X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Dodatkowo kwasy DHA?
Odpowiedz

Dodatkowo kwasy DHA?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pannaniedzwiedzia wrote:
    Bo nadmiar kwasu foliowego , czyli przyjmowanie go po 1 trymestrze może zaszkodzić w prawidłowym rozwoju maluszka. To jak z witaminami. Nadmiar szkodzi.

    ja mam mutacje MTHFR - wiec problem z przyswajaniem przez organizm m.in. kwasu foliowego. Mam zalecone 5 mg kwasu (gdzie w standardowych dawkach jest on na poziomie 0,4 mg - to tak jakbym brala 12 tabletek zwyklego kwasu). Robilam badanie na poziom kwasu w moim organizmie no i wyszedl grubo ponad norme. Wynik 80, a norma do 18. W adnotacji na wyniku badan mialam napisane, ze dla potwierdzenia wyniku bylo wykonywane 2 razy (pewnie sie dziwili z laboratorium dlaczego taki nadmiar mam). Pomijajac ten fakt, znal z forum troche dziewczyn, ktore braly 5 mg kwasu, a niektore nawet i 15 mg kwasu na dobe i to przez cala ciaze i dzieci urodzily sie zdrowe. Mysle, ze kwas warto brac, bo jak robilam badania na mutacje, w interpretacji bylo napisane, ze posiada ja ok 50% spoleczenstwa, tylko czesto ludzie o tym nie wiedza.

    Dlatego sadze, ze warto zaczac suplementacje kwasem foliowym juz na min. 3 miesiace przed planowana ciaza :)

  • Tysiak Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 1 lipca 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Lekarz zalecił mi dodatkową suplementację dha ale nie wiem teraz w sumie czy brać te kwasy osobno czy w jakimś multi suplemencie. Co jest lepszą opcją? Niby jem jakieś tam ryby, ale nie aż tak dużo, bo tuńczyk jest niewskazany ze względu na rtęć a wędzone ryby ze względu na dużą zawartość soli. I tak źle i tak niedobrze

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 lipca 2016, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam omega med optima forte. Tam juz jest wszystko Dha kwas foliowy żelazo itd. Kosztuje nie mało ale dla mnie warto biorę od dnia kiedy lekarz potwierdził ciaze i bede brac do tąd aż przestane karmić piersią.

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 7 lipca 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 13 tc bralam 600 mg dha. Od 25 Tc 750 - 900 ponieważ bylo zagrożenie porodem przedwczesnym. Co do kwasu foliowego spotkałam sie z opinia ze nadmiar może zwiekszac ryzyko alergii u dziecka ale z drugiej strony wpływa na prawidlowa prace lozyska

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 7 lipca 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też omega med optima forte. Jakoś od 4 miesiąca lekarz zaleciła. Tylko teraz zaczęłam jeszcze dodatkowe żelazo, bo wyszła mi anemia.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • karinaa Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 11 lipca 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a póki co bierzesz jakieś inne witaminy? Który to tc?

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem do kogo to pytanie.. ja brałam z pół roku przed ciążą i jakoś do końca 1 trym kwas foliowy Folik, potem od 4 miesiąca lekarz przepisała Omega med optima forte, a od tygodnia muszę jeszcze brać żelazo na anemię. Biorę je z wit. C.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Tysiak Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam 8 tc. Póki co biorę kwas foliowy i magnez, bo mam straszne skurcze. Lekarz wspomniał też o tym dha ale nie wiem teraz jak dokładnie powinnam je przyjmować

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 13 lipca 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej byłoby zapytać lekarza, mi gin. poleciła konkretny. Np. w tym omega forte jest kwas foliowy (więc przestałam brać osobno) + dha + wit. D + jod + żelazo. Nie wiem czy są jakieś leki z samym DHA, to też będą wiedzieć w aptece.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • salamini Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 15 lipca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba najlepiej bedzie jakos zbiorczo z innymi witaminami, bo widze ze nie dostarczasz sobie wszystkiego co powinnas. Moge Ci zaproponowac albo taki zlozony preparat prenatal duo, ktory ma bardzo fajny sklad, bo i witamine d3, i b6 i b12, a do tego jeszcze choline i jod. Albo ewentualnie prenatal dha ale wtedy suplementujesz tylko ten konkretny skladnik

    Tysiak lubi tę wiadomość

  • Tysiak Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 19 lipca 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki. Ten bardziej złożony mi chyba rzeczywiście lepiej pasuje. Poczytałam sobie trochę o tych witaminach i wypadałoby by je jednak wprowadzić do diety

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 31 lipca 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czy wiecie ale dha wystepuje również w oleju lnianym ;) 500 ml kupicie w aptec za około 25 zł. Wystarczą dwiełyżki dziennie brane dodatkowo do witamin ;)

    AgaMiNo21 lubi tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • alabasterrka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 31 stycznia 2018, 18:55

  • keroina Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinnam brać kwas DHA jeśli chcę zajść w ciążę czy dopiero jak zajdę? Widziałam ostatnio w aptece, że pregna ma taki kwas dla kobiet w ciąży i zastanawiam się czy powinnam go brać

  • dronek20 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam
    mam pelno sprzecznych informacji z internetu i tego co mi mowi mamal u niej to wystarczyło, żeby jeść duzo ryb, ja uważam natomiast, że trzeba suplementować nawet jak sie planuje ciażę, bo potem wychodzą niedobory, a to nie jest takie chop siup, żeby to uzupełnić. Ja się zastanawiam jedynie, czy tutaj https://zdrowiejemytutaj.pl/jaki-kwas-dha-w-ciazy/ nie przegieli troche z ta dawka, jak myślicie???

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przegieli,600mg to jest zalecenie polskiego towarzystwa ginekologicznego i empirycznie udowodnione jest działanie właśnie takiej dawki. Wadą jest oczywiście cena. Ja polecam pregna dha, łykasz jedna rano druga po południu i masz z głowy.

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 283 202

    Wysłany: 13 grudnia 2022, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wam też lekarze odradzali jedzenie ryb? Mi ginekolog zaleciła kapsułki Pregna DHA i całkowite odstawienie ryb ze względu na metale ciężkie które one zawierają. Moim koleżankom wręcz przeciwnie, zalecano jedzenie ryb. Zaczynam żałować, że ją w ogóle o te ryby zapytałam, bo strasznie mnie ciągnie do śledzi w śmietanie...

    age.png

    preg.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ