BellyBestFriend
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Iwona35
Nowa
0

Wysłany: 28 lipca 2017, 14:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jestem w 9 tygodniu ciąży. Jeden ginekolog na swędzenie, pieczenie po oddaniu moczu w pochwie, wydzieline (takie biale kawalki po luteinie? czy to grzybica?) przepisał mi clotrimazolum dopochwowe (z podejrzeniem, ze moze waginoza bakteryjna?). Dodatkowo, ponieważ badanie moczu wskazuje na jakiś stan zapalny zostałam skierowana na posiew moczu. Czekam na wynik. Może jestem przewrażliwiona, ale na ulotce jest napisane, że nie można brać clotrimazolum w 1 trymestrze ciąży. Postanowiłam więc nie brać tego i skonsultować to z innym lekarzem.

Inny lekarz nie zalecił stosować tego leku. Po badaniu stwierdził - wygląda na grzybice co się zdarza po stosowaniu luteiny. Ja i tak nie mam pewności czy ta diagnoza jest prawidłowa. Zostało mi przepisane Pimafucium.

Na razie nie wzielam, boje sie. Chcialam jeszcze skonsultowac to Pimafucium z moim lekarzem prowadzacym, ktory zalecil mi Clotrimazolum.

Co o tym myslicie? Co byscie zrobily na moim miejscu?

p.s. przepraszam, ze pisze to w kategorii 2 trymestr, ale w odpowiedniej - nie dostalam zadnej odpowiedzi

czekajacanacud1
Autorytet
724

Wysłany: 28 lipca 2017, 15:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja po luteinie dopochwowej mialan jakas infekcje dostalam chyba jakis gynofemidazol mozesz sprawdzic czy mozna stosowac w ciazy ja stosowalan w 2 trym i bylo okej. lekarz zmienil mi tez luteine na doustna :)

6sutskjolve431gm.png

kasza
Autorytet
127

Wysłany: 29 lipca 2017, 21:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja brałam Pimafucin w 1 trym, z tego co pamiętam jest bezpieczny :) całą ciążę borykałam się z infekcjami i non stop dostawałam leki :(

Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
klz9vcqgoe25tgnv.png

klz9vcqggnhy4ejj.png

kasza
Autorytet
127

Wysłany: 29 lipca 2017, 21:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ah no i lepiej leczyć, bo jak to grzybica to ona jest bardziej niebezpieczna niż nystatyna która nie przenika przez błonę :)

Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
klz9vcqgoe25tgnv.png

klz9vcqggnhy4ejj.png

*Sylwia
Autorytet
1341

Wysłany: 16 sierpnia 2017, 11:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja od poczatku też na lekach przeciwgrzybiczych :-/
w pierwszym trym 2x nystatyna a teraz w drugin macmirror który został zamieniony na gynoifemidazol. W pierwszej ciąży gynofemidazzol mi pomógł raz na zawsze :-) ale w pierwszym trym nie wolno.

grzyba lepiej leczyc. A jak nie wiesz czy bakteria to zrób posiew zanim weźmiesz globulki

atdcanliv9ygvyve.png
atdcx1hprp2ewink.png

werka.88
Debiutantka
0

Wysłany: 21 sierpnia 2017, 08:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
I do mnie się przypałetało... normalnie infekcje intymne to była norma. W ciąży ciesze się, że dopiero w 18 tygodniu coš mi się przytrafiło. Moja ginekolog powiedziala, że na swędzenie zewnatrz mogę spokojnie stosować krem clotrimazolum. Niestety chyba to coś poważniejszego więc wybieram się do niej 23.

P.s. Dlaczego stosujecie luteinę? Mi lekarz przepisał tylko żelazo i kazał łykać pregnę plus

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)