X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Dolegliwości II trymestru.
Odpowiedz

Dolegliwości II trymestru.

Oceń ten wątek:
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolegliwości od koloru do wyboru :) a u mnie wieczorna zgaga, bóle podbrzusza/pachwin, głowy i pleców od czasu do czasu :) Da się żyć ale na dłuższą metę to można zwariować :)

    f2w3rjjgnbtc8i3h.png



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mojej bezobjawowej ciąży koniec :D plecy, nogi, podbrzusze czasem ból dobija ale czy to normalne?Te bóle brzucha?Też tak macie?
    A dziewczynki robiłyście już glukozę??

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o 2 trymestr to bole podbrzusza, pachwin, przede wszystkim :\ a tak to narazie nie narzekam ;)

    Rose123 lubi tę wiadomość

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 22 tygodnia zapominałam czasem że jestem w ciąży, zero bóli za to teraz się zaczęło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2015, 20:15

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga 23 fakt kazda z nas jest inna,jedna ma objawy wczesniej,inna pozniej ;)
    Najwaniejze ze mamy podobne :)

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja generalnie nie mialam zadnych strasznych dolegliwosci ciazowych (poza 5krotnym krwotokiem) nie wymiotowalam, nie mialam mdlosci, omdlen itp. Jedynie na poczatku bylam strasznie senna, ale minelo. W drugim trymeatrze to bolaly mnie piersi, rosna mi wlosy np na brzuchu i skora jest wrazliwsza podczas golenia, czesto sie zacinam. Najgorsze jest pobolewanie podbrzusza. Czuje ciezkosc i ucisk w macicy, ale tak chyba moj organizm reaguje. Miesnie nie sa przyzwyczajone do dodatkowego ciezaru.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam teraz masakryczną zgagę,nogi popuchnięte jak balony,kłucie w macicy i wrażenie jakby ktoś mi ciągnął za brzuch no i jeszcze ból pleców,i to chyba na tyle :-)

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    ja mam teraz masakryczną zgagę,nogi popuchnięte jak balony,kłucie w macicy i wrażenie jakby ktoś mi ciągnął za brzuch no i jeszcze ból pleców,i to chyba na tyle :-)
    a i jeszcze włosy mam matowe i drutowate i do tego niechcą przyjmować farby :-(

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dziewczyny, w grupie raźniej :) cierpimy razem hehe w końcu nasze dzieciaczki rosną! :) oczywiście życzę każdej z Was i sobie również jak najmniej i jak najlżejszych 'ciągnięć' w pachwinach :)


    f2w3rjjgnbtc8i3h.png



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 1 mialam mdlosci 2 miesiace dzien w dzien kilka razy dziennie jadlam i pilam na sile,bolaly piersi sennosc,teraz w drugim trymestrze caly kregoslup powoli czuje,zmeczenue jakbym przebuegla maraton zaraz i cisnienie wysokie jak tchu nie zlapie a wystarczy ze 15 min pochodze,schody dramat dla mnie,piersi dalej bola swedzacy brzuch i piersi czasem nie do zniesienia,wzdecia,zgage raz mialam taka ze mi malo przelyku nie wypalilo,zaparcia,i nagle zmiany nastroju 1 dzien placze drugi sie smieje,czeste siusianie,bole w pachwinach i podbrzuszu ciagniecia,jakbym nie wiem ile tachala co dzien to tyle,jak dobrze jest o tym pogadać ,rozumiem was doskonale i życze wytrwałości i cierpliwisci kazdej z was i sobie też,to dla tych wspanialych maluchow ktore rosna w nad musimy wytwac ☺

  • justi441 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny

    szukałam fajnego forum przyszłych mam i chyba znalazłam ;)
    jestem w 23 tygodniu i u mnie niestety albo i stety to samo.
    początek ciąży rozpoczęty krwotokiem i krwiakiem poza tym żadnych dolegliwości.
    teraz to samo co u was czyli zgaga, bóle podbrzusza, ciągłe duszności spowodowane upałami, brak sił i apetytu. Ostatnio troszkę jakby zaczął twardnieć mi brzuch, byłam u lekarza wszystko jest ok wiec to może wina pogody. Ostatnio też bóle pleców i bezsenność.
    Ale co tam mój synek waży już 500g i kopie jak szalony to najważniejsze :)

    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2015, 19:46

    Maximka lubi tę wiadomość

    0d1yrjjg2jkpt7hc.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cierpię chyba na depresję. Oczekiwanie bardzo źle na mnie oddziałowuje. Jeszcze tyle czasu... I ciągle mi smutno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2015, 20:13

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka, rozważ pójście do psychiatry, bo depresja niestety moze rozwinąć sie po przyjściu na świat dziecka, mówię to Tobie z własnego doświadczenia

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę musiała. Z mężem o tym nie pogadam a nie chcę ani sobie ani dziecku przysparza dodatkowych kłopotów

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Ja cierpię chyba na depresję. Oczekiwanie bardzo źle na mnie oddziałowuje. Jeszcze tyle czasu... I ciągle mi smutno.
    Smutno??? Myszka! Nie możesz byc smutna!! Jestes juz prawie w 24 tygodniu! Ja przed chwila tez bylam w 24, a tu już 31 :-) Zobaczysz,ze jeszcze zatęsknisz za ciążą jak maluszek sie urodzi...Dzisiaj oglądałam zdjęcia -te,które sobie robiłam,żeby porównywać jak brzuszek rośnie :-) wiesz,ze się popłakałam przy 20 tygodniu? Bo zdalam sobie sprawę jakie to było uczucie wtedy...pierwsze kopniaczki...:-) To jest nasz najpiękniejszy czas i nie możesz byc smutna!
    Mysle,ze możesz spróbować isc na taka wizytę,moze wtedy lepiej sie poczujesz-oni sa fachowcami -my jedynie możemy Ci dać dobre rady...

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny zastanawiam sie ile jeszcze wytrwam z tym bolem pachwin i kluciem.Nie idzie normalnie chodzic,lezenie jedynie troche pomaga.Biore Aspargin i no-spe bo inaczej bym pewnie nie dala rady.w zeszlym tyg gin wspomniala o wiezadlach:-(



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Maximka Koleżanka
    Postów: 37 31

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose123 wrote:
    Kurcze dziewczyny zastanawiam sie ile jeszcze wytrwam z tym bolem pachwin i kluciem.Nie idzie normalnie chodzic,lezenie jedynie troche pomaga.Biore Aspargin i no-spe bo inaczej bym pewnie nie dala rady.w zeszlym tyg gin wspomniala o wiezadlach:-(
    Rose wytrwalosci .... Mnie narazie popuscilo, ale jak dluzej pochodze to podbrzusze pobolewa i tez w takim wypadku tylko lezenie. Jestes pod kontrola lekarza, tak ze nie martw die i uszka do gory :)

    0d1yskjo95st4xfh.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 20 sierpnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maximka staram sie:-) smutno przy okazji w domu kiedy maz w pracy a wyjsc sie za bardzo nue da bo zaraz wszystko ciagnie wrrr tez mam nadzieje,ze mi w koncu troche odpusci:-)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie jeszcze 2 tyg temu ciagle cos kłuło czulam sie jakbym miala kamien w podbrzuszu. Teraz wszystko przeszlo czuje sie jakbym gory mogla przenosic. Strasznie mi ulzylo bo tez sie denerwowalam ze ciagle cos.
    W ciazy mam czesto zapchany nos a od wczoraj leci mi krew ale tylko przy wydmuchiwaniu

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pomóżcie proszę - dopiero zaczęłam drugi trymestr i nagle pojawiły się bóle podbrzusza (ciągnięcie) i takie uczucie ciężkości (takie "ciążenie" i nacisk macicy ku dołowi)…czy któraś z Was tak miała? To normalne? Miałam ostatnio bardzo stresujący okres i martwię się czy coś złego się nie stało :(

    69vc2j6.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ