X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • marzenka Koleżanka
    Postów: 36 5

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze chciałam Jasia po dziadku, ale mężowi się źle kojarzy (Jaś Fasola, Jaś z kawałów itp).

    I będzie Aleksander - imię wybrane chyba z 4 lata temu, zanim jeszcze zaczęliśmy myśleć o staraniach :) kiedyś stwierdziliśmy, że to fajne imię dla chłopca i tak zostało :)

    Dla dziewczynki podobało nam się Hania, ale w rodzinie jest już kilka, a z racji tego, że żadne inne imię dla dziewczynki nas nie urzekło to miała być po prostu Aleksandra ;)

    Domi82 lubi tę wiadomość

  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 539 563

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nasza córeczka będzie miała na imię Amelia :)

    👧🏼🩷 Amelia 23.12.2015
    💔 cb 21.12.2023 (5tc)
    👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 5.08.2023

    👩🏻 31 l. (1993)
    👱🏼‍♂️ 44 l. (1980)

    Starania od: 12.2023

    💊 Omegamed optima start, Fertistim, Wit. C, Magnez, Cynk, Selen + Wit. E
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenka ja tez bym chciala Aleksandra ale moj maz nie chce
    A dla dziewczynki lade jest Carmen

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2015, 19:11

    binka76 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen moze i ladne, nie wiem, alw pomyslcie jak dziecko bedzie szlo przez zycie z jakims udziwnionym imieniem ............

    Liskova, mi_lena lubią tę wiadomość

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas miał być Wiktor, ale po drodze gdzieś to imię "zaginęło" :D wczoraj mojego dorwałam, podał propozycje Adam, Tymon, Bruno.. podobało mu się jeszcze Borys.. zgodziłam się na Adama i mieliśmy Adasia przez kilka godzin :D rano wpadł do domu z pracy, że będzie Tymon! i mam nadzieję, że już zostanie bo to wymyślanie jest męczące :D a że braliśmy to imię pod uwagę przy drugiej ciąży (córa wyszła :) ) no to będzie Tymek :)

    uska31 lubi tę wiadomość

  • Martyna8888 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam problem z imieniem dla dziewczynki, te ktore mi sie podobaja naleza do tych bardziej popularnych a nie chce zeby w przedszkolu/szkole byla w grupie/klasie wsrod kilku dziewczynek o tym samym imieniu. Udziwnione imiona tez odpadaja. Nie konsultowalam jeszcze imion z partnerem, ale coraz bardziej zastanawiam sie nad imieniem KARINA albo NELA (jako samodzielne imie, a nie zdrobnienie od Kornelii). Co myslicie o Nelce, Nelci? ;) Dla mnie jest tak samo przyjemne jak Lena czy Maja a nie oklepane (w zasadzie nie znam zadnej Neli)

    xnw443r8o36071zr.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela jest dla mnie jak Pola: bardzo mi się podoba, dla małej dziewczynki super, ale dla dorosłej kobiety już mi się średnio widzi.

    mi_lena lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u mnie w końcu będzie Aleksander :)

    Domi82 lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 18 września 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my zaczęliśmy mówić, że podoba nam się imię Leon. Tylko, że... jak ludzie to usłyszą to dosłownie brak reakcji. Chyba są w totalnym szoku, że takie imię podoba nam się. Jeszcze nikt nie powiedział "ale ładnie", czy coś w tym stylu. A teściowa wręcz zasugerowała, że jeszcze nie raz będziemy patrzyli w kalendarz i zmienimy zapewne.

    zenia2084 lubi tę wiadomość

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 18 września 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    I u mnie w końcu będzie Aleksander :)
    Ja chcialam Aleksandra, ale maz nie. I stanelo ze bedzie Szymon

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 18 września 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Ja chcialam Aleksandra, ale maz nie. I stanelo ze bedzie Szymon
    Hee ja tak długo wierciłam dziurę w brzuchu mojemu że nie miał wyjścia :D
    W zasadzie nasz związek od zawsze taki był że jak ja się uparłam to tak było :)

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Edycia204 Koleżanka
    Postów: 46 21

    Wysłany: 18 września 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie bedzie Konelia :)

    hchy3e3kxyb1ircx.png
    28.07.2014-- Aniołek --12 tc
  • mysz85 Koleżanka
    Postów: 60 39

    Wysłany: 24 września 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas będzie Stasiu. Szkoda że to popularne imię, ale bardzo mi się podobało od dawna. Poza tym mąż już do brzucha mi mówi "Co dziś u Ciebie słychac Stasiu?", wiec juz musi zostac, żeby dziecku w głowie nie mieszać ;)

    Babu, mamuśka1 lubią tę wiadomość

  • mama91 Przyjaciółka
    Postów: 102 24

    Wysłany: 25 września 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj dowiedziałam się ze będzie dziewczynka tak wiec Kornelia ;)
    Dla chłopca miało być Tymon ;)

    Edycia204 lubi tę wiadomość

    2fd53eed.gif
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 27 września 2015, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas załamka. Reakcje na imię Leon są dobijające "skąd takie imię?', "chyba Leszek?" "że jak?" "a jeszcze pewnie zmienicie" albo śmiech i czekanie na podanie "właściwego" imienia.
    Jestem załamana. Mąż mówi, że to nam ma się podobać, ale jak widzę takie zachowania to mam jakieś dziwne odczucie wewnętrznego wstydu przed wymawianiem tego imienia publicznie, bo boję się reakcji.
    Nie chcę robić pośmiewiska z dziecka.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Anne B. Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 28 września 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mężem postanowiliśmy, że damy dzieciątku po dwa imiona. I będą rozpoczynały się na literę od imion rodziców czyli nas:)

    Dziewczynka- Anastazja Klara
    Chłopczyk- Krystian August/Augustyn

    Jestem w 18 tygodniu ciąży ale jeszcze nie znam płci dzieciątka.

    PS: Czy któraś z mam jest z okolic Tarnowa/Krakowa ? Fajnie było by poznać mamę do wymiany doświadczeń. Pozdrawiam :)

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 6 października 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mareczkowa wrote:
    A my zaczęliśmy mówić, że podoba nam się imię Leon. Tylko, że... jak ludzie to usłyszą to dosłownie brak reakcji. Chyba są w totalnym szoku, że takie imię podoba nam się. Jeszcze nikt nie powiedział "ale ładnie", czy coś w tym stylu. A teściowa wręcz zasugerowała, że jeszcze nie raz będziemy patrzyli w kalendarz i zmienimy zapewne.


    Mój Leon zmienił się w Michała. Suma sumarum będą M&M czyli Marcel i Michał :) Leon mi się bardzo podoba, ale reakcje właśnie są dziwne.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 7 października 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku czułam, że będzie córka - czekam tylko na potwierdzenie tej wiadomości :) Od początku było wiadomo, że będzie Jagoda - jak tylko usłyszałam to imię to wiedziałam, że będzie pasowało do naszego dziecka a znaczenie imienia utwierdziło mnie w tym. Otwarta, altruistyczna, ciekawa świata.
    Jeśli będzie chłopak (chociaż nie wierzę w to) to Tymoteusz lub Mikołaj.

    O gustach się nie dyskutuje ale nasza 6-letnia kuzynka powiedziała: Ciociu nie można nazwać dzidziusia owocem ;)

  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 7 października 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela87 wrote:
    Mój Leon zmienił się w Michała. Suma sumarum będą M&M czyli Marcel i Michał :) Leon mi się bardzo podoba, ale reakcje właśnie są dziwne.

    No właśnie u nas chyba Leon zamieni się w Wojtka. Chociaż Michał to też była jedna z moich propozycji :)

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 8 października 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jesli dziewczynka to Łucja lub Anna, a jesli chłopczyk to Szymon ale co do chłopca jeszcze sie zastanawiamy nad imieniem ;)

    Ryjek lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ