X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr do którego miesiąca pracowałyście ? ;)
Odpowiedz

do którego miesiąca pracowałyście ? ;)

Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dosyć szybko poszłam na L4, był chyba 11 tc. a to dlatego że do pracy dojeżdżałam 40 km w jedną stronę autem, a praca przed kompem dość stresująca, i lekarz zasugerował abym jednak odpuściła, po wcześniejszej stracie wolałam się nie przemęczać. bałam się że będę się nudzić ale już 3 mc leci a ja zorganizowałam sobie czas ;)

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19ewelaaa89 wrote:
    ja jestem wlasnie w 17 tc i cały czas pracowałam do dziś ;) od poniedzialku ide juz na zwolnienie ale nie dlatego że źle się czuję, po prostu uważam że czas najwyższy zająć się sobą i dzidzią :)


    Mam podobnie idę w przyszłym tygodniu to będzie 19,5 tygodnia i nie chodzi o złe samopoczucie, ale chciałabym mieć czas na spacer, sen i dbanie o siebie w sensie intelektualnym:czytanie...nadrabianie zaległości, rozrywki:)

    Amy333 lubi tę wiadomość

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sudari wrote:
    Ja myślę o zwolnieniu w okolicach 20 tygodnia z kilku powodów:
    - mam pracę biurową, która łączy się ze stresem, ciągłym dokładaniem zadań i kontakcie z niewygodnymi Klientami. Czasem w nocy nie mogę zasnąć bo myślę nad rozwiązaniem jakiegoś problemu w pracy - po prostu za bardzo się tym wszystkim przejmuję;
    - po kilku godzinach siedzenia przed komputerem zwyczajnie boli mnie kręgosłup, tracę koncentrację, nie mam motywacji;
    - jak tylko współpracownicy dowiedzieli się, że jestem w ciąży ciągle słyszę, że chodzą na rozmowy rekrutacyjne i zaraz będą składać wypowiedzenia... Wiedzą, że spadnie na nich więcej pracy więc boję się, że jeśli odejdą, mój kierownik będzie chciał jeszcze mnie wykorzystać i dołożyć mi zadań...
    - dojeżdżam ok 1h do pracy w zatłoczonej komunikacji;
    - chcę zająć się już kompletowaniem wyprawki i tym, co dla mnie najważniejsze - MOIM WYCZEKANYM DZIECKIEM. A nie pracą...

    Rozumiem i te osoby, które idą szybko na zwolnienie i te, które pracują praktycznie do końca. Każdy ocenia własne możliwości indywidualnie, każda praca jest inna, w każdej pracy jest inna atmosfera.


    U mnie podobnie:)i też uciekam :P

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

  • Francess Znajoma
    Postów: 21 25

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie rozpoczął się czwarty miesiąc, mam pracę biurową, ale pracę dość odpowiedzialną i stresującą (trudni klienci biznesowi i prowadzenie projektów). Chce pracować do 7-go miesiąca i gdzieś w połowie maja pójść na zwolnienie.
    Choć wiadomo, mogę sobie planować, a wszystko jeszcze może się zmienić ;)

    85993e3kl9dz7quq.png

    termin porodu: 04.08.2018 | chłopiec - Daniel :)
    2 cs | 31 lat
  • szpilka1985 Debiutantka
    Postów: 11 10

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 15 tc, pracuję przy komputerze, ale póki co, o ile sił pozwolą zamierzam pracować jak najdłużej. Zobaczymy, co mój maluch na to :)

  • krooolik Ekspertka
    Postów: 160 109

    Wysłany: 4 lutego 2018, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w piątym miesiącu i póki co pracuje, chciałabym do końca marca, pracę mam męcząca, bo w aptece, więc stoję praktycznie przez większą część czasu pracy. Jeśli tylko z szyjka będzie dobrze, to nie chce siedzieć w domu, pierwszą ciążę byłam prawie całą na L4 i pod koniec byłam już zmęczona tym stanem, a tak to szybko mi zleci i trzy miesiące spokojnie starcza, żeby wszystko przygotować ;-)

  • Juuli Ekspertka
    Postów: 164 160

    Wysłany: 4 lutego 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, biore udział w super projekcie, którego partnerem jest Oriflame, ale nie jest to praca konsultantki. Mozna świetnie zarobic, od 50 do nawet 2000zl. Sa tez super prezenty od firmy. Wystarczy zaangażowanie i dwie godziny wolnego czasu :)
    Zainteresowane osoby zapraszam na mojego fb Chabiniak Roksana
    https://www.facebook.com/roksana.lewicka.7

    w57v3e3k2hyo389j.png

    dqpr3e5ev6zxjunm.png
  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 14 lutego 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej pracowalam do poczatku 9 miesiaca, w tej pewnie podobnie.

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 23 lutego 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja poszłam na L4 dokładnie w 4 tc :) Odpoczywam psychicznie i fizycznie.

    Dominisia, Amy333 lubią tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Dominisia Koleżanka
    Postów: 31 28

    Wysłany: 23 lutego 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam na L4 w 9 tygodniu, mam bardzo stresująca pracę i nie radzę sobie ze stresem, jak popełnię jakiś błąd potrafię myśleć o tym non stop, nie spać w nocy i rozmyślać. Wiem, że chodząc do pracy mogłabym zaszkodzić maluszkowi, bo jestem osobą bardzo emocjonalną. Przed ciążą kilka lat brałam leki antydepresyjne, które w ciąży musiałam kategorycznie odstawić, co spowodowało pogorszenie mojego samopoczucia i jeszcze większy stan napiecia w pracy, dlatego zdecydowałam się na relaks i spokój w domu, chociaż codziennie mam wyrzuty sumienia, z tego powodu, że jestem prawie w ciągu całej ciąży na L4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2018, 12:14

    2nn3dqk3ds2l0kr6.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 lutego 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracowałam do października, a Wy?



    ... nie mogłam się powstrzymać, kiedy przeczytałam to pytanie ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 2 marca 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 15 tygodniu, myślę że popracuję do 25 tygodnia. Praca biurowa, fajni ludzie tylko męczące dojazdy ok 50-60min.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:56

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • lucy1666 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 marca 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z kolei planuję pójść na zwolnienie wraz z końcem drugiego trymestru. Gdyby nie to, że praca jest dość stresująca i wiąże się z jeżdżeniem samochodem po całym województwie to mogłabym pewnie siedzieć w biurze do 35 tygodnia. 1 miesiąc na przygotowanie się do wszystkiego by mi wystarczył.

  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 6 marca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam prace biurową i zamierzam pracować do końca 6 miesiąca, chyba ze wskazania lekarza będą inne... ale poki co, wszystko z ciążą jest ok, wiec nie widze powodów by siedziec sama w domu juz na l4, bo mąż dużo pracuje i późno wraca, więc większosc dnia siedziałabym sama w domu a tak to wpracy jest się przynajmniej do kogo odezwać, pogadać i spędzic czas z ludzmi ;)
    Potem na url. macierzyńskim wysiedze sie w domu za wszystkie czasy ;]

    3i492n0agf4rykt3.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 15 marca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ma pracę biurową, ale dojezdzam 50km e jedną stronę, dlatego pod koniec 4 msc uciekam już na L4 :)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 16 marca 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała do końca 6 miesiąca, ale też zobaczę jak się będę czuła.

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 28 marca 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciągle upieram się, że do końca czerwca będę pracować. Wypada wtedy jakoś 33 tydzień i zaczynam się zastanawiać, czy to nie za długo... Będę myślec później :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Kolorowapani Ekspertka
    Postów: 178 172

    Wysłany: 29 marca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamierzam pracowac jak najdluzej, jesli wszystko bedzie dobrze oczywiscie:) zalezy mi na rozwoju w moim zawodzie, a akurat teraz mam takie mozliwosci w obecnej pracy.
    Ale jak tylko bedzie jakiekolwiek zagrozenie dla maluszka jestem w stanie odpuscic i uciec odpoczywac..dzidzius jest najwazniejszy. Moj lekarz na kazdej wizycie wciska mi zwolnienie.. chyba moda na l4 jest takze wsrod lekarzy hehe


    f2w390bvbt1an0rs.png
    Aniołek. 14tc. Lipiec 2017. Tęsknię
  • Loczek2018 Autorytet
    Postów: 809 779

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przestalam planować, juz 2x byłam na L4 w związku z ciążowymi dolegliwościami (krwawienia, twardnienia). Co zażegnam kryzys to wracam :), 25tydzien i siedzę w pracy, będę tyle ul bd czuć sie na silach, bez spinki

    qb3cp07w5ku95ses.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 7 maja 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała pracować tak do ok. 20-21 tygodnia. Tylko nie wiem czy moge po prostu poprosić lekarze od tak o zwolnienie czy muszę przedstawić jakiś powód?

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ