X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ile się średnio tyje w 2 trymestrze?
Odpowiedz

Ile się średnio tyje w 2 trymestrze?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    btw. wszystkie jesteśmy zbliżone wymiarami ;) u mnie waga wyjściowa 53 kg i 164 cm :)

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm może faktycznie. Ja co prawda nie ruszam się za dużo.. ale wody piłam dużo przed ciążą i teraz też. A wydaje mi się, że nie potrzebuję aż tyle, bo nawet nie chce mi się pić, tak piję chyba z przyzwyczajenia albo żeby żołądek zapełnić.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 29 maja 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy wzroście 158cm i wadze wyjściowej 45kg teraz w 18tc ważę ok 49 kg, czyli przybyło mi ok 4 kg :) Piję parę litròw wody dziennie, w ogòle nie spożywam niczego co smażone, bo po tym wymiotuję... i nie jem praktycznie żadnych słodyczy i pieczywa, bo mnie od tego odrzuca. Jem za to dużo nabiału i wszystko co ostre :) Myślę że wagę mam dobrą jak na ten etap ciąży, zobaczymy jak będzie dalej :)

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 30 maja 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sznurowka wrote:
    Jak w temacie :) Dopiero zaczynam 2 trymestr, mam 158 zm wzrostu i normalne BMI. W 1 trymestrze nic nie przytyłam, a właściwie schudłam 1,5 kg i potem je odzyskałam, więc wyszło na zero. Ale już widzę, że zaczynam więcej jeść (chociaż się nie objadam do zapchania) i teraz po 13 tyg przytyłam 1kg w tydzień. Czytałam, że średnio powinno się ok. 0,5 kg na tydzień i boję się, że jak tak dalej pójdzie to przytyję niezdrowo za dużo. Jak to u was jest?


    U mnie było bardzo podobnie.
    Przy wzroście 160 cm ważyłam ok 48 kg. W pierwszym i drugim miesiącu ciąży schudłam 1,5 kg ale w 3 wróciłam do swojej wyjściowej wagi. II trymestr zakończyłam z 6kg na plusie czyli ważyłam 54 kg, ale od dwóch tygodni waga stoi mi w miejscu.

    Wizualnie oprócz brzuszka nie przytyłam nic. Z tyłu podobno wyglądam jakbym w ogóle nie była w ciąży. Córcia ładnie rośnie, waży też całkiem sporo, na ostatnim USG w 26 tc 900 gram :)

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w I trymestrze przytyłam tylko 1 kg a obecnie mam już więcej wagi o 5,5 kg. Przed ciążą przy wzroście 162 cm ważyłam 43 kg, więc należę do szczupłych osób. Moja mama też zawsze była szczupła, w ciąży przytyła tylko 9 kg i bardzo szybko wróciła do swojej wagi. Więc mam nadzieję, że po niej to odziedziczyłam i też tak będę miała. A u mnie jak narazie to tylko po brzuchu i piersiach widać, że jestem w ciąży :)

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • Kagura Ekspertka
    Postów: 280 95

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie przytyłam przed ciążą (z 42kg do 51kg przy 150cm wzrostu). W pierwszym trymestrze waga mi skakała i w sumie wyszło na zero, a teraz przybrałam tak ok.2,5 kg. W większości poszło mi w brzuch i w biust. I mam nadzieję, że tak zostanie, nie zależy mi na większych udach czy ramionach :P. Niestety aktywnością nie grzeszę, więc pewnie trochę jeszcze mi ta waga podskoczy, szczególnie że czasem się skuszę na jakiegoś loda czy czekoladę... :)
    Amore2016 wrote:
    pół kilo na tydzień to naprawdę optymalny przyrost. A co do nagłego tycia to warto zwrócić uwagę, czy to nie przez wodę, która zbiera się w organizmie. Ja tak miałam i ginekolog stwierdził, że mój organizm najwidoczniej nie potrzebuje, aż 2 litrów dziennie. Ograniczyłam wodę, więcej się ruszam i mam nadzieję, że tak zostanie do porodu :)
    Tak, to prawda, nie zawsze aż tyle płynów potrzeba. Jak wypijam więcej niż 1,2-1,5l to zazwyczaj aż nie mogę spać w nocy taka jestem opuchnięta. Ale też nie oszukujmy się, do olbrzymów nie należę, więc to pewnie stąd mniejsze zapotrzebowanie. No, i przyswajam płyny popijając po trochu co chwilę, a tak też łatwiej się nawodnić :).

    AKUxp2.png
  • Natka19901 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    waga startowa 53kg, 164cm wzrostu
    I trymestr 1,5kg
    II trymestr (do 20tc)kolejne 1,5 kg

    Natka
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ