X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Dolegliwości II trymestru.
Odpowiedz

Dolegliwości II trymestru.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agu258 Myślę że nie da nic

  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie najbardziej upierd***** dolegliwością jest bol stawów biodrowych, w dzień mam problemy z poruszaniem się a w nocy mnie narywają, że nie mogę spać. Nawet przez sen czuję ten ból, wtedy śni mi się coś co niby we śnie powoduje ten ból. Niby to przez poszerzajaca sie miednicę i rozluźnienie torebek stawowych. Już mam 10 cm w biodrach więcej... Noż k. ile jeszcze....Zawsze byłam szczupła w biodrach, ale żeby az tak? :/

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Czy ktoras z Was dziewczyny lysieje w ciazy:(? Nie nazwe tego wypadaniem wlosow jestem zalamana

    A badałaś tarczycę? W ciąży lubi się buntować i warto ją kontrolować. Bo takie wypadanie włosów nie jest normalne - powinno być wręcz odwrotnie. A dopiero po porodzie lubią wypadać i wtedy na pewno warto będzie je podciąć, żeby główki włosów miały lżej. Chociaż wiele koleżanek zachowała długie włosy - kwestia genów ;)
    Za wypadanie włosów odpowiada też niedobór cynku - masz go w swoim suplemencie prenatalnym?

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    green wrote:
    U mnie teraz w takiej temp powroty nudnosci.. masakra. A poza tym bole zoladka, okropienstwo;/
    Do konca 4 miesiaca rzygalam codziennie, zwykle tak 10-15 razy dziennie. Trafialam do szpitala zwykle po maratonie - wymioty co 15 minut wszystkim, az w koncu zolcia, czy slina, jak juz nie jadlam i nie pilam.
    Ale przeszlo. Choc od 5-6tc mnie tak meczylo. Do tej pory nie przytylam..;/

    Próbowałaś zmienić suplement prenatalny? Często właśnie on jest winowajcą wymiotów. Co teraz bierzesz?

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biore pregna plus. Ale to nie od tego suplementu, podejrzewam, ze to po prostu moje problemy z zoladkiem daja o sobie znac. A w polaczeniu z upalem daja takie a nie inne efekty.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green ja też biorę pregna plus na przed ostatniej wizycie mój gin zapytał się czy dobrze się czuje po nich czy organizm je toleruje ja mowie ze tak do tego mam paznokcie jak nigdy wcześniej. Więc może coś w tym jest ze mogą niepodpasowac, chociaż w Twoim przypadku to raczej tak jak piszesz problemy z zoladkiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, pregne zaczelam brac z 1,5 miesiaca temu, a zoladek zaczal bolec stosunkowo niedawno. Mysle, ze tez dziecko rosnie i uciska juz nie tylko nerki, ale i zoladek. Dobra zostalo 3,5 miesiaca, dam rade :P juz blizej niz dalej, a i studniowka niedlugo :P:P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie a i brzuszek u ciebie mały więc Kornelia musi mieć miejsce żeby sobie pofikac :-) zleci moment zobaczysz!

  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tymi witaminami cos jednak jest, tez biorę pregne plus i po tych czuję sie dobrze, ale jak przez chwile brałam witaminer, który ma wszytskiego więcej, to miałam problemy z żołądkiem

    21.10.2015 Leon <3
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    green wrote:
    Wiesz, pregne zaczelam brac z 1,5 miesiaca temu, a zoladek zaczal bolec stosunkowo niedawno. Mysle, ze tez dziecko rosnie i uciska juz nie tylko nerki, ale i zoladek. Dobra zostalo 3,5 miesiaca, dam rade :P juz blizej niz dalej, a i studniowka niedlugo :P:P

    Suplement ma duże znaczenie, ale akurat pregna plus jest bardzo dobra - też ją biorę od początku i wyniki mam super. Co do uciskania żołądka, hmm.. Żołądek przesuwa się ku górze i często przewraca poziomo - stąd zgaga. Ale jeśli fizycznie czujesz ból żołądka, to lepiej skonsultuj to z lekarzem.

    Polecam stronę:
    http://www.rodzicpoludzku.pl/ciaza/ii-trymestr.html


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2015, 12:34

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bol zoladka - w sensie zgaga. Ja ogolnie cierpie na taka przypadlosc, jaka jest nadmierne wydzielanie sie kwasow zoladkowych i jeszcze kilka innych schorzen, na ktore sobie niestety zapracowalam. Generalnie zoladek bolal mnie odkad pamietam, odkad pamietam takze gdzie nie pojechalam, to wymiotowalam, wystarczylo, ze zjadlam paczke czipsow i 3 dni wysylalam tajne kody przez kanalizacje ;)
    A jak pojechalam na wakacje do Bulgarii, to lezalam tydzien w szpitalu pod kroplowkami, bo tak wymiotowalam ;) i nie mogli mnie nawodnic, dostawalam 6 kroplowek dziennie, takze takie wakacje mialam ;pp

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    green,

    ale miałaś robioną kiedyś gastroskopię i lekarze stwierdzili, że po prostu masz słaby żołądek? Bo to wszystko brzmi dość poważnie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2015, 10:17

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam robiona 4 razy :D jak trafilam do szpitala miesiac przed 18 urodzinami mialam pierwszy raz zrobiona. Kolejna za 6 miesiecy i dwie w odstepach rocznych. Zadna nie wykazala poprawy, jedyne co, to rumienie zapalne byly coraz mniejsze. W kazdym razie z leczenia zrezygnowalam, bo koszty ogromne, a poprawy brak. Poza tym refluks i hipersekrecje leczy sie objawowo. Takze zmiana diety itp itd mi nieco pomogly, ale meczyc sie bede juz zawsze ;) ale juz sie przyzwyczailam w sumie :)
    na pewno znalazlam pewne sposoby na wlasnie takie "wyjazdowe" akcje. Bo w kolejnym roku jak pojechalismy do Bulgarii, to dostalam zalecenia pic kieliszek mocnego alkoholu przed i po kazdym posilku, nawet przed wypiciem jakiegos napoju. Alkoholu nie popijac - by nie rozcienczac. I spedzilam tylko 3 godziny nad wc w ciagu wakacji, a nie tydzien w szpitalu ;) pozniej troche sie ze mnie smiali, gdy szlam do sklepu po rakije, to zartowali, ze ide po kroplowke.
    Np piwa pic nie moge wcale. Czipsy/prazynki rzadko i malo bo wiem, jak sie to skonczy. Smazone i tluste - tez potrafi byc milo... wiec glownie poznalam juz na tyle moj zoladek, ze wiem co mi mozna, co mam odstawic.
    Choc w ciazy to zupelnie inna bajka ;)

  • meeegi1771 Autorytet
    Postów: 480 415

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od jakiegoś tygodnia sielanka drugiego trymestr się skończyła. Jestem ciągle śpiąca chwilami to Mnie tak zrywa z nog ,że gdzie bym upadła to bym spala ... przymulona jestem okropnie ciągle pi wszystkim Mi niedobrze i zgaga :/ .. nie wspomnę o zmianach nastroju gdzie non stop wyć Mi się chce ..... :/

    Aniołek 11 tc ciąży 29.11.2013. [*]
    4.12.2014 6 tydz. Cp
    2nn3yx8debyd73bt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem uczulona na wityaminy, które się bierze w drugim trymestrze... cieszę się, że doszłam do tego, że to po nich źle się czuję... mam od nich wysypkę i wymioty...przestałam brać i czuję się lepiej...

    A do tego wszystkiego okropne bóle odcinka lędźwiowego, czasem zawroty głowy ;)

  • bursztynowa.lady Ekspertka
    Postów: 131 116

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meeegi1771 wrote:
    Od jakiegoś tygodnia sielanka drugiego trymestr się skończyła. Jestem ciągle śpiąca chwilami to Mnie tak zrywa z nog ,że gdzie bym upadła to bym spala ... przymulona jestem okropnie ciągle pi wszystkim Mi niedobrze i zgaga :/ .. nie wspomnę o zmianach nastroju gdzie non stop wyć Mi się chce ..... :/

    Może masz złe wyniki. Ja też od 2 tyg. jestem strasznie śpiąca, mam wilczy apetyt, słabo mi itp. Okazało się, że w ciągu miesiąca hemoglobina spadła mi z 11,8 na 10 , hematokryt z 36 na 30 i krwinki czerwone też mam poniżej normy. Co ciekawe cały czas łykam te same witaminy i tak samo się odżywiam.

    dqprdf9h4ku9de9d.png
    qmol4o1.png
  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    green,

    a sprawdzałaś, czy masz alergię na gluten? ;)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego akurat nie sprawdzalam :) ale to chyba bym buleczek pszennych nie mogla za bardzo jesc i platkow z mlekiem - a po tych produktach nic mi nigdy nie bylo. Ja ten zoladek odchudzaniem i braniem na pusty zoladek przeciwbolowych zniszczylam (robilam glodowki, z glodu bolala glowa, na pusty zoladek bralam p.bolowy - bo neurolog mi kazal brac, gdy boli i tak bralam).
    Ale kiedys przy okazji sprawdze ten gluten.

  • alus21 Ekspertka
    Postów: 140 245

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie kłucie brzucha i w pochwie oraz senność to moje zmory :/..

    iv099vvjtj9qo0il.png
    i81xxzdvoi2mloma.png
  • blumen21 Ekspertka
    Postów: 352 53

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny u mnie mega ból nóg i mieśni brak snu bo wstawanie co godzine do lazienki zeby zrobic odrobinke siusiu ból pośladków to dziwne ale boli mnie tylek jak siedze kłocie w brzuszku i jak by w szyjce macicy mam taki uczucie klucia szpilki. mdłosci mialam po femibionie odstawilam jest lepiej zoladek boli mnie od zelaza;/ lykam juz co 2 dni bo mam nie dobor ale niestety nie moge wytrzymać z bólu.

    24afed3688.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ