X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Dobry dermatolog - trądzik, kaszaki HELP
Odpowiedz

Dobry dermatolog - trądzik, kaszaki HELP

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam dobrego dermatologa w Warszawie lub okolicach, który wie, jak pomóc kobiecie w ciąży. Mój trądzik mimo wielu zapewnień w przeróżnych artykułach, pogorszył się w ciąży, a do tego mam okropne kaszaki na dekolcie i ogólnie jest coraz gorzej. Nie chcę, żeby się coś z tego rozwinęło. Jestem w 14 tyg. i potrzebuję lekarza, który w jakiś nieinwazyjny sposób mi pomoże. Znacie takiego? :) HELP :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, na trądzik w ciąży nic ci nie pomoże poza łagodną pielęgnacją. Wszystkie środki od dermatologa, jak i z drogerii/apteki na trądzik są zakazane lub w najlepszym przypadku niewskazane w ciąży. Maści od dermatologa po prostu nie działają... a związki zawarte w kosmetykach na trądzik mogą być toksyczne dla dziecka.

    Zaopatrz się w kosmetyki o jak najkrótszych składach, niekomedogenne (nie zapychające), i ćwicz cierpliwość. Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że skórze się polepszy, jeszcze nie osiągnęłaś maksimum działania estrogenów w ciąży.

    Mogę ci polecić:
    - żel do mycia twarzy Sylveco rumiankowy
    - olejek z drzewa herbacianego do nakładania punktowego (wysusza wypryski)
    - lekki krem Sylveco rokitnikowy
    - puder matujący z Biochemii Urody jedwab + owies

    Ja sobie tak radziłam z trądzikiem jak starałam się o ciążę i nie chciałam lub nie mogłam używać żadnych killerów. Nie polecam też dwóch olejków, które stosowałam przy staraniach, a których nie można stosować w ciąży (Neem i laurowy).

    I powodzenia:)

    karen657 lubi tę wiadomość

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj doskonale Cię rozumiem! u Mnie też masakra z tym trądzikiem..
    Szczerze mówiąc chyba się z tym pogodziłam, na wielkie pryszcze które wyskakiwały polecam pastę cynkową mi pomagała na pojedyncze przypadki. Na tym etapie ciąży jest ciut lepiej ale twarz wygląda jak by była pokryta bliznami.

    https://bellybestfriend.pl/forum/i-trymestr/jak-sobie-radzic-z-tradzikiem,3175.html
    Polecam poczytac ten temat.

    karen657 lubi tę wiadomość

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • Januszkowa Autorytet
    Postów: 1664 1888

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papka Jadwigi jest skuteczna. Można zamówić przez internet. Można ją stosować w ciąży. Używam jej od miesiąca. Trzeba się czymś ratować.

    16.02.2015 Powitaliśmy na świecie Natalkę :)
    z789jaq.png
  • emma82 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam mikrodemabrazje, ktora mi pomogla i kosmetyki pharmaceris seria T.

  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emma82 wrote:
    Ja polecam mikrodemabrazje, ktora mi pomogla i kosmetyki pharmaceris seria T.
    w ciazy nie wolno stosowac zabiegow kosmetycznych z uzyciem przyrzadow mechanicznych, ani kosmetykow na tradzik.

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • emma82 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina_d wrote:
    w ciazy nie wolno stosowac zabiegow kosmetycznych z uzyciem przyrzadow mechanicznych, ani kosmetykow na tradzik.


    Mikrodermabrazja to zabieg ktory polega na łagodnym, mechanicznym ścieraniu martwego naskórka, mozna powiedziec ze jest to rodzaj peelingu w jaki sposob moze on zaszkodzic dziecku? A co kosmetykow na tradzik to sie nie spieram kazdy robi jak uwaza ja konsultowalam ich sklad z moim lekarzem ginekologiem oraz dermatologiem i nie mieli zastrzezen co do ich uzycia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kosmetyki pharmaceris są bardzo dobre i zazwyczaj nie zawieraja " niedozwolonych składników" aczkolwiek niektóre serie zawieraja parabeny. Ja uzywam pharmaceris do cery naczynkowej i wrazliwej, albo kosmetyki iwostin. teraz mam krem Vichy idealia.
    Generalnie nie ma co przesadzać. W jedzeniu tez sa konserwanty, które raczej do zdrowych nie należą

  • aaaa09 Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dermatolog zapisał Skinoren krem i Avene Cleanance Expert. To znaczy są bez recepty, ale powiedział, ze w ciąży można je stosować i stosuje od początku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2015, 20:04

    16ud3e3k6t1o59cs.png
    pregnant-1420610400z5z1422770400z0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ