X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny :) a więc tu się zaczyna problem.Póki co ewentualne imię dla dziewczynki po ciężkich negocjacjach zostało wybrane-Oliwia.Ciężko było bo mojemu narzeczonemu nic nie pasuje.Powiedziałam mu że to moje dziecko a on był pracownikiem :D oczywiście w żartach.Teraz tak myślałam że przecież może być chłopak i co wtedy?Macie jakieś pomysły na imię dla chłopca?Bardzo podoba mi się Fabian no ale oczywiście tatusiowi malucha nie pasuje.A co wy myślicie na temat tego imienia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2015, 19:37

    dddodiii, Anet@, ana1122, Sheis lubią tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też był spór ale o imię dla dziewczynki, ja od początku czułam że będzie chłopak i jest Filip i co do tego imienia byliśmy od początku zgodni. Dla dziewczynki chciałam Kornelia mąż nie, może Zosia - ale babcia męża ma na imię Zosia i jakoś nie bardzo mi się dobrze kojarzy Zosia niby ładnie ale Zofia hmm...
    Oliwia już jest w rodzinie :-)

    Mi przez głowę przeleciało imię Fabian ale to było już po ustaleniu że będzie Filip jednak pierwsza myśl najlepsza ;-)
    Kacper - za dużo już się słyszy tego imienia, dwie koleżanki mają już Kacperkow
    Wojtuś - mi się podoba, ale tylko zdrobniale
    Piotruś - też fajne

    Odpadają imiona typu Dżesika, Brajan, Emma, Nadia ipt

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2015, 19:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam aby byl Filip, ale jest Filipinka ,czyli Dagmara Izabella

    Fabian - podoba mi się

    Reggina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Kochane dziewczyny :) a więc tu się zaczyna problem.Póki co ewentualne imię dla dziewczynki po ciężkich negocjacjach zostało wybrane-Oliwia.Ciężko było bo mojemu narzeczonemu nic nie pasuje.Powiedziałam mu że to moje dziecko a on był pracownikiem :D oczywiście w żartach.Teraz tak myślałam że przecież może być chłopak i co wtedy?Macie jakieś pomysły na imię dla chłopca?Bardzo podoba mi się Fabian no ale oczywiście tatusiowi malucha nie pasuje.A co wy myślicie na temat tego imienia?
    Moja też Oliwka :-) U nas w ogole nie bylo innej opcji,bo Oliwka kojarzy nam sie z nasza ukochana Grecją :-) Stwierdziliśmy,ze Oliwka-to jest wlasnie nasze przeznaczenie :-)
    A dla chłopaczka fajne imiona to Mateusz-Mati, Nikodem-Nikoś, Kacperek, Bartuś...:-)

    Martika87 lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że to ciężki temat do dyskusji :) Bo jednak o gustach :D Mi się Fabian nie podoba, ale dla chłopaka mało które imię w ogóle brałam pod uwagę. Na początku chciałam Erwin lub Edgar (nienawidzę popularnych imion), ale NIKT w rodzinie się nie zgodził :D Zostało na Krzysztof lub Grzegorz, ale bez mojego entuzjazmu. Dla dziewczynki zawsze chciałam Zosia po prababci, ale teraz co 5 jest Zosia od paru lat... Więc Matylda! Ale mężowi się nie spodobało :P Wymyślił Klementysię (po swojej prababci) i tak zostało ;) Chociaż rodzice moi i jego średnio zachwyceni. No cóż, oni już mieli szansę :P Ja nadal mam małe wątpliwości, bo nie lubię zdrabniania i skracania imion, a Klementyna to jednak długie i pewnie będą wołać TYSIA, Tyśka... A mi się totalnie nie podoba. Lubię Małgorzatę, Małgosię, ale Gośka - okropne... I weź tu człowieku wybierz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2015, 22:55

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia dokładnie mój na drugie będzie miał Grzegorz po tatusiu, jak już jest jakieś imię to jest ładne w formie zdrobnialej albo na odwrót albo kojarzy nam się z daną osoba i odpada :-P
    A co do rodziców masz rację już mieli okazję się wykazać mi jak się będą wtrącać w wychowanie albo mówić że coś robię nie tak to właśnie w taki sposób będę im odpowiadać że już mieli okazję się wykazać :-P

    polkosia lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi teściowie, to zaproponowali, żeby po nich dać imiona. No chyba ich głowa boli...

    Caramel, Aga23, Fatim, agania, Mama-julka, Est, ald, iluzja, Behemottka, jaskoleczka002, foxylady, Morgiana, mi_lena, Patiw, agapat, przedszkolanka:), Snow White, Foto_Anna, happilyeverafter lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Kornelia :) gdy jeszcze nie znalismy plci, to dla chlopca mielismy przygotowane imie Marcel :)
    Podobaly nam sie jeszcze dla dziewczynki Irmina i Estera :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie co do chłopca nie bylo gadania, bo od zawsze chciałam albo Filipka albo Patryka, no ale niestety :)
    Pierwsza córa, nie wiem, tak po prostu chciałam Natalie i jest, że urodziła się w Kingi to ma Natalia Kinga, młodszej,... to Natalka nadała imię, tak była zachwycona imieniem Weronika, chyba z przedszkola że błagała o to, a następnego dnia po ur Weroniki jest Marii no to Weronika Maria.
    Teraz nie miałam zielonego pojęcia, nie brałam pod uwagę imienia dla dziewczynki, ale mój P, że to jego pierwsze dziecko... dałam mu pole do popisu, mi zostało tylko zaakceptować lub zasugerować coś innego. Z tego co widziałam w naszym mieście w USC nie bylo w ostatnim roku Dagmary :P. Drugie imię Izabella, będzie po siostrze P która zmarła przy porodzie. I wiedzieliśmy od zawsze że jak będzie córka to na drugie będzie miała po cioci.

    kamenkaa, Reggina lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ale pomysl żeby po treściach dać imię, ja tam do swoich nic nie mam ale wystarczy że są :-P w sumie u mnie imię po teście jeszcze bym zniosla ale po teściowej już raczej nie :-P Nie wyobrażam nawet tego sobie, zresztą ciągle mam wrażenie że jest o mnie "zazdrosna" że mój mąż jest za mną, trzymam moja stronę i juz nie jest wyłącznie na jej zawołanie jakiś czas temu zrobiła nawet awanturę że mi przywiózł loda a jej nie i ze może ona też by zjadła :-D.

    Andie lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Karolina pamietam jak o tym opowiadalas :D moja mama i moja tesciowa to Malgorzaty. Rozwazalam to imie, jako drugie. Jednak podjelismy decyzje, ze jedno wystarczy.

    Mi jeszcze wszystko z rak leci ostatnio. Nie potrafilam ukroic wczoraj rowno bulki i kakao porozlewalam:p jakies mam takie nieogarniecie umyslowe :p ciagle mysle o nowym mieszkaniu, o Kornelii i taka gapa ze mnie ;p

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He no u mnie właśnie wszystkie imiona czy po naszych rodzicach czy po kimś odpadają :D
    A bo to nam się z kimś kojarzy i też sporo imion odpada :) nie podobają nam się również te stare imiona. Dziewczynkę chciałam albo Amelkę albo Oliwie, na Amelie nie uzyskałam zgody :D Dla chłopca nie chce imion typu Kuba Mateusz, tych popularnych a więc pracuje nad Fabianem ewentualnie Alan też może być :) troszkę mniej popularne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2015, 10:44

    alicjaaa_d lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak poza tym idę na usg w 17 tygodniu i 4 dniu.Na tym etapie chyba już będzie widoczna płeć?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Moi teściowie, to zaproponowali, żeby po nich dać imiona. No chyba ich głowa boli...
    Mojej przyszłej teściowej imię mi się podoba no ale nie dam tak na imię córce wiadomo :D

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 16 tygodniu mały tak się zaslonil że nie było możliwości żeby tam zajrzeć :-) dopiero w 20 tygodniu na 100% chłopak a ginekolog powiedział mi że 3/4 kobiet czuje co będzie ja od początku czułam że chłopak :-)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caramel wrote:
    U mnie w 16 tygodniu mały tak się zaslonil że nie było możliwości żeby tam zajrzeć :-) dopiero w 20 tygodniu na 100% chłopak a ginekolog powiedział mi że 3/4 kobiet czuje co będzie ja od początku czułam że chłopak :-)
    Ja czuje że dziewczynka :D Zobaczymy czy się sprawdzi.Mówią że na chłopaka się pięknieje a moja cera w stanie obecnym woła o pomstę do nieba włosy też :P ciekawe czy takie przesądy coś jeszcze znaczą

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 44

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też aktualnie ten temat na tapecie. Problemem jest mąż, któremu nic się nie podoba, a pomysły powoli mi się kończą.
    U nas będzie chłopak, ja staram się przeboksować Leona - Leosia lub Tymona - Tymka.

    Najgorsze jest to że jakie imię nie wymyślę zawsze się znajdzie ktoś wśród znajomych i rodziny gdzie już takie jest... ;)

    Aga23, Mama-julka lubią tę wiadomość

    p19uvkcbq15t6635.png
  • Beeblu Przyjaciółka
    Postów: 72 44

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że w wątku trochę imienia "Oliwia" - piękne imię, jakbym miała dziewczynkę to też poważnie bym się nad Oliwką zastanawiała.. :)

    p19uvkcbq15t6635.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Ja czuje że dziewczynka :D Zobaczymy czy się sprawdzi.Mówią że na chłopaka się pięknieje a moja cera w stanie obecnym woła o pomstę do nieba włosy też :P ciekawe czy takie przesądy coś jeszcze znaczą

    Mi od początku mówili że ładnie wyglądam i parę osób mówiło że będzie chłopak coś w tym jest może ;-) gdzieś w którymś wątku dziewczyny pisały o teście obrączki i tez wyszedł chłopak

    Co do imienia Leon - Leos, sąsiedzi mają psa pekinczyka i wabi się Leon i kilka razy w ciągu dnia słychać Leos Leos

    Tymoteusza znam tylko jednego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2015, 11:18

    Beeblu lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje psy to Hania i Lena i chociaż Hania nam się mega podoba, to głupio tak teraz, jak pies też Hania :D

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ