X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 16 lutego 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bedzie Mia lub Nathan...
    Imiona juz od poczatku staran wybrane i do dzis kroluja u nas i sa numerem 1 a staralismy sie prawie 5 lat wiec chyba sie juz nie zmienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 20:50

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 18 lutego 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    U nas bedzie Mia lub Nathan...
    Imiona juz od poczatku staran wybrane i do dzis kroluja u nas i sa numerem 1 a staralismy sie prawie 5 lat wiec chyba sie juz nie zmienia
    Mało spotykane ale bardzo ładne. Ja jednak dawałabym imiona przy których dziecko nie musiałoby komuś zapisującemu jak sie nazywa tłumaczyć że jest np. Nathanem a nie Natanem, Nicolą a nie Nikolą lub Angeliką a nie Andżeliką. My takie imiona raczej omijamy a jeśli już to dawałabym tak jak jest po Polsku (oczywiście przy założeniu że mieszkamy w PL :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ccierpliwa nie mieszka w Polsce :)

    edwarda20 lubi tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 lutego 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie jak Czara mowi ;)
    W moim przypadku dziecko musialoby sie tlumaczyc i literowac po stokroc jakby sie mialo nazywac Andrzej Katarzyna czy Blazej wiec ja typowo polskie imiona omijam szerokim lukiem tym bardziej ze powrotu do pl nie planujemy

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 19 lutego 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś potwierdzone harmony będzie Pola

    arya12 lubi tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • blama Autorytet
    Postów: 477 523

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w brzuszku mieszka Milenka :)

    wirbażka lubi tę wiadomość


    ex2btv73igihq37e.png

    relgx1hp11ql973x.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 20 lutego 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas coś się wyklarowało. Z listy imion zniknęła Helena i Ola. Hubert będzie miał siostrę Hanię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2018, 13:38

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • krooolik Ekspertka
    Postów: 160 109

    Wysłany: 23 lutego 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mąż się upiera przy Alicji (obiecałam mu to, jak uda mu się zrobić dziewczynkę ;-)), ale ja nie jestem pewna i bardzo mi się podoba Elena.

  • Dominisia Koleżanka
    Postów: 31 28

    Wysłany: 23 lutego 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas prawdopodobnie będzie Weronika, jeszcze nie jesteśmy pewni na 100% płci, na zwykłym USG tydzień temu pani gin. powiedziała, że chyba dziewczynka, ale nie jest pewna. Więc musimy czekać do polówkowych (7 marca),informacja na Dzień Kobiet :)

    Werka921 lubi tę wiadomość

    2nn3dqk3ds2l0kr6.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 24 lutego 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się podoba Tadeusz... Tadek, Tadziu. Tylko jeszcze musze się porządnie zastanowic czy to aby nie za starodawne imię itd...

    E_linka2 lubi tę wiadomość

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 24 lutego 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia wrote:
    U nas prawdopodobnie będzie Weronika, jeszcze nie jesteśmy pewni na 100% płci, na zwykłym USG tydzień temu pani gin. powiedziała, że chyba dziewczynka, ale nie jest pewna. Więc musimy czekać do polówkowych (7 marca),informacja na Dzień Kobiet :)
    Nie chce być narcyzem, ale ja tam lubię swoje imię, więc popieram haha:)

    Dominisia lubi tę wiadomość

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 24 lutego 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka921 wrote:
    Nam się podoba Tadeusz... Tadek, Tadziu. Tylko jeszcze musze się porządnie zastanowic czy to aby nie za starodawne imię itd...

    Moje dzieciate przyjaciolki mowią, że teraz w przedszkolu ich dzieci pełno Tadziów, Czesiów, Kaziów i Józiów. Więc nie jest starodawne. Lepiej Tadzio niz Brajan ;p


    U mnie będzie Henryk :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2018, 10:20

    Leticia, Maja84 lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 24 lutego 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Moje dzieciate przyjaciolki mowią, że teraz w przedszkolu ich dzieci pełno Tadziów, Czesiów, Kaziów i Józiów. Więc nie jest starodawne. Lepiej Tadzio niz Brajan ;p


    U mnie będzie Henryk :)
    Bo u nas to Tadzio się nam podoba i do tego jest po dziadku, który niestety zmarł zanim ja się urodziłam, od strony mojego taty

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 lutego 2018, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka921 wrote:
    Nam się podoba Tadeusz... Tadek, Tadziu. Tylko jeszcze musze się porządnie zastanowic czy to aby nie za starodawne imię itd...

    A co to za różnica? :)
    Ważne, ze Tobie i ojcu dziecka się podoba. Nie ma lepszych i gorszych imion, nie uważam, że starsze imiona są lepsze czy gorsze od nowoczesnych :)

    Nadawanie imienia to przywilej rodzica - my dajemy dzieciom takie jak nam się podoba, a dzieci, dają swoim dzieciom, takie jak im się podoba i się koło (nie)zadowolenia kręci. Każdy spełnia się w kolejnym pokoleniu ;)

    Pomyśl sobie, że to nie wyrok - w najgorszym przypadku, jak dziecku imię bardzo będzie przeszkadzać to zawsze może zmienić ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Werka921 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 25 lutego 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A co to za różnica? :)
    Ważne, ze Tobie i ojcu dziecka się podoba. Nie ma lepszych i gorszych imion, nie uważam, że starsze imiona są lepsze czy gorsze od nowoczesnych :)

    Nadawanie imienia to przywilej rodzica - my dajemy dzieciom takie jak nam się podoba, a dzieci, dają swoim dzieciom, takie jak im się podoba i się koło (nie)zadowolenia kręci. Każdy spełnia się w kolejnym pokoleniu ;)

    Pomyśl sobie, że to nie wyrok - w najgorszym przypadku, jak dziecku imię bardzo będzie przeszkadzać to zawsze może zmienić ;)
    Taa, ale zobacz ile jest teraz w Polsce Jessic i Brajanów... Często niestety są te imiona obiektami zartow. Po prostu nie chce też żeby dziecko się wstydziło przez nasze widzimisie.
    To wiadomo, ze nie każdemu się będzie podobać :). Np. mojej mamie się nie podoba i mówi, że będzie musiała jakaś ksywkę wymyśleć ładna żeby nie wołać po imieniu.
    Ja tam jestem zdania, bliscy jeszcze pokochaja imię, dziecko nada urok :)

    ckai43r8l4qmvtn4.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 lutego 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka921 wrote:
    Taa, ale zobacz ile jest teraz w Polsce Jessic i Brajanów... Często niestety są te imiona obiektami zartow. Po prostu nie chce też żeby dziecko się wstydziło przez nasze widzimisie.
    To wiadomo, ze nie każdemu się będzie podobać :). Np. mojej mamie się nie podoba i mówi, że będzie musiała jakaś ksywkę wymyśleć ładna żeby nie wołać po imieniu.
    Ja tam jestem zdania, bliscy jeszcze pokochaja imię, dziecko nada urok :)

    Wydaje mi się, że z każdego imienia można sobie żarty robić. Dzieci potrafią być kreatywne ;) A śmieją się zwykle nie z powodu imienia dziecka, ale np. dlatego, że go nie lubią, że w ich odczuciu dziecko wydaje się być inne, może jest za spokojne, za ciche, albo przeciwnie. Dając dziecku "bezpieczne" imię nie uchronisz go od żartów. Jak nie imię to znajdą inny powód: ubranie, kolor włosów, fryzura, cokolwiek.

    Moim zdaniem robi się za duże "halo" dookoła tych imion i "rozsądnego ich wybierania". Pamiętam, że u nas w przedszkolu był chłopak imieniem Ernest - i to było wtedy mega dziwne imię! Jednak wszystkie dzieciaki go lubiły bo był miły, pomocny i umiał się bawić z każdym, nikt się z niego nie śmiał. Za to drugi dzieciak, niejaki Konrad - z normalnym imieniem wtedy - totalna porażka, psuł zabawki, był wredny.. Pamiętam, że miał ciężko i naprawdę różnie go wołali ;)

    Imię "nie ochroni dziecka", ważne jak go wychowasz i jaki będzie miał charakter :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • linka220 Autorytet
    Postów: 600 687

    Wysłany: 21 marca 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie Antosia :), a jak jednak okaże się, że chłopak to nie mamy zielonego pojęcia ;)

    hchy3e3km5dqv62g.png
    relganlipvgw9clp.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 22 marca 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie Hanka, albo Łucja...

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to juz wolalabym byc Jessica niz jakas Jadwiga Gertruda czy Boguslawa. Nie rozumiem tego trendu nadawania takich archaicznych imion, tak jakby do wyboru byly tylko same pokroju wladyslawa albo brajana? Nic pomiedzy normalnego juz nie ma? Polakom sie wydaje ze juz chyba prawie tytul szlachecki jak nazwa dziecko kazimierz. Leczenie kompleksow w druga strone wg mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 09:36

    Cccierpliwa lubi tę wiadomość

  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się dla dziewczynki podobają Pola, Zoja, Gaja i Gabrysia. Pola mi siedzi w głowie już z 10 lat, ale teraz Polek jest chyba sporo. I Gabryś też.

    Z chłopcami jest większy problem. Gabryś albo Przemuś miał być. A dzisiaj mi jeszcze Nataniel do głowy przyszedł.

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ