X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ile się średnio tyje w 2 trymestrze?
Odpowiedz

Ile się średnio tyje w 2 trymestrze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie :) Dopiero zaczynam 2 trymestr, mam 158 zm wzrostu i normalne BMI. W 1 trymestrze nic nie przytyłam, a właściwie schudłam 1,5 kg i potem je odzyskałam, więc wyszło na zero. Ale już widzę, że zaczynam więcej jeść (chociaż się nie objadam do zapchania) i teraz po 13 tyg przytyłam 1kg w tydzień. Czytałam, że średnio powinno się ok. 0,5 kg na tydzień i boję się, że jak tak dalej pójdzie to przytyję niezdrowo za dużo. Jak to u was jest?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 20 tygodniu ijuz 8kg do przodu.

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od kiedy te +8kg? Od 1 miesiąca czy później?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 164, przed ciążą ważyłam 58 kg. Niestety w pierwszym trymestrze zgubiłam 3-4 kg (trochę mi się zwracało :P ) a teraz znów ważę 58 kg :) myślę że teraz będę przybierać :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym trymestrze przytyłam 1,5 kg, a łącznie od początku do teraz 4,5 - mimo że nigdy się tak niezdrowo nie odzywialam (nie jem warzyw, trochę owoców i niestety slodycze). Ale dużo się ruszam, 3x tyg basen, codziennie ok. 30 minut ćwiczeń w domu lub spacer. Na szczęście nie puchne. Moja przyjaciółka (teraz 40 tc) w całej ciazy przytyla 10 kg, najwięcej w II trymestrze - chyba 6.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2016, 23:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sznurowka wrote:
    A od kiedy te +8kg? Od 1 miesiąca czy później?
    Od poczatku ciazy bardzo szybko zaczełam tyc

    Nati91 lubi tę wiadomość

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela31 wrote:
    Od poczatku ciazy bardzo szybko zaczełam tyc

    to jest 0,4 kg na tydzień średnio to nie tak źle :)
    ale widzę, że jest to sprawa bardzo indywidualna, więc muszę się sama obserwować i pilnować, bo za mało się ruszam chociażby :(

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sznurowka wrote:
    to jest 0,4 kg na tydzień średnio to nie tak źle :)
    ale widzę, że jest to sprawa bardzo indywidualna, więc muszę się sama obserwować i pilnować, bo za mało się ruszam chociażby :(
    Jeden miesiąc nic nie przytyłam dlatego tak wychodzi.A ostatnio kg na tydzien,a powinno sie mniej.

  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 23 tyg. i przytyłam 2 kg. Podobnie miałam w pierwszej ciąży, a dzieciaczki zdrowe i pięknie rosną. Mój ginekolog twierdzi, że jak maluszek rośnie to mama wcale nie musi tyć. Znam dziewczyny, które przez całą ciąże przytyły jedynie po 9 kg, a ich dzieci urodziły się z wagą 3,5 kg :)Każdy organizm jest inny :)

  • Mammija Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam juz 9 na plusie waga startowa 53kg wzrost 157.
    W pierwszej ciazy przytylam ok 13kg, a po 6 tyg od porodu juz mialam swoja wage z przed ciazy. Nie ma sie co martwic zgubi sie :)


    dev198pr___.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammija wrote:
    Ja mam juz 9 na plusie waga startowa 53kg wzrost 157.
    W pierwszej ciazy przytylam ok 13kg, a po 6 tyg od porodu juz mialam swoja wage z przed ciazy. Nie ma sie co martwic zgubi sie :)
    No to mnie pociesza, bo jesteśmy podobnych gabarytów. 158 cm i waga startowa 53,6 kg. Liczę też na standard do 15 kg, więcej bym nie chciała :( Nie objadam się potwornie, ale jakoś waga zaczęła lecieć w górę od 13 tygodnia.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 158 cm wzrostu. Start z 45 kg i przez pierwszy trymestr 44-45 ważyłam. Po skończeniu pierwszego tymestru waga ruszyła z kopyta i ważę teraz 49 kg. W miesiąc + 4 kg :(. Ale jak patrze na te wykresy wagi z BBF to jest w normie ... z tym ze te moje 45 kg było sporo pod kreska a teraz nagle w tej środkowej części normy

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teoretycznie dużo, ale chyba miałaś poniżej "normalnego" w BMI co? To wtedy z tego co czytałam można, a nawet powinno się przytyć więcej w ciąży.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, BMI trochę za niskie było. Położna mówi ze wszystko jest ok, ale jak dla mnie to strasznie dużo tyle przytyć w miesiąc. Choć poszło najwięcej w biust ...bo jest ogromny

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • Mammija Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sznurowka wrote:
    No to mnie pociesza, bo jesteśmy podobnych gabarytów. 158 cm i waga startowa 53,6 kg. Liczę też na standard do 15 kg, więcej bym nie chciała :( Nie objadam się potwornie, ale jakoś waga zaczęła lecieć w górę od 13 tygodnia.

    Tak to wyglada, ja tez sie nie obiadam, jestem aktywna do prawie 20tc biegalam, ale taka uroda ciazy, ze trzeba przytyc :) ja tam mysle sobie ze pewnie do 66 -67 dobije. A ja wyjde ze szpitala to pewnie tam z 6 zostawie :) a pozniej poleci z dnia na dzien :)


    dev198pr___.png
  • Mammija Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luliczek wrote:
    Choć poszło najwięcej w biust ...bo jest ogromny
    Ale to powiedzone gruczoly nie tluszcz :) wroci do normy jak skonczysz karmic, a nawet bedzie mniejszy niestety... :/:

    Ciaża to pogrom dla ciała, mozna odzyskac fajna sylwetke, szybko, ale i tak gdzies cos po niej pozostanie...


    dev198pr___.png
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w sumie póki co jakoś bardzo nie przeszkadza ze tyje, o i tak ważę w sumie niewiele nawet jak jest te +4 kg. Najgorzej, że to tak szybko idzie...

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    161cm wzrostu, waga startowa 52. Obecnie 55kg ale waga ruszyła 6tyg temu- podobnie jak u Ciebie sznurowka. Też słyszałam że średnio wychodzi około pół kg na tydzień ale wiadomo, to raczej zależy też od tego czy ktoś miał nadwagę lub niedowagę i wielu innych czynników.

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż dziewczyny, nie ma co płakać widzę. Niestety do tych co przytyją przez całą ciążę 9 kg należeć nie będę, trzeba potem zrzucać i tyle. Tylko mam nadzieję, że się turlać nie będę pod koniec, szczególnie z moim wzrostem :D

    A co do biustu to nie straszcie, ja i tak sama mam małe, a mają być jeszcze mniejsze po karmieniu? Nieeee.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pół kilo na tydzień to naprawdę optymalny przyrost. A co do nagłego tycia to warto zwrócić uwagę, czy to nie przez wodę, która zbiera się w organizmie. Ja tak miałam i ginekolog stwierdził, że mój organizm najwidoczniej nie potrzebuje, aż 2 litrów dziennie. Ograniczyłam wodę, więcej się ruszam i mam nadzieję, że tak zostanie do porodu :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ