X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr II Trymestr
Odpowiedz

II Trymestr

Oceń ten wątek:
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też zasunę swoim pierwszym postem :)
    Z tego co się orientuję, belly nie do końca poprawnie podaje wiek ciąży, ponieważ liczą się skończone tygodnie (pytałam o to dwóch lekarzy), więc ja jestem w 17 tygodniu (17+4), a Ty w 12, więc ja jeszcze nie zaczęłam 5 miesiąca (mimo, że belly twierdzi, że tak), a Ty zaczniesz Ii trymestr kiedy będziesz w 14+0.
    Wydaje mi się, że z tego wynikają też rozbieżności w podziale na miesiące i trymestry.

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz :)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Dzialena Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze w sprawie bólu brzucha. Ostatnio byłam tym zaniepokojona bo codziennie czuje coś :) albo gdzieś mnie pociągnie albo zaboli w dole brzucha lub jakby w pochwie czy szyjce nawet trudno to zlokalizowac. No i na ostatniej wizycie u gin pytałam o to. Mam brać magne B6 trzy razy dziennie i sie tym nie przejmować bo to normalne. Pani dr wytłumaczyła mi, że dzieciątko rośnie i wszystko sie musi poustawiać, poprzesuwać zwłaszcza ze to pierwsza ciaża. Wiec podchodzę do tego z spokojem. Każda z nas jest inna i jedna bedzie to czuła a inna nie.

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hachette wrote:
    To ja też zasunę swoim pierwszym postem :)
    Z tego co się orientuję, belly nie do końca poprawnie podaje wiek ciąży, ponieważ liczą się skończone tygodnie (pytałam o to dwóch lekarzy), więc ja jestem w 17 tygodniu (17+4), a Ty w 12, więc ja jeszcze nie zaczęłam 5 miesiąca (mimo, że belly twierdzi, że tak), a Ty zaczniesz Ii trymestr kiedy będziesz w 14+0.
    Wydaje mi się, że z tego wynikają też rozbieżności w podziale na miesiące i trymestry.

    To ja też pierwszym w tym wątku ;) Liczenie tygodni przez Belly troszkę mnie wkurza, bo nie wiem, czy mogę wierzyć temu co jest napisane w zakładce "ciąża dzień po dniu". Czy moje dziecko już słyszy czy nie? Ma już te prymitywne plemniki (tekst z dzisiaj) czy dopiero za tydzień? Na wszelki wypadek liczę tak jak Wy: Jestem w 21 tc (21t2d). Różnica jest jak między: Mam 30 lat (30lat i 3miesiące) i jestem w 31 roku życia.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w drugim trymestrze ;]. Jestem strasznie ciekawa jak to jest z tym wyliczaniem tygodnia ciąży. W sobotę byłam na badaniach u innego ginekologa , i ten (posługując się teoretycznie tym samym kółkiem do obliczania wieku ciaży) powiedział że jest to mój 13t 4d. Kalendarz belly pokazywał wtedy 12t i 4d ( co by zgadzało się z tym co obliczał kiedys mój gin..... natomiast ja wyliczyłam sobie z kalendarza 13t 0d. Nie rozumiem tego ;]

  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny belly liczy dobrze aczkolwiek inaczej niż lekarze. Lekarze liczą skończone (aczkolwiek nie wszyscy) a belly zaczęte. Większa rozbieżność jest w msc bo belly liczy każdy miesiąc co 4 tygodnie tj dzieli ciążę na 10 miesięcy, co też nie jest wyjątkiem.

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pierwszej rozmowie z lekarzem, kiedy to mialysmy rozbiezne opinie doszlam do wniosku, ze wynika to z roznic jezykowych. Bo po polsku mowi sie "Jestem w X tygodniu" czyli nacisk jest na tydzien, ktory sie rozpoczal, ktory trwa, a po angielsku "I'm X weeks pregnant", czyli z perspektywy tygodnia, ktory sie skonczyl i jest za nami. Takze na chwile obecna Jestem w 14. tygodniu ciazy i I'm 13 weeks pregnant ;)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;] tydzień wtą czy w drugą stronę w zasadzie nie ma większego znaczenia ;]

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma znaczenie o tyle, że już chciałabym móc powiedzieć "jestem w 6 miesiącu" :) Każdy kolejny etap sprawia mi frajdę i dłuży mi się dobijanie do kolejnego miesiąca, nie mogę się go doczekać. Ale z drugiej strony... choć ciąża jest dla mnie nowym, zachwycającym uczuciem, to przecież jestem w niej już PÓŁ ROKU! Ktoś powinien przeprowadzić badania na temat dualizmu odczuwania czasu przez ciężarne. Jak to jest, że zarazem dłuży mi się oczekiwanie na kolejny etap, ale i całość tak szybko mija ;)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny nie wiem czy Wy też tak macie ale po 20 tyg ciąża zaczęła mi dużo szybciej mijać, teraz jakoś te tygodnie zaczęły przeskakiwać, porównuje to do życia po 18 urodzinach :)

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eforts znajoma tez mi tak powiedziala, ze po polmetku jej szybciej to zaczelo leciec, a mi sie te tygodnie dluza jak flaki z olejem. Chce juz widziec i czuc, ze jestem w ciazy, a to wszystko tak wolno sie dzieje ;)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka miałam to samo :) ale drugi trymestr biegnie szybciej niż pierwszy :)

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eforts, u mnie II tez biegnie szybciej. Moze dlatego, ze nie mdli mnie dzien i noc jak w pierwszym i nie patrzę bezmyślnie w ścianę przez kilka godzin dziennie, bo jakikolwiek ruch oczami powoduje torsje ;)Kurczę, ale już wtedy byłam szczęśliwa :)

    eforts lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi nic nie dolega, a czas sie dluzy.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi tez sie czas dłuży ;] na razie czekam na okrągły brzuszek.... na razie wyglądam jakby przybyło mi troche tłuszczyku w pasie i nic poza tym....

  • Suri Ekspertka
    Postów: 130 170

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też dłuży się każdy dzień. Oby do lutego. :)

    oar8ugpj0xvubjt5.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zokeia ja potrafiłam się popłakać, że mąż tak sobie swobodnie rozmawia przez tel i ma tylko siły na to :) a ja ponad 2 msc ciągłych wymiotów!!! I jeszcze mi się zdarzają :)

    zokeia lubi tę wiadomość

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie! A teraz nie jest mi już niedobrze, ale jestem płaczliwa. Taka zmiana :) Ostatnio płakałam jak głupia jak mąż powiedział mi, że lubi jak jestem blisko. No tak mnie to rozczuliło, że aż biedny pomyślał, że powiedział coś nie tak :))

    eforts lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Madziulka Autorytet
    Postów: 2152 794

    Wysłany: 11 września 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w drugim trymestrze,mam pytanie i mam nadzieje że mi pomożecie.Zaczełam 22tydz i od dwoch dni czuje dziwne ciągniecie brzucha w dół,nie wiem czy poprostu wszystko mi sie zaczelo tak rozrastać i stad to uczucie,czy mam sie tym nie pokoic.Nie czuje tego cały dzien,dopiero na wieczór,jak poleze to jest ok

    Anutka lubi tę wiadomość



    relgh371ly1mtto9.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 11 września 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulka wrote:
    Witam w drugim trymestrze,mam pytanie i mam nadzieje że mi pomożecie.Zaczełam 22tydz i od dwoch dni czuje dziwne ciągniecie brzucha w dół,nie wiem czy poprostu wszystko mi sie zaczelo tak rozrastać i stad to uczucie,czy mam sie tym nie pokoic.Nie czuje tego cały dzien,dopiero na wieczór,jak poleze to jest ok
    więcej odpoczynku :) nic się nie dzieje :)

    Madziulka lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
‹‹ 404 405 406 407 408
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ