg Alei Krakowskiej i Malowniczej (na przeciwko stacji BP) jest sklep Maxi Baby. Jest tam miła obsługa, na temat fotelików rozmawiałam z panem sprzedawcą, który właśnie wspomniał o zniżce jakiej może mi udzielić jeśli kupię zestaw.

    http://www.maxi-baby.pl/i2,kontakt.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 14:31

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro sie tam wybiore,bede w okolicy :-) Dzieki :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabiK szukam na ceneo, bardzo dobrą ofertę znalazłam tez na allegro gdzie mam cały komplet wraz z parasolką, ochraniaczami itd za ok 2,5 tys. Jeśli chodzi o fotelik to raczej MaxiCosi, który ma możliwość montażu na wszystkie 3 sposoby, niestety nie mamy w aucie isoFixów więc zdecydujemy się na bazę. Dużo jeździć nie będziemy ale mimo wszystko motanie się z pasami jest uciążliwe. Jeśli chodzi o fteliki to polecam stronę http://fotelik.info/ Słuchajcie nie ważne czy piękny czy też nie jak nie ma oceny min. 4 nie kupujcie! Tu chodzi o bezpieczeństwo waszego malucha.

    Kolor wózka raczej ten czerowono-pomarańczowy, terra ma moja koleżanka ale jakoś ten kolor nie przypadł do gustu mojemu mężowi. Futerko jest jak najbardziej odpinane.

    GabiK lubi tę wiadomość

    relgh371zl7nd975.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czegoś nie rozumiem w wypowiedzi dziks_power:)

    Baza jest montowana na isofixach...bez isofixow w aucie chyba nie kupuje sie bazy bo i jak ją zamontować?

    1usagu1ro3mz6qy5.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ