X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr II Trymestr
Odpowiedz

II Trymestr

Oceń ten wątek:
  • Kaarolina Autorytet
    Postów: 2507 2789

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapraszam wszystkie przyszłe Mamusie do udziału w konkursie programu rossnę:

    http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs,86431e70-2800-47b6-90ed-5d0b5734fb63,4500dc80-a34e-46be-bc9f-820a1c8788eb

    https://www.maluchy.pl/li-69187.png

    https://www.maluchy.pl/li-72300.png
  • Karolina85 Znajoma
    Postów: 24 17

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny
    lada dzien wejde w 17 tydzien a waga podskoczyla mi az tylko o 2 kg, moj sie cieszy ze jestem szczuplejsza niz przed ciaza, bo odziwo na jej poczatku waga zleciala mi z 5 jak nie 6kg ale to ponoc normalne.
    2 usg, w Bristolu(gdzie mieszkamy) mam 9lipca, i juz niemozemy sie doczekac by znowu zobaczyc malenstwo no i poznac plec, choc ja obstawiam chlopczyka ale pewnie sie pomyle tj z prorokowaniem ze beda bliznieta.

    buziaczki dla was wszystkich

    cpvcmhp.png
    4qr4wvd.png
  • KasiaMJ Autorytet
    Postów: 288 242

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasica:) mieszkam w Polsce:) Już wiemy, że to będzie chłopiec :D

    Dziewczyny kiedy zaczynacie kompletować wyprawkę i od czego zaczynacie?

    zrz6sg18nurk8eki.png[/url]23b4270bd76f9de3.png[/url]
  • Kasica:) Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Fajnie ze już wiecie jaka płeć ja jeszcze nie wiem i chciała bym się dowiedzieć :)
    Za tydzień w środę mam wizytę :) ale niby na narodowy fundusz nie na każdej wizycie robi usg wiec nie wiem czy będę miała :/
    A co do wyprawki to my czekamy aż będziemy znać płeć i będziemy kompletować :)
    ale już kupiłam chusteczki z pudełkiem i rogala do karmienia :)
    Kupuje takie rzeczy które nie będą zależne od płci :)
    Pozdrawiam :)

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie w II trymestrze:)
    U mnie prawdopodobnie chlopiec do potwierdzenia oczywiscie za okolo 2,5 tyg czyli w 17-18 tyg :)

    Kate

    np55zzc.png
  • caśka Autorytet
    Postów: 657 637

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w środe mam usg ... jeju mam nadzieje że będę wiedzieć już co tam się kryje

    Klif lubi tę wiadomość

    57nu2yv.png
    sx4gq9q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy u Was też na takim etapie ciąży jaki ja mam (suwaczek) zdarzały się bóle podbrzusza jak an miesiączkę?
    Od pewnego czasu nic takiego nie czułam, a teraz czuję już 3 dzień i trochę się martwię :/ nie trzyma mnie cały czas, ale jednak...


    Do ginka idę dopiero 1.07, do tego jestem w innym mieście na wyjeździe, więc nie mam jak tego skontrolować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 13:51

  • Kasica:) Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Caśka ja też mam usg w środę i też liczę że się ujawni czy chłopczyk czy dziewczyna :)

    Caśka dasz znać czy już wiesz czy nie :)

    Kiara mnie często pobolewa podbrzusze :/ ale lekarz mówi że to nic groźnego bo jestem chuda i bardziej odczuwam ból rosnącego brzuszka :)
    Ale każda jest inna :/
    Pozdrawiam :)

  • jedynka Przyjaciółka
    Postów: 102 90

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Też się witam w drugim trymestrze. Czekamy na nasze pierwsze dzidzi, płci nie znamy, ale coś czuję, że będzie chłopiec :) Jakoś tak odruchowo mówię 'on' a za mną powtarza cała rodzina.
    Chciałam spytać, czy odczuwacie zmęczenie w ciąży? Czytałam, że to normalne, ale np. dziś po półgodzinnym spacerze z psem czuję się tak, jak w podstawówce po przebiegnięciu 100m na czas X)
    Pozdrawiam serdecznie z Łodzi.

    fgplku1.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dzis zaczynamy II trymestr :) Plci tez nie znamy, badanie USG mamy za 2 tygodnie i ginekolog mowila, ze mozliwe ze juz czegos sie na ten temat dowiemy. Mimo wszystko stawiamy ze bedzie chlopak ;)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Kasica:) Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    wczoraj miałam wizytę i skończyłam 18 tygodni :)
    I będziemy mieć syneczka :)
    bardzo się cieszymy :)

    A co do zmęczenia to tak ja zejdę po schodach i jestem tak zmęczona że szok ale dla takiego szczęścia warto się troszkę pomęczyć :
    Pozdrawiam :)

    Paulinakrk lubi tę wiadomość

  • caśka Autorytet
    Postów: 657 637

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 03:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie :( za miesiac bedzie lepiej cos widac

    57nu2yv.png
    sx4gq9q.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 8 lipca 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ja się witam z drugim trymestrem z lekkim poślizgiem bo jakoś czasu nie było u nas będzie chłopak trzeci w dodatku imię już wybrane będzie Wojtek.

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 8 lipca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie z Wami w II trymestrze, plec jeszcze nie znana, ale kolejne badanie juz jutro i mam nadzieje ze tajemnica sie wyjasni. Ja mam przeczucia ze to chlopiec i mam tak ladna cere ;) wszyscy wokół tez powtarzaja : to chlopak. Zobaczymy czy dzidzia nas zaskoczy czy tylko potwierdzi ze jest malym mezczyzna :)

    Ja tez mecze sie bardzo szybko, co mi sie nigdy nie zdazalo, jestem bardzo aktywna, a raczej bylam :) teraz to juz tylko zadyszki

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Wiki81 Autorytet
    Postów: 1725 2299

    Wysłany: 9 lipca 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jest obecnie realizowany dla kobiet w ciąży w 8-20 tyg projekt badawczy PREVFNAIT (bezpłatny dla ciężarnych). Można sprawdzić antygen HPA-1a. Jest to związane z konfliktem płytkowym w ciąży (ja mam Rh- nie wiem czy to dla Rh+ też)www.konfliktplytkowy.ihit.waw.pl Ja miałam w Lublinie pobieraną krew. Na stronie jest lista ośrodków gdzie można oddać krew.

    No i dostałam wyniki właśnie.
    Tylko 2% kobiet w ciąży może być narażone na wystąpienie konfliktu płytkowego i właśnie niestety ja jestem w tej grupie. Wymaga to obserwacji i dodatkowych badań w ciąży: moich i męża. Ewentualnego leczenia juz płotu jak jest małopłytkowość. Tylko 10 % z tej grupy kobiet wytwarza przeciwciała. Jak któraś jest zainteresowana to sprawdźcie.

    www.styczniowki2015.phorum.pl
  • Dzialena Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 20 lipca 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, cała szczęśliwa tez witam sie w II trymestrze uff :))

    Maleństwo zdrowe, rośnie pieknie co widze po moim brzuszku, już zaczyna być ładnie zaokrąglony i widoczny ale ja jestem niewysoka i szczuplutka wiec ogólni spodziewam sie dużego brzuszka :)

    Czy któraś z Was wybrała sie nad nasz morze właśnie w 4 m-c ciąży?
    Ja wykupiłam tygodniowy pobyt zanim dowidziałam si o ciązy i zastanawiam sie... boje sie troszkę długiej (10 godz) podróży autobusem. Zapytam lekarza przy najbliższej wizycie ale może macie jakieś doświadczenia?


  • star Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 20 lipca 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja. Dzidziuś zdrowy, kopie mamusię co jakiś czas. Brzuszek rośnie, wyniki badań ok ;)



    V0afp2.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 28 lipca 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzialena wrote:
    Cześć dziewczyny, cała szczęśliwa tez witam sie w II trymestrze uff :))

    Maleństwo zdrowe, rośnie pieknie co widze po moim brzuszku, już zaczyna być ładnie zaokrąglony i widoczny ale ja jestem niewysoka i szczuplutka wiec ogólni spodziewam sie dużego brzuszka :)

    Czy któraś z Was wybrała sie nad nasz morze właśnie w 4 m-c ciąży?
    Ja wykupiłam tygodniowy pobyt zanim dowidziałam si o ciązy i zastanawiam sie... boje sie troszkę długiej (10 godz) podróży autobusem. Zapytam lekarza przy najbliższej wizycie ale może macie jakieś doświadczenia?

    Nie nad morze ale w gory sie wybralam. Jechalismy do Czech jakies 7h. Nie leniuchuje- laze po karkonoszach i na szlakach spotykam babeczki z pokazniejszymi brzuchami ;) mysle ze jesli ty i malenstwo jestescie zdrowi to czemu nie? Mam kolezanke ktora nawet na Rodos byla i ma zdrowa core.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2014, 22:43

    Dzialena lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • karolina93 Koleżanka
    Postów: 35 11

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam pytanie czy jak leżycie na plecach to widać wam już brzuszek? Bo ja jestem w 23 tygodniu ciąży a u mnie jeszcze nie widać brzuszka jak leże na plecach.

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3os65g0v5qrc04.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga moj pierwszy post na forum ;-)

    Czy moglby mi ktos wyjasnic dlaczego niektore zrodla podaja za poczatek II trymestru 13. tydzien a inne 14.? Skad ta rozbieznosc? Czy mowa jest o tygodniu w ktorym jestesmy czy o skonczonym tygodniu?

    Dzisiaj zaczelam 13. tydzien (12 tygodni i 0 dni za mna). Czy to juz drugi trymestr czy jeszcze nie?

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
‹‹ 404 405 406 407 408
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ