X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr jak często macie wizyty ginekologa?
Odpowiedz

jak często macie wizyty ginekologa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 22 maja 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak one wyglądają, czy zawsze robi usg, wymaz, badanie szyjki, morfologię i mocz? i co tam jeszcze powinno być? Zastanawiam się mocno nad zmianą, bo mój wygląda jakby mu się nie chciało.

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wizyty są raz na miesiąc, na każdej wizycie mam mierzone ciśnienie, badana szyjke, usg, i ważenie. Kolejna wizyta 11.06 i wtedy mam zrobić jeszcze raz morfologie i mocz no i będzie to już usg polowkowe.

  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 22 maja 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizyty na NFZ co 2 tyg. Na każdej badanie szyjki, usg oraz mierzone cisnienie. Oprócz tego co jakiś czas badania z krwi (morfologia, TSH, toksoplazmoza, Hiv itp.) i mocz.

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodzę na NFZ co 2wizytę mam krew i mocz, na każdej ciśnienie, ważenie i USG(co miesiąc Sama robię co miesiąc TSH.
    Szyjkę miałam badaną tylko 2x ale nie u mojego lekarza tylko w szpitalu, po plamieniu i na połówkowym , gdzie poszłam prywatnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę prywatnie co dwa tygodnie,ale tylko przez taśmę owodniową,jednak juz będę chodzić jak wczesniej,czyli co trzy tygodnie -na kazdej wizycie mam USG,ważenie,mierzenie ciśnienia oraz badana szyjkę. Jesli o badania chodzi,to jak do tej pory miała robione dwa razy-pierwszy raz na poczatku ciąży,wszystkie potrzebne badania-bylo ich sporo,a drugi raz teraz-morfologię i mocz,bo gin uważam,ze nie ma potrzeby robic innych,bo byly książkowe...
    Oczywiście jak miałam zapalenie pęcherza,to tez badanie moczu:)

  • ss Autorytet
    Postów: 1419 1100

    Wysłany: 22 maja 2015, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam co 4tyg,zawsze badanie szyjki, usg, wazenie i miezrzenie cisnienia.raz mialam cytologie.no i zlecone wszystkie badania z krwi i dwa razy mocz i morfologie.chodze prywatnie.

    f2wl3e5evgpro1oz.png

    nzjd9jcg6dvkhdf7.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 23 maja 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chodzę co 4 tygodnie. Na każdą wizytę robiłam morfologię i mocz ale to dlatego,że miałam lekką anemię,dostałam żelazo na receptę i musieliśmy sprawdzać czy jest jakaś poprawa.
    Ostatnio wyniki były dobre,żelazo pomogło więc nie muszę robić badań na następną wizytę.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 23 maja 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta mniej więcej co miesiąc-badana szyjka,usg, ciśnienie+waga.Robiłam badania w pierwszym trymestrze w drugim mam powtórzyć tylko mocz i morfologie

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Ciri Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 24 maja 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi raz będę szła po 5 tyg, a jestem w 16 tyg. Przed pierwszą wizytą robiłam wszystkie badania, teraz nie zleciła mi żadnch

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na początku miałam wizyty co 2 tyg a teraz różnie co 3-4 tyg. chodzę na NFZ, jeśli coś się dzieje mogę przyjść bez problemu częściej i mnie przyjmą, na wizytach mam standard:pomiar ciśnienia, ważenie, badanie szyjki, i co jakiś czas badania moczu i z krwi.USG nie mam co wizyte. jestem w 23 tyg i np. mocz miałam chyba 4 razy i tyle samo morfologie.

  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę co trzy tygodnie prywatnie. Zawsze mam morfologie, glukozę, mocz i tsh. Na wizycie usg, badanie szyjki, pomiar ciśnienia i ważenie. Myślałam, że za często te wizyty ale jak widzę to niektóre z Was mają co 2 tyg. to nie jest tak źle ;)

  • malami86 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 25 maja 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prywatnie wizyta co 4 tygodnie bo na tyle mam wypisywane zwolnienia. Badanie szyjki, cisnienie, wazenie, morfologia, tsh i ft4, mocz i usg.

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 25 maja 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to już się upewniłam co do decyzji o zmianie. niechętny do robienia usg :(

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 26 maja 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta prywatnie, w tej chwili raz na miesiąc bo sprawy tarczycowe są uregulowane.
    Na wizycie zawsze usg, ważenie, ciśnienie, badanie szyjki. Do tego na wizytę muszę przynosić wyniki: morfologia krwi, badanie ogólne moczu, tsh, ft4 i jakieś dodatki w zależności od widzimisię lekarza :).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do przychodni prywatnej, ale do ginekologa na NFZ. Wizytę mam co trzy- cztery tygodnie, na każdej dostaję skierowanie na badanie moczu i morfologię, mam badanie ginekologiczne szyjki, ciśnienie i ważenie. Czasem jak Pani Doktor uważa za potrzebne to robi mi szybkie usg takim "podręcznym" sprzętem.

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 21 marca, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy też jaki masz tryb życia i jakimi chorobami jesteś obciążona. Oprócz tego co dziewczyny u góry napisały no to jeżeli w trzecim pokoleniu były nowotwory to przydałyby się też badania pod ich kątem.
    Daję tutaj namiar na przychodnię w Skawinie: https://rcmskawina.pl/zakres-uslug
    Można zapisać się do lekarza i wykonać niezbędne badania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ