X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Gdzie druga nóżka?
Odpowiedz

Gdzie druga nóżka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    właśnie wróciłam od lekarza z wizyty kontrolnej. Jestem w 15t5d.
    Na I USG genetycznym bardzo długo fasola nie chciała pokazać drugiej nóżki. wyglądała jak narciarz stojący bokiem przez całe badanie. Lekarz opowiadał 'tu widać rączki, tu nóżka jedna...a gdzie druga..." W końcu na chwilę się rozkraczyła, ale było to tak szybko że właściwie niewiele zobaczyłam. Lekarz stwierdził że jest ok i że są dwie nóżki, ale pewna bym tego nie była. Dziś na wizycie doktor chciała zerknąć na dzidziusia. Tym razem główka była w dole, rączkę było widać, a nóżka... znowu jedna? Jestem wystraszona, bo nie wiem czy możliwe aby nóżki cały czas były tak mocno złączone... Czy możliwe jest aby lekarz na genetycznym pomylił tą drugą nóżkę z czym innym...? Pomóżcie, bo jestem coraz bardziej zdenerwowana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 17:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, tak sobie myślę, że to badanie jest po to, żeby własnie stwierdzić, czy nie ma jakichś nieprawidłowości, więc wydaje mi się, że lekarz nie powiedziałby, że jest ok, i że widzi dwie nóżki gdyby tak nie było... tym bardziej, że to badanie i ten lekar jest właśnie po to, żeby poinformować rodziców o tym, jeśli jest coś nie tak. Poczekaj spokojnie ;) dzieci różnie się układają :) ja często tez nie odróżniam części ciała i jak mi mówi "o tu są stópki" to ja niekoniecznie bym powiedziała,że to są one, i że je widzę,bo jak stópki mi nie wyglądały ;) trzeba zaufać lekarzowi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak się pocieszam właśnie, ale dziwne że dziś też było widać tylko jedną nóżkę.
    Z drugiej strony lekarz przez tą chwilę kiedy fasola się rozkraczyła mógł zobaczyć dwie nogi- ja ani mąż ich nie zauważył. Pozostaje mi chyba czekać do połówkowego USG...

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,jeżeli lekarz nie zauważył niczego niepokojącego i stwierdził,że wszystko jest w porządku to nie ma sensu sobie na siłę czegoś wkręcać i szukać dziury w całym bo to tylko tylko niepotrzebnie szkodzi i Tobie i maleństwu.
    Poczekaj jeszcze troszkę,maluch będzie większy i będzie lepiej widać :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie dziwne, że dziś na kontroli moja Pani doktor prowadząca też widziała tylko jedną nóżkę? Powiedziałam jej, że na USG genetycznym Pan Profesor też widział jedną i już prawie na zawał zeszłam. zapytała tylko czy udało się zobaczyć drugą. Powiedziałam że na chwilkę tak...

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli bardzo się boisz to idź do innego lekarza,zrobi Ci usg innym sprzętem i wtedy będziesz miała pewność.
    Bądź dobrej myśli. Na forum niewiele Ci pomożemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:00

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    Jeśli bardzo się boisz to idź do innego lekarza,zrobi Ci usg innym sprzętem i wtedy będziesz miała pewność.
    Bądź dobrej myśli. Na forum niewiele Ci pomożemy...
    Prawdopodobnie tak właśnie zrobię, tzn. umówię się na USG 3D do innej przychodni.
    Chciałam tylko poznać Wasze opinie w tym temacie :)

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umów się i daj znać.
    Zobaczysz,że będzie dobrze :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie na tym etapie myślę że lepszy sprzęt i będziesz miała sprawę rozstrzygniętą. Dzidzia rożnie układa się moja główka schowała się na połówkowym, pan doktor budził i jakoś mu udało się.

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 14 lipca 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci potrafią się kamuflować nie przejmuj się, gdyby było podejrzenie to na pewno lekarz robił by dodatkowe badania.Mój urwis ma z usg 3D takie zdjęcie jakby miał pół nóżki i na filmiku tak samo to wygląda :) a na innym zdjęciu dobrze widać dwie nóżki

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Dzieci potrafią się kamuflować nie przejmuj się, gdyby było podejrzenie to na pewno lekarz robił by dodatkowe badania.
    No w sumie to tak, masz rację. Może za bardzo panikuję, ale tyle się słyszy, czyta i ogląda... Ale w końcu USG płatne, wykonywał je Profesor, więc chyba ciężko byłoby mu pomylić nogę z czym innym, a gdyby się nie pokazała to też by nie mówił że jest i że wszystko w porządku. Wszyscy mi mówią żebym nie panikowała i wstrzymała się do połówkowego.. :) Może nie chce po prostu Fasola pokazać co tam ma i dlatego tak nogi ściska ;)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 14 lipca 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneOliwki wrote:
    No w sumie to tak, masz rację. Może za bardzo panikuję, ale tyle się słyszy, czyta i ogląda... Ale w końcu USG płatne, wykonywał je Profesor, więc chyba ciężko byłoby mu pomylić nogę z czym innym, a gdyby się nie pokazała to też by nie mówił że jest i że wszystko w porządku. Wszyscy mi mówią żebym nie panikowała i wstrzymała się do połówkowego.. :) Może nie chce po prostu Fasola pokazać co tam ma i dlatego tak nogi ściska ;)

    Rozumiem jak najbardziej, u mojego małego wyszły teraz jakieś zwapnienia czy coś na serduszku, lekarz kazał się nie martwić i od razu zapytał czy byłam chora podczas ciąży.No oczywiście byłam ale mamy się nie przejmować bo w większości to samo zanika.Troszkę się stresuje ale chyba mam większy dystans ponieważ będąc niemowlakiem byłam bardzo chora i wyrosłam ze wszystkiego :) szmery na sercu też miałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2015, 11:53

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Rozumiem jak najbardziej, u mojego małego wyszły teraz jakieś zwapnienia czy coś na serduszku, lekarz kazał się nie martwić i od razu zapytał czy byłam chora podczas ciąży.No oczywiście byłam ale mamy się nie przejmować bo w większości to samo zanika.Troszkę się stresuje ale chyba mam większy dystans ponieważ będąc niemowlakiem byłam bardzo chora i wyrosłam ze wszystkiego :) szmery na sercu też miałam
    Te zwapnienia, jeśli nie zanikną to oznacza że może być jakaś wada później?
    Ja miałam urodzić się z zajęczą wargą podobno, a wcale tak nie jest :)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 14 lipca 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneOliwki wrote:
    Te zwapnienia, jeśli nie zanikną to oznacza że może być jakaś wada później?
    Ja miałam urodzić się z zajęczą wargą podobno, a wcale tak nie jest :)
    To nie jest wada genetyczna czy coś w tym stylu.Jest to wynikiem przeziębienia, ja byłam przeziębiona jakoś w 6 tygodniu ciąży;/ Lekarz powiedział ze w 90% przypadków albo to zanika samo albo dzieci z tym żyją i nic się nie dzieje.Poza tym serduszko pracuje prawidłowo

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie czytaj,nic nie rozmyślaj,bo na pewno nie potrzebnie się zamartwiasz,a zamartwianie sie nam nie służy...Idz do innego lekarza,powiedz,ze byłaś juz u dwóch i nie bylo widac drugiej nóżki i ze martwisz sie tym i prosisz,żeby sprawdził czy ta druga nóżka jest.
    Nie żałuj pieniędzy,bo spokój psychiczny jest ważniejszy,niż pieniazki-wiem cos o tym;-)
    Idź i daj znać -ze sa dwie nozki,dwie raczki i wszystko ma na miejscu:-)

    binka76 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie to lekarz wykonujący USG powiedział że ta noga jest i że wszystko w porządku- to ja sobie ubzdurałam że może jej nie być bo jej nie zdążyłam zobaczyć:D Porozmawiam z Mężem jak dziś wróci z pracy i podejmiemy jakąś decyzję:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz z drugiej strony jak płacisz, to czemu Tobie nie pokazał. Ja co prawda mam zdjęcia z połówkowego, ale wyraźnie pokazał mi : tu są nóżki, tu są stópki - hehe i kazał mi policzyć paluszki u rączek i nóżek :)

    Z drugiej strony nie ma co panikować, jeśli powiedział że są to są :)
    Nie panikujemy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2015, 20:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    binka- nie zdążył bo Fasola była "na narciarza" całe badanie. Pokazywał rączki i w ogóle. W końcu na sam koniec badania się poruszyła i lekarz powiedział "o, i jest druga nóżka" i zaraz Fasola powróciła do swojej poprzedniej pozycji:P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli spokojnie czekaj do następnej wizyty
    Na połówkowym, fasolka będzie dużo większa i może bardziej rozbrykana :)
    Ja ostatnio na 20 min przed zjadłam wafelka czekoladowego, jak na doktor robił USG to brykala i połykała wody :P . Mi sie chciało jeść ,a i zauważyłam że tak 20-30 min po moim jedzonku młoda bryka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, może też spróbuję:) Rzeczywiście być może jak się Mamusi cukier podniesie to i Fasola się pobudzi. Może po prostu taka uparta jest i specjalnie ściska nogi bo nie chce pokazać co ma;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ