X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Drganie powieki
Odpowiedz

Drganie powieki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 88macola Przyjaciółka
    Postów: 102 136

    Wysłany: 20 października 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny od kilkunastu już dni drga mi powieka. Wizyta dop. 28.10. Nie chcę brać nic na własną rękę, ale myślałam żeby zrobić wyniki z krwi. Tylko to jest magnez, żelazo czy jeszcze coś innego?
    Z góry dzieki za rady!

    Nikoś <3 <3 <3
  • maribel Autorytet
    Postów: 316 471

    Wysłany: 21 października 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj macola:)

    Główną przyczyną jest na pewno duży niedobór magnezu, ale też innych witamin i minerałów. Również stres oraz brak snu.
    Ja udałabym się do lekarza rodzinnego i poprosiła o wypisanie skierowania na badania. Będziesz miała czarno na białym, czego brakuje w Twoim organizmie. Polecam też picie wody z zwiększoną zawartością magnezu, np. Muszynianka.
    A witaminy dla kobiet w ciąży bierzesz?

    atdc9vvjg5na5b6o.png
  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 21 października 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo moich znajomych brało magnez dodatkowo. Wazne żeby nie przekraczać w suplementacji dziennej dawki magnezu 750mg. Na mój gust to typowy objaw niedoboru magnezu. Warto też przy okazji sprawdzić potas.
    Pozdrawiam

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
  • 88macola Przyjaciółka
    Postów: 102 136

    Wysłany: 21 października 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, biorę Pregna Plus dop. od 5 dni, do tej pory tylko kwas foliowy. Zrobię tak jak mówicie, pójdę do rodzinnego po skierowanie, a dawkę ustalę z ginekologiem. Dziękuję!

    Nikoś <3 <3 <3
  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 24 października 2014, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dokładnie to samo! żeby ciekawiej było biorę witaminy prenatalne od samego początku a od miesiąca łykam dodatkowo magnez :|
    Chyba też przydałoby mi się przebadać czego tam brakuje..

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi'tez drga powieka prawa od kilku dni choć wyjątkowo dzis nie .

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem po mimo stosowania witamin prenatalnych i magnezu
    Teraz zwiększałam dawkę magnezu bo brałam tylko jedną tabletkę ale efektu chwilowo brak :( jak nie przejdzie przez weekend to powiem i tym gin na wizycie

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • kasaibram Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 marca 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, najczęściej drganie powieki to przyczyny braku magnezu, można to spotkać na wielu wątkach po innych forach, przykładowo: http://www.biomedical.pl/forum/problem-z-drganiem-miesni-pod-okiem-vt11444.html ale nie zawsze, czasem potrzeba też potasu i kilku innwych witamin, więc nie ograniczajmy się nigdy do suplementacji tylko jednego :)

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 14 marca 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drganie powieki to głównie niedobór POTASU - warto sprawdzić jego ilość podczas badania krwi ;)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ