X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Dodatkowo kwasy DHA?
Odpowiedz

Dodatkowo kwasy DHA?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie mam pytanie odnośnie dodatkowej suplementacji kwasami DHA w ciąży? Biore femibion natal 2 plus (zawiera 200mg DHA). Zastanawiam sie jednak czy nie kupic dodatkowych kapsułek wyłącznie kwasu DHA, konkretnie Pregna 250 DHA? Lekarz powiedzial ze 200 mg to troche mało i warto by było wzbogacić diete o dodatkowa dawkę. Mówił że dawka powinna być 500 mg ze względu na fakt iż jako Polacy spożywamy mało ryb i nasza dieta jest uboga w omega-3. CZy któraś z Was praktykuje taka diete suplementami?

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam też femibion ale niestety nie pasował mi strasznie wymiotowałam po nim i teraz biore Falvit mama tam nie ma kwasów omega jem często ryby i wyniki mam wporzadku i myślę że jak są w normie to po co się dodatkowo faszerować.

    Maggie_31 lubi tę wiadomość

    qq873e5erivgw16d.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammma ja biorę pregna plus i do tego pregna 250 DHA. Ja jem raz w tygodniu ryby także trochę mało dlatego biorę dodatkowo te z DHA

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amela a czy pregna 250 DHA to napewno same DHA, bez dodatkowych mineralow i witamin? Chodzi mi o to zeby absolutnie nie powielac. Polaczenie tych dwoch suplementow polecil Ci ginekolog czy sama tak zadecydowalas?

    haen lubi tę wiadomość

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi gin polecił, pregna plus to jest kompleks witamin a pregna 250 DHA to same kwasy omega bez żadnych innych witamin :)

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie witaminy z DHA polecanie ale obecne w Anglii?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammma wrote:
    Lekarz powiedzial ze 200 mg to troche mało i warto by było wzbogacić diete o dodatkowa dawkę.
    Jasne, że 200 mg to stanowczo za mało. Chyba, że jesz naprawdę dużo ryb. Ja za rybami nie przepadam i lekarz zalecił mi spożywać 600 mg DHA dziennie (czyli na dobę 3 kapsułki Pregnofer DHA).

  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aktiv Mama od Doppel hertz biorę. Też ma DHA. W aptece też polecali pharmaton dla mam.

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammma wrote:
    Moje drogie mam pytanie odnośnie dodatkowej suplementacji kwasami DHA w ciąży? Biore femibion natal 2 plus (zawiera 200mg DHA). Zastanawiam sie jednak czy nie kupic dodatkowych kapsułek wyłącznie kwasu DHA, konkretnie Pregna 250 DHA? Lekarz powiedzial ze 200 mg to troche mało i warto by było wzbogacić diete o dodatkowa dawkę. Mówił że dawka powinna być 500 mg ze względu na fakt iż jako Polacy spożywamy mało ryb i nasza dieta jest uboga w omega-3. CZy któraś z Was praktykuje taka diete suplementami?


    Ja biore LadeeVit jako prenatalne maja 160 dha i do tego biore prenatal dha 300 razem 460 dha dziennie :)

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DHA jest podobno bardzo ważne dla ciężarnej.
    Ja przyjmuje Mamadha premium, 2 kapsułki dziennie od początku II trymestru.

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam wam DHA ale z alg morskich, podobno bardziej bezpieczne niż z ryb, ma je prenatal i omegamed

    relgh371zl7nd975.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez okres ciąży nie brałam żadnych witamin..a w okresie początkowym kp Dopprl Herz activ mama juz wymieniony..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam Omegamed Pregna DHA :) dodatkowo w okresie zimowym lekarz przepisał mi witaminkę D3 więc biorę Detrical, tabletki powlekane. Mam przepisany jeszcze jodid 200 i magneB6.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witamina D w ciąży, szczególnie w okresie zimowym jest bardzo wskazana.
    Tak na prawdę dziewczyny to stosując mega zróżnicowaną dietę zdrowy człowiek jest w stanie sobie dostarczyć odpowiednią dawkę witamin, ale już kobiety w ciąży, które wymagają dawek dwu lub trzykrotnie większych niestety nie. Więc nie oszukujmy się witaminy należy przyjmować. O ile w 1 trym wystarczy kwas foliowy to od 2 trymestru najlepiej kompleks witamin oraz dodatkowo DHA. Taka jest opinia m.in Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz wielu dietetyków.

    relgh371zl7nd975.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pamiętajmy, że nie powinno się brać kwasu foliowego po 1 trymestrze i trzeba uważać z tego powodu co zawierają kompleksy witaminek dla kobiet w ciąży.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem, dlaczego nie można brać kwasu foliowego po 1 trymestrze? Wszystkie preparaty dla kobiet w ciąży zawierają kwas foliowy, nie znam specyfiku bez tego składnika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 14:01

    relgh371zl7nd975.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo nadmiar kwasu foliowego , czyli przyjmowanie go po 1 trymestrze może zaszkodzić w prawidłowym rozwoju maluszka. To jak z witaminami. Nadmiar szkodzi.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem skąd wzięłaś takie informacje, ale polecam przeczytanie zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

    relgh371zl7nd975.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam zalecenia z roku 2011 "Podawanie kwasu foliowego oraz jego formy czynnej zalecane jest kobietom planującym ciążę przez czas co najmniej 6
    tygodni ją poprzedzających oraz do końca drugiego trymestru
    ciąży".

    Bierzemy suplementy na własną odpowiedzialność. Akurat ja mam tą "wygodną" pozycję, że moja teściowa jest położną i mogę czerpać z jej wiedzy i doświadczenia.

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajnie że masz takie wsparcie, ja jednak do doświadczeń położnych podchodzę z rezerwą, raczej wolę położną po nowych szkoleniach; bo potem słyszy się takie głupoty jak podawanie wody z cukrem, teorie na temat braku pokarmu i każda wysypka interpretowana jako skaza białkowa;

    Generalnie można w ciąży dostać zawrotów głowy od rad i porad ;-)
    Ja np. oprócz ryb, nie jem mięsa już od ponad 2 lat. Po prostu taki mój wybór. A mam wzorowe wynik, ale oczywiście słyszałam już wiele porad i uwag na temat mojego niejedzenia mięsa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2015, 13:21

    relgh371zl7nd975.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ