X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Gimnastyka w ciąży - Joga
Odpowiedz

Gimnastyka w ciąży - Joga

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anulkakl1 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Czy któraś z Was uprawiała, albo uprawia Jogę w drugim trymestrze ciąży. Jeśli tak, to proszę o informację:
    -Czy to całkowicie bezpieczne?
    - Na jakie obszary ciała ćwiczenia mają najlepszy wpływ?
    - Czy ćwiczenia pomagają podczas porodu?

    Jeśli któraś z Was mieszka w Warszawie, to fajnie by było jakby poleciła jakiś klub, w którym można poćwiczyć:)

    Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 11:04

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdzieś czytałam, że nie do końca jest bezpieczna i jeśli ćwiczyć to ze specjalnym "ciążowym" trenerem. Podobno można sobie coś zbyt mocno rozciągnąć i zrobić krzywdę;(

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja umierałam na jodze bez ciąży, nie ogarniam jak można to ćwiczyć w stanie błogosławionym :P. Ale zaznaczam, że nie jestem szczególnie rozciągnięta. Jeśli jednak joga ciążowa opiera się na tym samym, co zwykła, tj. ustawieniu się w konkretnej pozycji i trzymaniu jej przez jakiś czas, to polecałabym to osobom, które faktycznie ćwiczyły przed ciążą, bo dla początkujących to jest dosyć ciężkie. No i tylko joga dedykowana ciężarnym.

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulkakl1 wrote:
    Witam,

    Czy któraś z Was uprawiała, albo uprawia Jogę w drugim trymestrze ciąży. Jeśli tak, to proszę o informację:
    -Czy to całkowicie bezpieczne?
    - Na jakie obszary ciała ćwiczenia mają najlepszy wpływ?
    - Czy ćwiczenia pomagają podczas porodu?

    Jeśli któraś z Was mieszka w Warszawie, to fajnie by było jakby poleciła jakiś klub, w którym można poćwiczyć:)

    Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy;)

    Ja jestem z Wawy, tez myslalam o jodze, ale wczesniej tego nie cwiczylam i nie wiem jak to wplynie na ciaze...
    Tylko Zumba i skalpel Chodakowska...teraz zostaja mi tylko spacery, na nic innego nie czuje sie gotowa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 20:13

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • anulkakl1 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno na pierwsze zajęcia trzeba przynieść zaświadczenie lekarskie, ćwiczenia wykonuje się wtedy, gdy stan zdrowia w ciąży na to pozwala.
    Rozmawiałam już ze swoja lekarką. Stwierdziła, że to bardzo dobry pomysł i jest to jak najbardziej pomocne przy porodzie.

    Oczywiście zajęcia Jogi powinien prowadzić ktoś wykwalifikowany, z doświadczeniem:)

    Czekam na Wasze propozycje zajęć w Warszawie. Może gdzieś w pobliżu Centrum, a najlepiej na Woli:)

    Pozdrawiam i zachęcam do wspólnego udziału, czasem cena zajęć dzielona jest na kilka pań, które się zdecydują "porozciagać":)

  • kinga.89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą byłam baardzo aktywna fizycznie, ale bałam się biegać czy wykonywać wyczerpujące fizycznie ćwiczenia w ciąży. Taaak, jestem panikarą! :D koleżanki powiedziały mi o jodze, zapisałam się i byłam bardzo zadowolona.
    Ale dokładnie! Dobry trener to podstawa, żeby nie zrobić sobie krzywdy. :)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny ! Uprawiam joge od ok 2 lat ! Teraz jestem w ciazy i nie zrezygnowalam z tej formy zajec, BO (!) joga to nie tylko cwiczenia w pozycjach (asanach), ale rowniez cwiczenia relaksacyjne i oddechowe ! A przeciez do cwiczen relaksacyjnych i oddechowych nie potrzeba zbytniego wysilku ;) nalezy nauczyc sie prawidlowo oddychac i podobno pozniej to pomaga podczas porodu, ale sama jeszcze sie o tym nie przekonalam :)
    ale rzeczywiscie powinno sie trenowac z osoba doswiadczona, jesli wczesnie nie mialo sie stycznosci z tego typu zajeciami. Od razu zastrzegam ze nie sa wskazane cwiczenia lezace tylem ! macica za bardzo ''ugniata'' kregoslup, najlepsze sa cwiczenia w siadzie skrzyznym, lezenie bokiem (najlepiej lewym), mozna cwiczyc z mezem ;)

    dojrzała, Martek32 lubią tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! Chodziłam na jogę od 3 miesiąca ciąży (przed ciążą też chodziłam na jogę i na inne ćwiczenia). Bardzo polecam, ale co wizytę pytam mojego lekarza czy mogę ćwiczyć i on mówi że oczywiście że tak, bo wszystko ze mną i z dzidzią ok!

  • Ewka31 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaczelam moje przygode z joga 2 tygodnie temu, jestem w 23 tygodniu ciazy.Na joge mozesz uczeszczac tak dlugo jak sie dobrze czujesz, nawet do konca. Uczymy sie tam rowniez relaksu i oddychania, co jest wazne przy porodzie. Cwiczenia nie sa skaplikowane, duzo w pozycji siedzacej.Ja wracam totalnie wyciszona po 90 min. jodze do domu, takze polecam.

    Ewka31
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 lutego 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ktoś może polecić jakieś zajęcia ? Bo ja po pierwszych w Pruszkowie zrezygnowałam...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, jestem instruktorem jogi i wydawcą dwumiesięcznika "Joga". Z całego serca mogę polecić jogę na czas ciąży, ale jest kilka ważnych kwestii:
    - jeśli nie ćwiczyłaś wcześniej jogi, rozpocznij dopiero w II trymestrze,
    - ćwicz pod okiem wykwalifikowanego instruktora (w Warszawie i wielu innych miastach można znaleźć specjalne zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży. W Wawie polecam szczególnie jogę e Jogaklubie przy ul. Chałubińskiego z Beatą),
    - pamiętaj, że najważniejesze jest to, jak się czujesz. Rób to, co wydaje Ci się komfortowe. Nigdy nic na silę.
    Polecam też gorąco książkę "Joga na czas ciąży i porodu" Dorothy Guerra. http://www.illuminatio.pl/ksiazki/porod-z-pomoca-jogi/
    We wszelkich kwestiach jogowych chętnie pomogę.
    A mnie osobiście najbardziej pomaga oddychanie ujjayi :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekonałaś mnie ;) Szkoda że w promieniu 80 km ode mnie nie ma żadnej szkoły i nie słyszała o żadnym instruktorze.. Chyba zakupię książkę i krok po kroku zgodnie z opisem będę działać;)

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwuska, a z jakiego miasta jesteś? Może ja znam :)

    lwuska55592 lubi tę wiadomość

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z okolic Giżycka;)

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli chodzi o cwiczenia z jogi, to przede wszystkim cwiczenia oddechowe (przeponą) i relaksacyjne. Lepiej unikac cwiczen w pozycji lezacej na plecach !

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę przesłać zainteresowanym dokładny zestaw asan i zalecenia na każdy trymestr :) Tylko na priva piszcie i podajcie tam maila. Wrzuciłabym tutaj, ale nie wiem jak. Chyba, że coś z linkiem pomyślę i pokombinuję :)

    Iwuska w Giżycku jest coś takiego: http://www.mazuryaktywne.pl/gizycka-szkola-jogi :)

    mama_z_groszkiem: Jeśli chodzi o pozycje leżące to można jak najbardziej, ale z tzw. podparciem, czyli wałkiem jogowym albo na złożonych odpowiednio kocach, aby plecy układały się w łuk. Jak ogarnę wrzucanie skanów to rysunek też podeślę :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • Korek228 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 maja 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Jestem studentką trzeciego roku fizjoterapii i piszę pracę na temat Wpływu jogi na przebieg ciąży i porodu :) Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście zechciały wypełnić tę ankietę :) Starczy kliknąć w link http://goo.gl/forms/umbgnkkA0R i zaznaczyć odpowiedzi :) Jest tylko 21 pytań, więc wypełnienie zajmie tylko parę minut :) Z góry dziękuję za pomoc! :)
    Karolina

  • kanarka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej chyba zapisać się na specjalne ćwiczenia dla ciężarnych. Wtedy mamy pewność, że to co robimy nie zagraża w żadnym stopniu dziecku :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ